Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с USB-to-LAN card?
#1

Някой успявал ли е да го подкара p70a с външна мрежова карта към USB? 
Ето това тръгна с таблет Lenovo 4.4.2 а също и след  ъпгрейднат до 5

Portable 1pcs RTL8152 Chips USB 2.0 to RJ45 Network Card Lan Adapter 10/100Mbps For Tablet PC Win 7 8 10 XP

 http://s.aliexpress.com/MBvMFrmm?fromSns=Copy to Clipboard

Важно usb108 не тръгват, usb208 вървят


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на greenhrast за това мнение:
  • vertexe
Цитирай
Аксесоари
#2

Пич, извинявай, ама ти за 300 мегабитови рутери на N стандарт не си ли чувал, за чий ху* ти е притрябвало това, и то на телефон?!

Не ти бачка Wi-Fi модула на телефончето ли, не си писал такова нещо?
Цитирай
#3

Явно си малко далеч от темата,та да ти кажа-има работна среда,в която забравяш за"рутерчета N,WiFi и т.н." Да не споменаваме,че в зони на класифициран достъп,са строго забранени каквито и да са кабелни мрежи,безжичните са невъзможни от екраниране.А "пича",щом е успял да подкара джаджата на андроид,съм сигурен че е чувал за рутери,хотспот и N стандарт, преди ти да си включил първия си "WiFi модул" Smile
Цитирай
#4

Айде пак някви дървени философи се изказват неподготвени, нищо не знаеш за мене бе онзи, кое, какво и как съм подкарвал, явно личните нападки са единственото, на което ограниченото ти мозъче е способно!

Аз значи съм някъв много голям майстор, след като съм успял на Android TV стикчето с KitKat 4.4.4, дето си го полвам на телевизора, да подкарам точно такъв LAN адаптер и си ми е включено с кабел към мрежата, не пре Wi Fi-то?!

Само между другото, инженер по слаботокова електротехника, електроника и схемотехника съм, на 52 години, квалифициран компютърен и GSM техник и съм виждал, разглобил, поправил и сглобил толкова такива устройства, колкото ти сигурно в живота си не си виждал и по реклами, и на картинки!

Та ми е много интересно ти какво образование и практика с тия неща имаш?
Цитирай
#5

Трябва ми за да тествам жична връзка (че и скорост) .
Много по-лесно е да извадя телефона от джоба, отколкото да разнасям лаптоп (и когато ми потрябва реално - батерията е умряла).
Отдавна разнасяме по-мощни смартфони от компютрите на които работим.

Подкарвам е леко пресилено - включваш и тръгва (като дава индикация най-горе в статуса; или не дава).
Или не тръгва (като LAN порта дава индикация че е свързан; или не дава).
Поръчал съм още 3 вида (поне наглед различни) от китайците, докато дойдат трябва да намеря средство чрез което да види и мисли какво се случва че иска да не ще.

Всеки си избира с какви глупости да се занимава ??
Цитирай
#6

Сподели след това резултата!
За жалост,китайчетата явно не гледат лепенките с ревизиите на ланките Sad Първият път ми дойде "USB 108",след голяма игра,ръчно вграждане на драйвери в кернела,флаш с друг ром(опитах с андро 5 и 6)-не постигнах успех.
След това поръчах от "другия вид" Smile "USB 208".Изрично му писах,че искам точно такова,"каквото е на снимката",като цитирах и ревизията.Китайчо потвърди...и получих пак "USB 108" Smile И 2 ланки ми отчитат активност на линията (светкат при трансфер на данни и работят с компютри и таблет с уиндоус),но не мога да ги синхронизирам с мобилно устройство с андроид!
Ще постнеш ли една снимка на OTG-то,с което ти запали и каква скорост на трансфер постигаш с "208"?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • greenhrast
Цитирай
#7

(2018-10-15, 10:35:06)vertexe написа:  Ще постнеш ли една снимка на OTG-то,с което ти запали и каква скорост на трансфер постигаш с "208"?

Значи с "208" след модем който му се полага 150download/7upload - вдига 95/6.5 Mbps (На таблет Леново 4.4.2 и същия упгрейднат до 5; Huawei android 8). Утре ще ми пратят принтскрийни с нея.
Като поръчваш оглеждай снимките за да пише USB208. Дори в описанието има добавено RTL8152 - днес ми шипнаха 1 такава с конектор microUSB.

Утре ще се пробва и последно последния Хуавей P20про или подобно, 1300лв бил, колегата няма нямал USB/typeC-преходник.

Пропуснал съм,
изкопах едни стари LAN/USB карти /на снимката/ също доволно като за 100 Mbps си вдигат; вървят само на Леново-таблет 4.4.2; на същия упгрейднат до 5 индикира че има връзка, че се разкачва, пак има, пак няма - т.е. не зацепва.
На Хуавей Андроид 8 - няма грижи.

