Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Новите телефони Pixel предлагат подобрени камери и по-висока цена
#1

Google най-сетне представи официално новите смартфони в серията Pixel, които през последните месеци бяха обект на множество изтичания на информация, така че на практика за тях се знаеше почти всичко от много време насам. Двете устройствасъс стъклени задни панели с две текстури споделят много общи технически характеристики. И двата смартфона са с чипсет Snapdragon 845, 4GB RAM, 64GB/128GB вградена памет без опция за увеличаване, Bluetooth 5.0, предни стерео говорители и 18:9 OLED дисплеи с поддръжка на HDR. При Pixel 3 XL екранът е с диагонал 6.3" и резолюция 2960x1440 пиксела, а по-малкото устройство предлага 5.5" панел (2160x1080).

Големият модел изненадва и със своята солидна изрязана горна част. Двете устройства са снабдени и с чипа за сигурност Titan M, който се грижи за защитата на потребителската информация и целостта на системата. Батериите в двата смартфона са с капацитет 3450 mAh (Pixel 3 XL) и 2915 mAh (Pixel 3), а освен това за пръв път в серията ще се поддържа и безжично зареждане (при 10W). Google пуска и свое безжично зарядно на име Pixel Stand, което ще се продава за 79 долара (79 евро). То ще се разпознава от телефоните, които на свой ред ще покажат специален интерфейс с информация от Google Assistant. Смартфоните предлагат единична основна камера с резолюция 12.2МР, бленда f/1.8, оптична и електронна стабилизация и възможност за запис на 4K 30fps видео.

Камерите за селфита са две с резолюция 8МР, като едната е с широкоъгълна оптика за улавяне на повече от сцената пред нея. Google отново е подкрепила камерите със солиден софтуер с възможности за изкуствен интелект. Новата опция Top Shot например подбира най-добрата снимка от поредица кадри, направени преди и след момента на натискане на бутона за снимане. Така може да се филтрират нежеланите изображения и винаги да се получи хубава снимка. Super Res Zoom на свой ред комбинира много кадри с алгоритми за ИИ за получаване на ясно мащабирано изображение дори и без телефото оптика. Включена и опция за нощни снимки, която осигурява ясни изображения с ярки цветове - тук също помага изкуствен интелект.

Телефоните работят с Android 9 Pie и предлагат интересна нова функция на Google Assistant - приложението може да прегледа входящите разговори от непознати номера и след това да предложи на потребителя да ги блокира или да получи напомняне да се обади по-късно. На практика телефоните отговарят автоматично и осигуряват транскрипция на разговора. Тази опция ще е налична и за по-старите модели Pixel. Продажбите на устройствата започват на 18 октомври на цена в Щатите 799 и 899 долара за версиите с 64GB памет, а тези със 128GB струват със 100 долара повече. В Европа цената започва от 849 и 949 евро, а вариантите с удвоена памет струват със 100 евро повече. Устройствата ще се предлагат в 13 страни.



Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Този влогър не знам до колко са му автентични ревютата, но вижте стабилизацията на Pixel-a спрямо другите. Направо ги отвява, ако е наистина такава, а аз съм склонен да вярвам че е... Като излезе Pixel 10 , тъкмо ще съм събрал пари за 3-ката Smile
https://youtu.be/48QQZA5yqZQ
Цитирай
#3

И в друго ревю 3-ката бие iPhone X's max и S9.Като цяло за мен камерата е топ 1 а не DXO да ми нареждат по-назад.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)