Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия за дакове, преходници и слушалки за P20/P20 Pro
#1

Жената е с P20 lite а аз с чистия P20. Направих следният тест с вградените слушалки и с едни много качествени на Sony, та телефона на жената ще ми изкърти главата с качествен и силен звук... А моят едвам се чува.. Та толкова ли е тих, на говорител с вградените слушалки, че един P20 lite да има по - силен звук от него?

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

P20 lite има еквалайзер. Пробвай със стандартни настройки за звука и на двата и виж как е.
Цитирай
#3

И моят има Dolby еквилайзер. А на говорител еквилайзера не бачка а с мойте слушалки пак еквилайзера не бачка.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#4

(2018-10-12, 21:23:10)vanci написа:  Жената е с P20 lite а аз с чистия P20. Направих следният тест с вградените слушалки и с едни много качествени на Sony, та телефона на жената ще ми изкърти главата с качествен и силен звук... А моят едвам се чува.. Та толкова ли е тих, на говорител с вградените слушалки, че един P20 lite да има по - силен звук от него?

Да не ти е прецакан преходника нещо? Ако не е, отиди в темата за мейт и им кажи как 3.5мм жака не е важен Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#5

Degman все едно някой с 3.5 жака ако има проблем и да зачеркнеш всички жакове...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Има и други варианти - да е софтуерно, самия телефон да има хардуерен проблем(чак толкова не мисля, ама по обяснението е много зле), варианта с преходника да е прецакан, несъвместимост между точно тия слушалки и тоя преходник. Просто да се обяснява как нещо не е важно само защото компанията на която си фен го е махнала е доста.... как да го кажа нелепо обяснение за премахването на дадена екстра.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#7

(2018-10-12, 21:50:36)degman написа:  Да не ти е прецакан преходника нещо? Ако не е, отиди в темата за мейт и им кажи как 3.5мм жака не е важен Wink

Няма как да е прецакан, за да ме разберете пробвам през usb tipe c портовете на двете устройства с преходник и с оригиналните tipe c слушалки.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#8

Само по тихо ли се чува или и звука не е добър?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#9

(2018-10-13, 09:31:47)degman написа:  Само по тихо ли се чува или и звука не е добър?

Sent from my LM-G710

Значително по - тихо звука също е по - лош от P20 lite.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#10

Винаги ли е било така? Има няколко варианта - софтуерно нещо да се е прецакало, но чак нулиране не знам дали си струва да се прави ако не слушаш много музика. Другия вариант е да има хардуерен проблем, който изобщо не знам на какво може да се дължи. Трети вариант който бих казал че ще е тъп - просто да свири гадно и тихо.... Имаш ли възможност да отидеш някъде и да тестваш друг телефон - поне ще знаеш какво да правиш.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#11

Пробвай с плеъра power mp3 и оправи еквалайзера.Засича ли ти слушалките като дигитални?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

(2018-10-13, 11:19:45)degman написа:  Винаги ли е било така? Има няколко варианта - софтуерно нещо да се е прецакало, но чак нулиране не знам дали си струва да се прави ако не слушаш много музика. Другия вариант е да има хардуерен проблем, който изобщо не знам на какво може да се дължи. Трети вариант който бих казал че ще е тъп - просто да свири гадно и тихо.... Имаш ли възможност да отидеш някъде и да тестваш друг телефон - поне ще знаеш какво да правиш.

Sent from my LM-G710

Ами аз снощи исках да тествам дали телефона на жената ще разчете моите слушалки и направо се стреснах от разликата между двата с моите слушалки и с моя преходник и Sony Mdr 1A... За сега няма къде да тествам освен в някой Vivacom магазин. Обаче ако на някой му се занимава и има и двата модела под ръка нека пробва може самият модел да е така. Моят го взех на 8 този месец. И да разпознава ги като цифрови, даже и фърмуера и изписва. На жената ги дава като слушалки за глава и и се изключва подобрението на аудио то.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#13

Но и с двата чифта слушалки е зле при П20? Не можеш ли да го спреш това подобрение на аудиото? Тествай и друг плеър както казаха вече по нагоре.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#14

На мен ми мирише на настройки. Странно е по-ниския модел да вади по-добър звук.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#15

Ами не е странно. С едни слушалки филипс онзи ден в магазина на хуавей на леге, тествах един р20 и моя хонор. На р20 без настройки свири ужасно. Тестово парче някакво заредено фабрично. Същото парче го има и при мен пак фабрично заредено, при същите настройки хонара ми маха главата.

