Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия за дакове, преходници и слушалки за P20/P20 Pro

Пробвал ли си някой от китайските дакове преходници в алито? Гледам има доста разновидности.

Sent from my LM-G710
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-21, 13:55:54)degman написа:  Пробвал ли си някой от китайските дакове преходници в алито? Гледам има доста разновидности.

Sent from my LM-G710
Пробвал съм, тъй като живея в UK и нещата от алито, ebay и amazon идват до няколко дена. 3 4 имам китайски от алито и всичките са за боклука. Единственото решение е рейзера! Може да го закупите от амазон или от сайта на рейзер.
Цитирай

Да ви се похваля, купи си bluetooth слушалки JBL E45BT и работя идеално на нашите телефони. Много са качествени и изолират околния шум. Басите са доста дълбоки.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

(2018-10-22, 21:24:22)zdravko959 написа:  Да ви се похваля, купи си bluetooth слушалки JBL E45BT и работя идеално на нашите телефони. Много са качествени и изолират околния шум. Басите са доста дълбоки.

За тези парички трябва да са доста добре, аз ползвам Creative SoundBlaster Jam , могат да се намерят за около 70лв. но са нещо уникално, каквато и музика да пусна просто няма нищо общо, няма аналог като цена-качество и отделно могат да се ползват като хендсфри
Цитирай

Еми сравнение мога да направя със старите ми жични на Sony от ценовия диапазон 40-50 лева и има голяма разлика. Тези на JBL също имат микрофон и стават за разговори и има възможност да се вържат жично към устройства. Смяната на връзката между 2 устройства с едно копче също е доста яко. Не знам дали при всички безжични слушалки е така, се индикира състоянието на батерията на слушалките в телефона.
П.с. Като минус, ако може да се нарече такъв, е при максимални нива на силата на звука наоколо също се чува, не че се издържа на такава сила де. Big Grin

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай

Тия дето ги купих аз не стават за нищо... Да разбираме ли че jbl-a дето си взел има dac защото вградения dac в телефона е абсолютен боклук и не става са нищо няма грам силичка

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай

Всички BT слушалки имат DAC, иначе няма да свирят Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Колеги едно питане? Днес реших да направя един експеримент. Дръпнах от Гугъл стора няколко приложения за проверка на слушалките. Един път пробвах със слушалките от комплекта с телефона и след това с адаптера и други слушалки. Въпросните програми пускат звук за тест отделно на всеки канал в слушалките и се чува само там, но това е ако се прави на телефон с 3.5 мм. жака. Но на Hauwei P20 Pro и в двата случая, звук се чуваше и по двете слушалки. Дали тези приложения не са пригодни вече в случая за телефони от този тип или си свири моно?

Направих си друг експеримент изтеглих музикален файл в който на левия канал има записан звук, а на десния няма. Звука в левия канал се чуваше силно, а в десния малко по-тихо. А не би трябва да е така.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-10-26, 10:50:26)skysoft написа:  Колеги едно питане? Днес реших да направя един експеримент. Дръпнах от Гугъл стора няколко приложения за проверка на слушалките. Един път пробвах със слушалките от комплекта с телефона и след това с адаптера и други слушалки. Въпросните програми пускат звук за тест отделно на всеки канал в слушалките и се чува само там, но това е ако се прави на телефон с 3.5 мм. жака. Но на Hauwei P20 Pro и в двата случая, звук се чуваше и по двете слушалки. Дали тези приложения не са пригодни вече в случая за телефони от този тип или си свири моно?

Направих си друг експеримент изтеглих музикален файл в който на левия канал има записан звук, а на десния няма. Звука в левия канал се чуваше силно, а в десния малко по-тихо. А не би трябва да е така.
Направих всички гореизброени опити с втория телефон от подписа ми който има 3,5 мм. жак и там се чуваше всичко както трябва, даже файла който си направих със звук записан поотделно на каналите и там се чуваше само по канала който трябва. Не както при Р20-ката и по двата канала.

Стигам до извода, че Huawei P20 серията НЯМА СТЕРЕО звук на слушалките, а е монофоничен !!!
При Вас как е ?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Или по-скоро имаш електрически проблем с преходника и слушалките. Или имаш пуснат софтуерен подобрител. Ще тествам моят и ще пиша.
Възможно е да са вградили и лек crossfeed, това подобрява възприемането на звука, но не винаги е желано и е хубаво да го няма или да е опция.

Sent from my BTV-W09 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

(2018-10-27, 22:47:18)skysoft написа:  Направих всички гореизброени опити с втория телефон от подписа ми който има 3,5 мм. жак и там се чуваше всичко както трябва, даже файла който си направих със звук записан поотделно на каналите и там се чуваше само по канала който трябва. Не както при Р20-ката и по двата канала.

Стигам до извода, че Huawei P20 серията НЯМА СТЕРЕО звук на слушалките, а е монофоничен !!!
При Вас как е ?

----------------------------
Открих и си оправих си стереото в слушалките.
Ако ви е включен Dolby Atmos (намира се в: Настройки > Звук > Dolby Atmos) .... при изключена опция свири и на двете слушалки като в канала където трябва да няма звук е леко занижен. И когато се изключи си свири в стерео, а за да се изключи за целта трябва да има включени слушалки иначе не става.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

И така, понеже от толкова работа днес имах време да проверя нещата които обещах. Та с моя usb tipe c преходник, телефона на жена P20 lite ми и големите ми слушалки Sony MDR 1A няма звук, самия телефон не разпознава свързаните слушалки или иначе казано нейния процесор няма вграден DAC.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай

Има дак, всички имат дак защото иначе и на високоговорители няма да свири. Просто не предава аналогов сигнал през type c порта. Има си 3.5mm жак за тая работа. Но ако свържеш преходник с дак в него, или слушалки type c с дак ще свирят. Евентуално, защото явно с тия преходници голямо мазало се получава.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2018-11-03, 16:03:30)degman написа:  Има дак, всички имат дак защото иначе и на високоговорители няма да свири. Просто не предава аналогов сигнал през type c порта. Има си 3.5mm жак за тая работа. Но ако свържеш преходник с дак в него, или слушалки type c с дак ще свирят. Евентуално, защото явно с тия преходници голямо мазало се получава.

Sent from my LM-G710
Всъщност да, прав си, така е. Защото със слушалките от моя телефон които имат DAC свирят, но слушалки с преходникът ми който е без DAC не свирят.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай

Как да си активирам слушалките от комплекта - с Huawei  p20?
Цитирай

Че какво има да им активираш, бучиш ги на порта и слушаш.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)