Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забавяне на известията (notifications). Delayed notifications
#1

Здравейте приятели,
От близо 6мес. съм горд собственик, на този страхотен телефон, но има една дреболия, която ме изкарва извън кожата ми. Не бързах да пускам темата, като се надявах, че с много четене и след ъпдейтите до(V20c-EUR-XX) нещата ще се оправят но уви. И така по същество: Всички известията (notifications) на приложенията се бавят. Ама се бавят много. Понякога 3-5мин, друг път 10-15мин. а има има случаи да ги няма с часове. Всеки път е различно.  Разбира се трябва да кажа, че това се случва САМО КОГАТО ТЕЛЕФОНА Е "ЗАСПАЛ" (заключен екран). Примерно хвърлил съм го до компа и чакам да ми пуснат нещо по Вайбър или друго приложение , но телефона не реагира. Взимам го да чекна и в момента, в който го отключа и notifications започват да звънят едно след друго. Bu Много е досадно. Трябва да кажа, че в настройките съм дал разрешение да показва всички извистия при заключен екран. Мамка му, какво друго да направя? Ако можете помагайте, че вече взе да ме изнервя, и накрая най-триумфално ще взема да се разведа, с любимата ми до този момент марка телефони. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Активирал ли си WiFi да е активен постоянно?
Цитирай
#3

(2018-10-17, 17:34:32)Dowper написа:  Активирал ли си WiFi да е активен постоянно?
Dowper, ама ти сериозно ли? Естествено, че всичко е включено!! И WiFi  и 4G ПОСТОЯННО. Не бих си позволил, да отварям нова тема, за да ми кажете да си включа WiFi.
Цитирай
#4

Не ме разбра май, активирал ли си опцията WiFi да е включен дори и при изгасен екран?
Цитирай
#5

АААА ей сега ме хвана! Не разбирам? Каква е тази опция? Май съм я пропуснал.
Цитирай
#6

Като отвориш WiFi, 3те точки, Advanced.
Цитирай
#7

(2018-10-17, 19:09:01)Dowper написа:  Като отвориш WiFi, 3те точки, Advanced.

Тази опция не я знаех, но виждам че включена. Така че това отпада, за съжаление. Почвам да си мисля, че е някакъв проблем само в моя тел.
Цитирай
#8

Влез в настройки > общи > пестене на батерия и енергия > използване на батерия > игнориране на оптимизациите и включи игнорирането за приложенията с които имаш проблеми. Пробвай няколко дена така.
Пс. Предполагам си ъпдейтнал до орео, а върнали заводски настройки след това?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root, stilldi
Цитирай
#9

(2018-10-17, 19:27:23)vargala81 написа:  Влез в настройки > общи > пестене на батерия и енергия > използване на батерия > игнориране на оптимизациите и включи игнорирането за приложенията с които имаш проблеми. Пробвай няколко дена така.
Пс. Предполагам си ъпдейтнал до орео, а върнали заводски настройки след това?

Да ъпдейтнах до Орео, но не съм връщал заводски настройки. Не знаех че трябва. Уж четох доста. Каво ще ме посъветвате? Сега да върна заводски настройки ли?
П.С. Включих игнорирането. Ха да видим сега!
Цитирай
#10

Щом имаш проблем връщай.
Цитирай
#11

Да, връщане на заводските може да реши проблема. Тези оптимизации, които ти ги казах при мен не са игнорирани и проблем нямам, а както виждам и колегата Dowper няма. После настрой като ново устройство, а не връщай бекъп.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Момчета, живи и здрави да сте! Проблема е решен! Ключа за загатката се криеше, както каза vargala81 в пестенето на енергия. Игнорирах ъповете, които ми трябват да са нон стоп онлайн и след няколко проби нещата са на 101% ОК. Мисля за сега да не връщам заводските. Все пак нямам НИКАКВИ други оплаквания от телефончето. Какво ще кажете?
Цитирай
#13

Ами да, може да не връщаш тогава, но наблюдавай как ще е и живота на батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

(2018-10-17, 21:10:42)vargala81 написа:  Ами да, може да не връщаш тогава, но наблюдавай как ще е и живота на батерията.

О да! Разбира се! Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Цитирай
#15

Аз бих ресетнал, защото нормално без тези отметки трябва да си работят приложенията и може би батерията ще се топи по-бързо в момента. Все пак ти си преценяваш. Smile
Цитирай
#16

(2018-10-17, 21:20:06)Dowper написа:  Аз бих ресетнал, защото нормално без тези отметки трябва да си работят приложенията и може би батерията ще се топи по-бързо в момента. Все пак ти си преценяваш. Smile

Май избързах да се радвам. Мисля да Ви послушам и да ресетна. Само през телефона нали? Без допълнителни програми, като LG Bridge примерно.
Цитирай
#17

Да, само през телефона връщаш фабрични данни.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

Връщането на заводски не е задължително след ъпгрейд на Андроида, но е силно препоръчително. След всеки ъпгрейд съм давал връщане за да се избегнат проблеми. Смятам, че след рестарт всичко ще се оправи, пиши да разберем какво е. Аз имах подобен проблем, но само с Gmail приложението и се оказа лош ъпдейт, изчаках читавия и след това вече не го ъпдейтвам.
Цитирай
#19

(2018-10-18, 23:08:26)donscot написа:  Връщането на заводски не е задължително след ъпгрейд на Андроида, но е силно препоръчително. След всеки ъпгрейд съм давал връщане за да се избегнат проблеми. Смятам, че след рестарт всичко ще се оправи, пиши да разберем какво е. Аз имах подобен проблем, но само с Gmail приложението и се оказа лош ъпдейт, изчаках читавия и след това вече не го ъпдейтвам.

Няколко дена съм на път, и не искам да рискувам излишно. В събота вечерта се прибирам и в неделя планувам да направя ресет.  Ще пиша със сигурност, какъв е резултата.
Цитирай
#20

Момчета ресета вече е факт. Изводите са:
-viber, messenger, и други "чат" приложения работят безпроблемно, без да се налага да се игнорират от режима на спестяване.
- ebay, olx и някои други имат забавяне и съответно ги игнорирах от режима.
Ще пробвам няколко дена, да видя как ще се държи батерията, но за сега няма абсолютно никакъв проблем с това.
Въпреки дребните неволи, аз мисля че като цяло проблема е решен и съм доволен от резултата. Още веднъж благодаря момчета! Знам че Винаги мога да разчитам на Вас.Поздрави!
[-] 2 потребители изказват благодарност на stilldi за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)