Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло на Sgs 8 plus
#1

Здравейте преди два дни счупих стъклото на екрана на телефона,горе в десния ъгъл,тъчскрийна си работи просто е пукнато стъклото.Като отидох да питам за смяна на дисплей ми казаха 500лв,не може ли да се смени просто стъклото и колко би струвало това начинание?Ето и снимки на телефона http://www.img-share.eu/f/images/563/rec...34716.jpeg http://www.img-share.eu/f/images/563/rec...34751.jpeg http://www.img-share.eu/f/images/563/rec...35080.jpeg

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

Същият проблем го имаше и друг колега и беше разискван доколкото знам само стъклото не може да се смени сменя се целият дисплей и мисля че и батерията се сменя.Но разрови се из форума и ще намериш темата там има достатъчно писано и мнения

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#3

Лошо падане! Иначе освен стъкло, комплекта върви с цялото дъно, заедно и батерия. Ако ти е гаранционен щенти сменят всичко, ако не в олх има хора, които продават сервизни комплекти за смяна на дисплеи.
Цитирай
#4

Гаранционен е,но гаранцията покрива ли такива щети от изпускане на телефона,иначе да дам 500лв за дисплей няма да стане,просто не е рентабилно от финансова гледна точка.Ако го ползвам така дали може пукнатините да се увеличат?

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#5

Ползвай го така. Не си заслужава да сменяш дисплей. Купи си нов телефон този продай за някакви пари ако има изобщо кой да го купи. Пълно е с такива обяви у олх. Цените са около 400-600 лева в зависимост от пукнатините.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#6

(2018-10-14, 19:06:21)samsung s5 написа:  Гаранционен е,но гаранцията покрива ли такива щети от изпускане на телефона,иначе да дам 500лв за дисплей няма да стане,просто не е рентабилно от финансова гледна точка.Ако го ползвам така дали може пукнатините да се увеличат?

Гаранцията не покрива такава щета. Нямам представа какви са качествата на стъклото, но предполагам с времето ще се рони там, където е удара. И не мисля, че дълго ще се съхрани в този вид.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Сервиз Соларис - Сливен сменят само стъкло, но според мен пак е скъпо. За твоя модел е 199 лв. На дъщеря ми S7 edge e със същата пукнатина като твоя и вече почти 6 месеца не се е увеличила или нещо се е изронило от счупеното стъкло. Иначе за S7 edge само смяна на стъклото е 169лв. като тази сума ми се струва висока (втора употреба S7 edge с остатъчна гаранция се намира за 400 лв.). @degman е напълно прав.

1916 
Цитирай
#8

Имам същия проблем. Взех си кейс като този, който прикрива голяма част от проблема. За себе се прецених, че тези пари не бих дал за попеавка на телефон, който си работи нормално.[Изображение: 89c091ee425435ee88898f76391dce47.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Аз бих си сложил стъклен протектор с черни рамки. Така няма да дразни на допир и до някъде ще замаскира удара.
Този сервиз бих го пропуснал. Като видях как целия дисплей го слагат да се замрази, за да отлепят стъклото.. Не мерси. А ако се реша евентуално да сменят стъклото, както правят в този сервиз, бих се подсигурил с писмен договор.
Цитирай
#10

Зависи към кого е гаранционен. Ако е към официален сервиз при подмяна ти запазват водоустойчивостта и сменят батерия. Също гаранцията остава да важи до дата за апарата(лично над 2бр. имам наблюдение).
И да цената е около 500лв.. Бих посъветвал да не се доверяваш на никой друг освен на официален сервиз за такъв ремонт. Доста неща могат да се объркат!
Ако цената не ти харесва и така да го използваш не е проблем за апарата. Имай в предвид да не се надяваш на водоустойчивостта вече. И внимавай да не се порежеш.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#11

Преди време бяхме поръчали на един познат 2-ра ръка S8 от олх с гаранция и уж перфектен.Телефона дойде,започнахме да го оглеждаме и първото,което забелязах е,че дисплея и задното стъкло зяпат,не бяха залепени към рамката и имаше някакво лепило.Обадихме се в Самсунг българия и потвърдиха,че телефона е носен при тях за ремонт,но гаранцията му е отказана защото някой е решил да му сменя само стъклото в някакъв измислен гаражен сервиз.Толкова кофти беше направен,че не е истина.Дисплея не беше залепен,отстрани излизаше светлина от дисплея покрай рамката,лепило се виждаше..задния панел също беше много зле и накриво залепен.Съвета ми е да не се занимаваш да го даваш на някой да ти сменя само стъклото.Ако искаш да стане качествено и истинско,по-добре в официален сервиз,ако не,наистина един протектор с черни рамки отгоре и отдолу ще свърши работа и ще си го ползваш така.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Ами аз днес го дадох в сервиз рамхард в Хасково водят ги като много добри.Човека го погледна и каза,че може да смени само стъклото срещу 220лв,оставих телефона и дано да се получи добре.Ще пиша за резултат когато взема телефона.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#13

Малко оффтопик-н моя Ноут 8 от падане му се счупи задния панел и после отново го изтървах и се счупи и дисплея точно между двата протектора .Смениха ми и двете в официалния сервиз срещу 580 лева

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#14

(2018-10-15, 18:54:03)samsung s5 написа:  Ами аз днес го дадох в сервиз рамхард в Хасково водят ги като много добри.Човека го погледна и каза,че може да смени само стъклото срещу 220лв,оставих телефона и дано да се получи добре.Ще пиша за резултат когато взема телефона.

Странни са ми такива решения, да спестите 30 % губите и гаранция и водоустойчивост  Huh  ( без лоши чувства, но за мен няма логика )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#15

И няма гаранция какво ще се получи - дали резултатът ще е задоволителен. @samsung s5 - не го приемай, като критика към теб лично, коментираме избора по принцип - правят го и други хора.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

Ами човека каза,че ще се получи добре.Пък и както казах сервиза го водят като най-добрия в Хасково,а иначе 500лв за мен е неоправдано висока цена при условие,че телефона нов вече е 900лв.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#17

Дано всичко завърши благополучно. Очакваме да споделиш  Tummenupp

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

Дано със сигурност ще споделя и ще кача снимки на телефона,само че телефона ще е при мен следващата седмица.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#19

Здравейте,както казах ще споделя мнение когато телефона е при мен.Ами какво да кажа телефона е перфектен,все едно го взимам нов от магазина,чувствителноста на дисплея си остана същата,с две думи телефона е перфектен.Ппепоръчвам сервиз Рамхард в Хасково на всеки,за 220лв телефона ми отново е перфектен и нямам никакви оплаквания.

Iphone Xs 64gb Space Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на samsung s5 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#20

За смяна на стъкло, на Галакси С8 в София ми искат 200лв.Подробности не съм питал. В алиекспрес едно стъкло е 20-30лв.Но в домашни условия няма как да се смени, поне малко хора ще хо направят. Има лепила за пукнатини на сстъкла. С тяхна помощ поне няма да се рони стъклото, а и пукнатината ще се вижда много по-малко. Има клипове в YouTube как става. Като цяло ефекта е задоволителен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)