Ако на р20 включа еквалайзера се подобрява с настройки, но ако направя същата настройка на хонора разликата е фрапираща. Същото го имаше и на р10. Свиреше ужасно. На сина ми хонор 8 лайт свиреше по добре. Не знам защо е така.
Цитирай
#16

Като цяло няма логика малки и лайт модели да свирят по добре от върховите. Ако е така хуавей нещо много сериозно са сбъркали при даковете на устройствата.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#17

Толкова ли няма някой друг с П20 да сподели как е при него? Аз например с П20 Про, с poweramp, нямам проблеми. Даже никога не увеличавам звука до край, защото ще ми гръмне главата. Оригиналните свирят добре, но старите, които ползвах на xperia-та, някаква неизвестна марка, свирят чудовищно. Настроил съм poweramp за най добър звук, в xda има готова настройка за еквалайзера.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#18

Не че нещо, но дори това че ползваш еквалайзера означава че нещо не е както трябва. Винаги тия неща се изключват по принцип. Трябва да свири хубаво с добри слушалки с всички софтуерни пудрения изключени.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#19

Dolby Atmos определено придава още малко съспенс при Самсунг.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#20

(2018-10-13, 13:21:37)degman написа:  Като цяло няма логика малки и лайт модели да свирят по добре от върховите. Ако е така хуавей нещо много сериозно са сбъркали при даковете на устройствата.

Sent from my LM-G710
Хуавей винаги са свирили по-тихо и посредствено. Ако след LGто си пуснеш "размазващия звук на P20 lite" както казва колегата ще ти се доповръща Wink. DAC-овете са им вградените в собствения чипсет и не са върха. За да свири адекватно се налага да се пускат софтуерните "подобрители", без тях е леко безжизнен звука. В ревютата в GSMarena си пише, че P20 е тих на слушалки, както и всеки друг Хуавей флагман.


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 2 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • degman, vargala81
Цитирай
#21

Е, не съм очаквал че трябва да свири колкото LG сега, но не предполагах че са и толкова зле. Значи ако колегата иска хубав звук на жични слушалки да се насочи просто към друга марка.

(2018-10-13, 14:26:51)i.stojanov написа:  Dolby Atmos определено придава още малко съспенс при Самсунг.
Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Сега видях - P20 и P20 Pro също поддържат тази технология. Която по мое мнение не ми харесва на слушалки, или поне на слушалки тип тапи. Имам на телефона подобната DTS:X която въпреки чудесния дак който има телефона ми пак не ми харесва как звучи с нея. Това е технология създадена за кино и домашно кино, при слушане на музика няма абсолютно никакво място да се намесва това нещо.



Sent from my LM-G710
Цитирай
#22

Е къде е логиката след като на моя и на р20 процесорите са еднакви? От там и дак-овете би трябвало.
Цитирай
#23

Не слушай degman той си троли по адрес на huawei редовно

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#24

Ти сериозно ли? Какво изобщо говориш? Ходи си хвали марката където ще има кой да ти обърне внимание. Прочети и кой какво е написал. И ако имаш да кажеш нещо смислено тогава се обаждай че сега е леко смешно Wink

(2018-10-13, 17:27:29)skiman написа:  Е къде е логиката след като на моя и на р20 процесорите са еднакви? От там и дак-овете би трябвало.

Забравяш че самото предаване на аналоговия сигнал към слушалките е реализирано по различен начин - тоест чрез 3.5мм жака и чрез USB C порта. Може да не е виновен самия дак а това което отива към двата порта. Не знам. Отиди чуй друг P20 и ако свири като твоя значи просто толкова си може.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#25

Все ми е тая. Аз телефон без жак не си купивам. За това и взех хонор-а а не р20.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)