Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Протектор - проблем
#1

Здравейте,преди 2 дена си купих  Хiaomi Redmi Note 5 от технополис . Сложих му стъклен протектор , но се появи някакви петно точно по средата вижда се само  на луминисцентна лампа , на светло само под ъгъл. Като бензиново петно е хаха. И като прокарам пръст се разстила и пак се свива но си седи само по средата . Ходих до 2 магазина да питам да видя какво ще ми кажат и казаха ,че това било някакъв поляритет или си било от протектора и на определена светлина се виждало абе с две думи пречупвало светлината . Някакви идеи дали не са го залепили хубаво или наистина си е такъв протектора . Не е лепен цялостно и само по краищата .[url=https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=961][/url]
[-] 1 потребител изказва благодарност на blonde за това мнение:
  • martaka
Цитирай
Аксесоари
#2

Такъв си е протектора. При по-некачествените го има този ефект
Цитирай
#3

И при мен е така, но какво да се очаква от китайски за малко под два долара.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Аз си сложих някакъв 5d, покрива цялата предна страна на телефона. Няма го този "ефект". Даже не личи, че има залепен протектор.
Цитирай
#5

(2018-10-17, 07:31:50)milenorcev написа:  Аз си сложих някакъв 5d, покрива цялата предна страна на телефона. Няма го този "ефект". Даже не личи, че има залепен протектор.

Може ли линк или откъде сте закупили 5D протектора ?

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#6

Същият проблем има и при мен с протектора и въпросното "петно". При това си купих по-скъпият протектор от магазин на "Mega device", 20 лв. дадох, протектора покрива целият преден панел на телефона, а евтиният струваше 10 лв. Значи не е и до цената, а явно и до самият продукт. 
Апропо, при мен " петното" се появява и изчезва, когато си иска, без определен момент, време и т.н.  Confused
Цитирай
#7

(2018-10-17, 09:56:32)grendel написа:  Същият проблем има и при мен с протектора и въпросното "петно". При това си купих по-скъпият протектор от магазин на "Mega device", 20 лв. дадох, протектора покрива целият преден панел на телефона, а евтиният струваше 10 лв. Значи не е и до цената, а явно и до самият продукт. 
Апропо, при мен " петното" се появява и изчезва, когато си иска, без определен момент, време и т.н.  Confused
 
Сега обиколих 3 магазина в София  и нямат друг вид протектор освен този който ми е сложен Sad
Цитирай
#8

(2018-10-17, 07:34:38)tonit0 написа:  Може ли линк или откъде сте закупили 5D протектора ?

Ами отидох в един магазин за аксесоари и ми залепиха този срещу 17 лева. Имаше и бели ичерни, според зависи какъв ти е телефона. 9H е стъклото и не личи изобщо, че има протектор. Протектора покрива цялата предна страна на апарата. Моят е бял и представлява ето това.
[Изображение: 10.jpg]
Цитирай
#9

Този купих аз:
https://www.mega-device.com/m/product_de...hp?p=29317
Цитирай
#10

(2018-10-17, 12:42:16)milenorcev написа:  Ами отидох в един магазин за аксесоари и ми залепиха този срещу 17 лева. Имаше и бели ичерни, според зависи какъв ти е телефона. 9H е стъклото и не личи изобщо, че има протектор. Протектора покрива цялата предна страна на апарата. Моят е бял и представлява ето това.
[Изображение: 10.jpg]

и Моето е подобно,само че е на Nillkin и е 9H + нещо за синята радиация , и не ме кефи ,получих го като си поръчвах зеднои с телефона от Алиекспрес

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#11

(2018-10-17, 14:25:59)tonit0 написа:  и Моето е подобно,само че е на Nillkin и е 9H + нещо за синята радиация , и не ме кефи ,получих го като си поръчвах зеднои с телефона от Алиекспрес

На Nillkin едно от двете,а синият цвят е за да педпазва очите от умора.
 https://s.click.aliexpress.com/e/cBFGOJZA

GP8P
Цитирай
#12

CHOETECH Glass For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Screen Protector 9H Hardness Tempered Glass For Redmi 5 Plus Protective Film
https://s.click.aliexpress.com/e/6kFNunQ
Гарантирам че е отличен този протектор, с лепило по цялото стъкло. Преди и аз ползвах протектор, който се залепва само в краищата, но цветовете на дисплея бяха по размазани и имаше петна на светлината.
Трябва да изберете за Redmi note 5 pro.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#13

(2018-10-18, 04:57:55)ivogg написа:  CHOETECH Glass For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Screen Protector 9H Hardness Tempered Glass For Redmi 5 Plus Protective Film
https://s.click.aliexpress.com/e/6kFNunQ
Гарантирам че е отличен този протектор, с лепило по цялото стъкло. Преди и аз ползвах протектор, който се залепва само в краищата, но цветовете на дисплея бяха по размазани и имаше петна на светлината.
Трябва да изберете за Redmi note 5 pro.

И аз съм много доволен от този протектор. Нямам никакви проблеми. Stolt
Цитирай
#14

После, ако се махне протектора, няма ли да останат следи от лепилото?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15
Photo 

Да ви питам как Ви е сензора за пръстов отпечатък. Има ли нещо като чертичка някъде много малка в долната част на кръгчето или аз съм го  одрала . Ох само му се вторачвам хаха . Пада се от долната част , но на снимката така го снимах под ъгъл за да го видите.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Специално го гледах моя (черен на цвят), няма никаква чертичка в долната част или където и да е. Не се впрягай толкова, не е нещо фатално Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • blonde
Цитирай
#17

Това е феномен, който няма нищо общо с материалтие. За съжаление и аз имам този проблем - една значителна част от времето ми минава в притеснения и съжаления относно дефекти, които никой освен самия мен не забелязва... На предния ми телефон, Alcatel Shine Lite, на стъкления му гръб познавам всяка драскотинка наизуст, докато околните смятат, че няма изобщо драскотинки. Аз ги виждам, защото зная под какъв точно ъгъл да ги търся на светлината на крушка  с насочена светлина... Докато други използват скъпи телефони и нямат проблем с наистина дълбоки следи от употребата им...  Има два вида хора в този контекст - такива които се радват на нещата и са щастливи и такива, които винаги намират с какво да си вгорчат сами живота. За мое съжаление, аз също съм от вторите. И не мислите, че е свързано с увлечение по технолгии, телефони и т.н. - всяка драскотинка на обувките ми също може да ме ядоса. Предполагам, че причината е че живеем в напрегнато време и стресът ни прави някак си неустойчиви.
Хубаво е да се опитваме да не се влияем от такива наистина незначителни неща, но като го казвам съзнавам, че самият аз не съм от правилните примери Smile Драскотинките са нещо нормално, дори придават на нашите неща някаква уникалност. Проблемът е по-скоро в нас.
[-] 4 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • anatol06, blonde, grendel, martaka
Цитирай
#18

Така е, вещите са създадени за да ни служат и неминуемо при употребата им се появяват различни следи. Не си заслужава да се ядосваме за такива дребни неща.
Между другото, наскоро с един колега открихме, че като се размаха моя Redmi Note 5 близо до ухото, вътре се чува, че нещо дрънка. Същото е и с неговия Redmi 5 Plus Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • martaka
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)