Нема нужда да подчертавам че на lenovo p70a - нищо, ама нищичко нр зацепва от всичките проби Big Grin
Намерих грозна снимка на 100 Mbps-вървящите карти, пак нема нужда да казвам че е снимана с p70A


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

Абе гледам аз(дори му писах да е MOD."208",ама на външен вид не се различават и чайна-мен е взел едно за ушите и го е пратил,въпреки че на снимката артикула е с ревизия "208").Сега смятам да поръчам една с различен външен вид(има 2 индикатора вън от корпуса-за линия и за активност на данните).Ще постна тук резултатите Smile
Хм...на Lenovo с 4.4.2 (на което ти индикира лана),влез в сетинга на ланката и изключи "автоматична настройка" - конфигурирай статично IP(избери някое от крайните адреси,които раздава DNS,за да няма опасност да го вземе някое друго устройство, което ползваш,мрежовата маска я остави по подразбиране).Там малко ти остава да палне май?
Успех! Smile
Цитирай
#9

Lenovo 4.4.2 е най-вървежното.
Ако китаеца вместо 208 ти диставя 108 може да му цапнеш диспут, но не споменавай че се бориш с таблет, в описанието са избегнали да напишат Android-compatible

Чакам това GOOJODOQ USB 2.0 Network Hub Ethernet RJ45 lan network card USB to Ethernet Adapter for Mac iOS Android PC Network Cards RTL8152
http://s.aliexpress.com/7rmy2iUV?fromSns=Copy to Clipboard

И това Usb 2.0 To Rj45 Lan Network Ethernet Cable Adapter Card for Mac OS Android Tablet Laptop TV BOX WIN XP 7 8 10 Rj 45 Lan Adapter
http://s.aliexpress.com/yuiQrIfq?fromSns=Copy to Clipboard (за него пише Adapter Card for Mac OS Android Tablet Laptop TV BOX WIN XP 7 8 10 Rj 45). А дано имаме късмет Big Grin
Цитирай
#10

Ха...точно за ланката от 2 линк говорех!Вече я поръчах 1 път,ама се загуби по пътя Smile След спор ми върна парите,сега ще я пусна пак...накрая ще финишираме с по 10 лан-карти в чекмеджето,хахаха Smile
Цитирай
#11

(2018-10-17, 10:47:01)vertexe написа:  Ха...точно за ланката от 2 линк говорех!Вече я поръчах 1 път,ама се загуби по пътя Smile След спор ми върна парите,сега ще я пусна пак...накрая ще финишираме с по 10 лан-карти в чекмеджето,хахаха Smile

Лошо няма вървят на Уиндоус ?
Голям майтап на Хуавей П20 Про днес не е тръгнала ни една от първите 3 карти... ?
Цитирай
#12

Там причината може да е в преходника "Type C"! Поръчах 4 броя преходници "микро USB към Type C",докато попадна на напълно функционален(зареждане и данни).Останалите на външен вид нямат разлика,но само зареждат!Явно китайчетата са спестили някоя писта вътре или бай-пас на конектора Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • greenhrast
Цитирай
#13

(2018-10-19, 10:53:49)vertexe написа:  Там причината може да е в преходника "Type C"! Поръчах 4 броя преходници "микро USB към Type C",докато попадна на напълно функционален(зареждане и данни).Останалите на външен вид нямат разлика,но само зареждат!Явно китайчетата са спестили някоя писта вътре или бай-пас на конектора Smile
Дай линк за този който е ОК, плс
Цитирай
#14

https://www.aliexpress.com/item/USB-Cabl...4c4di7gXav
Това ми е запалвало без проблеми на Нокия и Нуавей,с другите само ми зареждаше.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • greenhrast
Цитирай
#15

3 нови попълнения
https://www.aliexpress.com/item/Usb-2-0-...4c4dkILqYq

Бачка ОК с
- таблет Леново Андроид 4.4.2
- Huawei P 20 mate Андроид 8
- Huawei P20 PRO (с преходник microUSB-typeC от емаг за 10 кинта) Андроид 8

2)
https://www.aliexpress.com/item/RTL8152-...4c4dkILqYq

Като предното, бачка ОК. Директно на мукро USB, започва с 208, бомба!

3)

Това ще ми е за лаптопа (има само 2 УСБта)
https://www.aliexpress.com/item/GOOJODOQ...4c4dkILqYq

Бачка само на Lenovo таблет Андроид 4.4.2
Huawei P20mate и Huawei P 20 PRO - не зацепва Smile)


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg 1_IMG_20181029_142631.jpg Размер: 35.52 KB  Сваляния: 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на greenhrast за това мнение:
  • vertexe
Цитирай
#16

EDIT
- Huawei P20mate и Huawei P 20 PRO в горните случаи също зацепиха, но с преходник microUSB/typeC от емаг за 10тина лева... Smile
- На Леново таблетите и 3те зацепиха и на тези които бяха ъпдейтнати до Андроид5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)