Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и решения при Redmi 5 plus
#1

Здравейте, отварям тази тема за обсъждане на проблемите с които се сблъскваме с нашите телефони и тяхното разрешаване.
Да започна с моят проблем, до който достигнах благодарение на самия себе си.  Angry
Тъй като не виждах  системният дял след вход  в Twrp, реших да ъпдейтна TWRP-то и от тук тръгнаха проблемите.
След като го смених, проблема си остана. След последният ъпдейт до MIUI10 реших да направя бекъп, но се  оказа, че нямам TWRP, а стоково рекавъри. Флашнах наново TWRP и след рестарт то пак изчезна. За да не изчезва прочетох някъде,че трябва да се натисне Advanced->Crypt. TWRP-то остана, но вътрешната памет пак не се виждаше. Пак от нета разбрах ,че трябва да се направи WIPE и аз го направих. Паметта вече се виждаше наистина ,но аз изгубих всичката си информация от тела защото не можах да направя бекъп на MIUI10, но затова пък имам бекъп на MIUI9

След този разказ, следва въпросът ми: Мога ли да върна бекъп на MIUI9 или ще брикна тотално тела : (пак в нета прочетох за нещо което са въвели MIUI - Rollback protection) или това се отнася само при флашване на предишна версия.

ZTE V987 + Lenovo K3 NOTE + XIAOMI Redmi 5plus -> Poco F3 8/256
Цитирай
Аксесоари
#2

АнтиРолБек е активен само на Redmi note 5, mi 8, mi max 3, Redmi 6 pro, Mi 6x.
Би трябвало без проблеми да ресторнеш до 9ката.
Нищо не пречи да си провериш статуса на арб с:
fastboot getvar anti и при цифра 4 да го мислиш нататък.
А темата с проблеми и решения би имала смисъл ако всичките решения са в пост 1. Нещо като Често Задавани Въпроси.
Иначе за всеки проблем е добре да се пуска отделна тема. Така ще е по-удобно ползването на търсачката и като цяло намиране на решение на проблема за следващи потребители
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • IoPetrov, nakata1972, van_rei
Цитирай
#3

Здравейте!
Не съм сигурен, дали тук е правилното място за един въпрос относно redmi 5+, ако съм сгрешил моля да ме извините.
Имам проблем със звука при запис на видео. Получава се нещо като смущение в самия звук все едно мобилно устройство е сложено до касетофон и някой звъни.
Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем?
Цитирай
#4

И аз имам някакъв проблем със звукозаписа, но при мен е по скоро софтуерно. Имам още един куп проблеми и мисля скоро да му бия шута.
Изхвърля ме без причина от приложенията, днеска ми спря интернета и мрежата (изписа ми само спешни обаждания) и се оправи чак след рестарт. Рам паметта ми се пълни с около 3 приложения, а съм с 4гб вариант. Батерията си отива лека полека, а е на около година и 2-3 месеца телефона. Така като гледам тука повечето от участниците в тази тема вече не пишат, което означава че са сменили телефона. Жалко, че вече само след година и трябва да сменяме с нов модел. За тази една година излязоха Redmi note 6 и 7.
Цитирай
#5

Имам Редми3, Редми Ноте 3, Редми ноте 5. Всички си работят прекрасно.На RN3 забелязвам лек спад на батерията с около 10-15%, но пък той е най-натоварения от всички. Работи с 2 карти постоянно включена мрежа служебен с ,много работещи приложения с видеообработка. Не смятам да го сменям , освен ако не се счупи. Изтърван е няколко пъти веднъж от 3-4метра . Алуминия сенагъна на няколко места- беше още без протектор. Поизчуках го и му сложих протектор.
Не съм го жалил при зареждане... от 0-5 % до 100% за през цялата нощ. Та Ако искаш нов модел , сменяш . Ако ти се е скапала батерията , защо трябва да сменяш телефона?
Цитирай
#6

Неписането в темата означава, че няма проблеми. Както нямам почти никакви и си работи перфектно. Единственият проблем дойде с предпоследната актуализация, когато ми изчезнаха съобщенията на заключен екран, примерно за пропуснато повикване, както и прогнозата за времето.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#7

Да, прав си, че се е скапала батерията не е фактор за смяна на телефона, но се появяват малки проблеми, които ме дразнят. Нова батерия е 20лв от китайците, а бтв смених и и дисплея скоро с такъв за 30 лв пак от китай. За парите си е супер, една идея по-малко свети, но не е проблем. Това му харесвам на този телефон, че каквото и да се счупи по него го има за по 20-30лв. Ако взема някой по-нов, взема да го изтърва както стана с тоя, и няма да сменя екрана за 30лв ами за 200.
[-] 2 потребители изказват благодарност на nedko1999 за това мнение:
  • IoPetrov, redsys
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)