Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Keep Wi-Fi on during sleep Redmi 5 plus?
#1

Колеги, в MIUI 10 и 8.1 къде е тази настройка, или не я намирам само аз?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
Аксесоари
#2

Ха, тази настройка май беше в настройките за wifi.Но сега гледам,че я няма.Премахната е...Smile
Цитирай
#3

(2018-10-12, 07:01:19)Miro2210 написа:  Ха, тази настройка май беше в настройките за wifi.Но сега гледам,че я няма.Премахната е...Smile
В настройките за програмисти е (developer options).

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Не мога да намеря на моя телефон къде са тия опции за програмисти.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#5

Настройки - След това най-горе е my device - All specs - и натискаш(тапваш) 7 пъти върху miui version (докато ти излезе, че вече си програмист)

Тук вече имаш опцията отключена и за да я достъпиш отиваш в Настройки - допълнителни настройки и .. 2-3 реда отдолу-нагоре трябва да има developer options
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#6

На жената телефона, след ъпдейта до 8.1, явно се е активирала.
И сега когато е заключен телефона няма WiFi..
Обих се да я търся, довечера ще видя да я деактивирам/активирам...Искам да е постоянно активен WiFi, заради вайбъра и месинджъра..

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#7

Благодарение на suffer влязох в това меню, но не намерих непрекъснато включено уи фи. Има да пренасочва към мобилин нет при слабо уифи, но друго в този смисъл не откривам.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#8

Това, че заспива при изключване на екрана може да е от друга настройка, а не от Wi-Fi
иначе в самия вайбър има опция да държи WIFi буден, но това се отразява много на батерията
В General е настройката
Цитирай
#9

Ако сте активирали пестене на батерия, може и да спира нета.
Цитирай
#10

Или чистене на кеш при заключен екран, или да няма аутостарт
Цитирай
#11

Винаги съм я държал включена, за да държи WiFi включено при изключен екран/заспал.
Самия телефон не харчи кой знае колко батерия, но веднага получава съобщенията от мейли , вайбър, месинджър и т.н..
Така е кофти, тази настройак явно я няма, и в девелопер опциите я няма!
То от 9.6 май още са я изключили...
http://en.miui.com/thread-3633352-1-1.html
Така е и при Note 5 pro и Redmi 5 plus!
И двата телефона са пред мен и я няма!
Явно в самото 8.1 са я премахнали!
https://gadgetsay.com/latest-android-8-1...es-update/

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#12

Както се вижда от подписа, имам и едно Леново. Стои включено, но без сим карта и ползва само уайфая вкъщи. Както си е на загасен екран получава всички нотификации от пощите, вайбърите, месинджърите и т.н., а Шаомито стои до мен и си трае като партизанин. Чак като го чукна два пъти по екрана, започват да идват нотификациите, на гмейла невинаги, затова съм си сложил дублиращо го приложение, за да ми сигнализира и за него.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#13

Това не означава, че спира Wi-Fi.
Заключи ги в паметта, добави ги в автостарт, виж в настройки на батерия дали не чисти кеша на заключен екран, ако трябва пак от настройки на батерията виж дали е на battery saver и го промени ако трябва
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#14

Почти всичко съм направил и преди, само заключването в паметта ми е неясно как става.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#15

Отваряш таск мениджъра и ако са ти хоризонтално подредени програмите плъзгаш надолу тази, която искаш да остане заключена в паметта. След това трябва да стои едно катинарче отгоре.
Ако са вертикални - задържаш на програмата и избираш катинарчето
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#16

(2018-10-14, 19:38:58)suffer написа:  Отваряш таск мениджъра и ако са ти хоризонтално подредени програмите плъзгаш надолу тази, която искаш да остане заключена в паметта. След това трябва да стои едно катинарче отгоре.
Ако са вертикални - задържаш на програмата и избираш катинарчето

Проработи перфектно, благодаря.

Но се яви нещо, което преди май не съм забелязал. Както стои телефонът, на определено време му светва екранът и след три секунди угасва. Без да се получава ново известие или нещо подобно.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#17

това вече не мога да кажа от какво е, аз съм го направил моя да не свети, защото идват на часовника известията.
През настройките на lockscreen-a имаше нещо по този повод
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)