Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата P20 Pro
#1

Здравейте,
Имам телефона от около месец и от известно време при автоматичен режим на снимане(най-вече когато е активиран zoom-a, но не само) ми изписва do not cover the lenses. На вас случвало ли ви се е и евентуално каква може да е причината?
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да си сложил пръста по погрешка върху някой от сензорите на камерата. Другото е да е замърсен обектива и да го отчита като нещо което го закрива. За най-долната камера (черно бялата) става въпрос.

HUAWEI P20 Pro
Цитирай
#3

Да и при мен понякога, но съм си сложил пръстите по невнимание.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#4

При мен също го изписва и БЕЗ да съм си сложила пръстите по невнимание пред камерата.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#5

Здравейте,
От няколко дни има P20 Pro, и не знам дали е проблем или си е така. Когато пусна камерата на Pro режим и дам секундите на 1/4000 до 1/20 постоянно трепери.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
#6

Не знам преди дали е било така, струва ми се, че не, защото съм правила снимки в Pro режим и не съм забелязала такова нещо, но да - трепери якооо! Обаче снимките си стават читави. Va Егати, струва ми се че никак даже не трябва да е така Rolleyes

ПП. При мен не трепери на 1/100 ; 1/50; 1/20; 1/10 и нататък до края

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

трепери и при мен, ама ко ти пука, все пак не си дал 1500лв за фотоапарат а за телефон с функция снимане Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

(2019-01-11, 20:58:07)Sokolchev написа:  трепери и при мен, ама ко ти пука, все пак не си дал 1500лв за фотоапарат а за телефон с функция снимане Wink

P20 Pro Twilight
Цитирай
#9

Трепери не защото е прецакан софтуера. Нормално е да "трепери" ... Май не разбирате смисъла на функцията "скорост на затвора"...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Нищо не разбирам, само знам, че преди не трепереше. И някак разумно можеш ли да ми обясниш тия интервали на треперене?

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Трепери от блендата която се затваря или отваря според скоростта която сте задали и да експонира по-добре обекта който ще снимате.Не би трябвало да го прави но с тези малки матрички на телефоните всичко се очаква.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepopepo за това мнение:
  • DEVILBOY
Цитирай
#12

Мисля че тук е описано подробно.
На старото ми LG G4 същата работа беше.

Sony Xperia 1 II, black
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdravko959 за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#13

И при мен е така(HTC). Според мен, е нещо като ефекта на ниското ФПС. Поне при мен трептене няма на днвна светлина, а само на лумицентна светлина или диодна. Всеки е правил снимка на монитор или телевизор и знаете как се появява това трептене.

___________________________________________________________________________________________________
Ще ползвам темата, да задам един ламерски въпрос относно скоростта на затвора.
Има ли начин да се повреди камерата при задаване на високи стойности. При неподходящи условия, увеличаването и намаляването на скоростта, кара изображението да лагва или да се освети много силно. Това по някакъв начин може ли да засегне камерата като цяло?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • zdravko959, Бижу
Цитирай
#14

И при 10plus си е така с трептенето, това си е било нормално. Wink

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
#15

Здравейте , може ли да се спрат серийните снимки, преди ъпдейта не ми е правило впечатление, а сега  на всяко 2/3 натискане на бутона се почва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)