Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дали сте се root-нали?
#1

Здравейте, 

По принцип докопам ли се до андроид устройство първата ми работа е да го root-на, но явно от годиниките ли или от налегналия ме мързел, вече трети месец шестицата си стои без руут и не виждам причина да го правя освен за да подкарам adaway от мерак, че не съм го пробвал до сега(ползвам block-this.com).  

Та вие как си карате с руут или без него и защо? :Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай
Аксесоари
#2

Root-нал съм най-вече заради Titanium Backup. Още не съм му намерил алтернатива/
Цитирай
#3

Руутвах телефоните със слаб хардуер, но това вече е назад във времето. Например, Samsung X cover 2, нямаше достатъчно вътрешна памет и се наложи да руутвам и с приложение от Store-a да задам новите инсталации да стават на картата памет, понеже Андроида нямаше опция за прехвърляне. Телефонът става бавен, лагва, забива и накрая след ъпдейт на приложението с което прехвърлях инсталациите всички приложения почнаха да забиват, разместиха им се файловете, абе, с други думи - ужас. Радвам се, че не ми се налага да правя повече такива излишни гимнастики.
Цитирай
#4

Винаги телефоните са ми били рутнати, сега също с OnePlus 6.Истината обаче, е че наистина рутването, вече не е толкова наложително.
Но все пак, adaway, някой друг визуален Мод, титаниума, все неща без които все още не мога.Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#5

Титаниума върви и без руут до колкото помня, но честно казано никога не съм пробвал без руут. Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай
#6

Не, трябвa си руут за него. В PlayStore като го потърсиш изписва "root needed", което означава, че можеш да си я инсталираш, но като се стартира след инсталацията ще даде съобщение, че не може да се ползва, понеже няма необходимите права, т.е. руут права.
Цитирай
#7

@donsocot прав си. Чак сега обръщам внимание на това. Smile

OnePlus 6
OnePlus One
HTC Cha-Cha
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)