Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A7 2018 Лични впечатления и коментари
#51

(2019-01-03, 18:08:28)Zhoro написа:  Да разбирам, че вместо камерата ползваш Camera ZOOM FX.

И още един въпрос, писал си за зареждане с фастчардж, това не е ли опасно за батерията?
Отговора на първият ти въпрос е да. Но ако искам да снимам с wide функцията уви се принуждавам да ползвам самсунг апа. Просто широкият ъгъл не фигурира като в опция на нито една програма, която съм пробвал досега. Включително в gcam порта.

Нашият телефон няма фастчардж. Това е ясно описано в сайта им, в документацията и в редица други сайтове.
Въпроса бе в това дали телефона все пак би поел повече при регулярно зареждане ако му се предложи повече ток. Smile
Настройвах една нова S8-ца и докато я ръчках закачих нейния чарждър с оригиналния и кабел към а7-цата. Консумираше си 1.5 ампера.
Имам и 2х2.4 амперов чарджър, с който зареждам пауърбанк-а си (20 000мАh адата, 2.1ампера) и знам със 100% сигурност, че си подава над 2 ампера но дори с него телефона продължава да поглъща 1.5 ампера.
Любопитното е, че с оригиналния чарджър на а7-цата поема почти 1.6 ампера. Но така или иначе в статус менюто си пише rated 1.55A та...
Впрочем тези тоци ги меря с usb метър. Ето този модел > https://lygte-info.dk/review/USBmeter%20...%20UK.html

По въпроса с фастчарджа (където го има) - това става чрез активно превключване от страна на самият телефон плюс едни съпротивления в самите кабели.
Няма как да накараш телефон да ползва такъв режим ако не го поддържа нативно.
(2019-01-04, 12:27:41)vesoisthebest написа:  Ама вие наистина повярвахте на рекламата,а?Самсунг никога няма да сложат по-добър сензор в среден клас спрямо S или Note серията.Разликата е от земята до небето.
Хахах. Не и аз, аз го взех заради другия чарколяк.
Мегапикселната война наистина стигна невиждани размери за съжаление.

В тази връзка ще се самоцитирам от поста си в ХДА

Да се има предвид, че всичко надолу са 100% кропове от пълните резолюции.

От прекрасния супер дупер мега 24 мегапикселов (сони, май беше на сони?) сензор на А7-цата.

exif info: 1/220 s, f/1.7, 0.00 eV, ISO 40, Center weighted average, focal length 3.93 mm
[Изображение: B0QUxQl.png]

и за сравнение със стария ми 11 годишен канон PowerShot A550, който е с "едва" 7 мегапиксела.

exif: 1/320 s, f/7.1, ISO 80, 0.00 eV, metering mode Pattern, focal length 5.8 mm
[Изображение: qreVwyf.png]

Пълно мазало...
При това канона е с ццд матрица а сензора на а7 е цмос. Или поне някъде бях прочел че уж е цмос.
Инак имам и canon powershot sx150, но нарочно правя сравнението с по стария.
Цитирай
Аксесоари
#52

Veso, 
не, не вярвам реклами, не искам да снима и като последната S-ка, но тук говорим за 8 които жена ми си го купи толкова отдавна, че вече забравих. Накрая ако не изправят екрана на S серията, което ме дразни адски много или да оправят A-то, че в този са махнали доста неща, ще си купя друга марка теледон...
Цитирай
#53

Все пак макар камерата да куца поне хваща звездите. Lol

[Изображение: UwH7v5Q.jpg]

Впрочем телефона си излъчва стабилно. Мернах ей тази тема Най-облъчващите нови телефони

аm Ohr = до ухото
am Körper = до тялото
[Изображение: wcLxXfu.png]
Цитирай
#54

При мен от около 2 седмици започна да се наблюдава дрейн на батерията. От 2 дена и половина до 3 дена употреба с умерено натоварване, в момента изкарва трудно ден и половина с леко натоварване... В статистиката за потреблението на енергия, Android OS е на първо, максимум на второ място и не мога да разбера от къде идва този проблем. Нотификациите на всички приложения са изключени, местоположение, авто ъпдейти и всичко, за което се сетите. Включен е дори power saving mode. Чистих кеша на Google и Google Play Services, върнах към фабрични настройки преференциите на приложенията и изобщо всичко свързано с Google е спряно. Що за проблем е това?  Bu И като всичко ми е спряно, а продължавам да имам висока консумация на батерия, за какво се казва смартфон.... Надявам се някой да помогне да се справя с това. Телефона не е рутнат и не мисля да го руутвам.

Note GT-N7000 Ginger bread 2.3.6
Цитирай
#55

Случайно дрейн периода да сдъвпада с такъв на направен ОС ъпдейт?
Цитирай
#56

(2019-01-07, 17:14:42)HTC Explorer написа:  Случайно дрейн периода да сдъвпада с такъв на направен ОС ъпдейт?

Не съвпада с последния ъпдейт, дрейна започна преди него. Всъщност се надявах този дрейн да се оправи след ъпдейт, но уви, продължава...

Note GT-N7000 Ginger bread 2.3.6
Цитирай
#57

(2019-01-05, 08:46:31)Zhoro написа:  Veso, 
не, не вярвам реклами, не искам да снима и като последната S-ка, но тук говорим за 8 които жена ми си го купи толкова отдавна, че вече забравих. Накрая ако не изправят екрана на S серията, което ме дразни адски много или да оправят A-то, че в този са махнали доста неща, ще си купя друга марка теледон...

Извинявай колега,но явно и ти си толкова в час,че да сравняваш камерата на S8 спрямо A7.В крайна сметка пусни няколко снимки да ги разгледаме.Сега ако си беше купил S8,Note 8 или нагоре..мнението ти щеше да е съвсем различно,но и джоба ти щеше да олекне повече..така че за всичко си има цена.Всъщност от А серията до момента мисля,че Galaxy A8 2018 се справя много прилично със снимките.Доста по-добре от А7. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#58

Vero, 
Не си купувам S само заради скапания крив дисплей...
Цитирай
#59

Постепенно макар и трудно се свиква с кривия дисплей. Заради кривите дисплеи от 2015 до миналата есен смених а3 2015, а5 2016, а5 2017 и а8 2018 за служебно ползване , но при излизането на пазара са доста надценени и са далеч от S серията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#60

Може да са далеч от S серията но пък предлагат всичко необходимо за нормално ползване.Игри не играя но за всичко друго са си перфектни телефони. Снимките са с доста добро качество имам от '16 до '18 моделите и съм предоволен.
Цитирай
#61

Това с кривия дисплей го слушам от време оно..и честно казано ми е писнало.Почти 90% от хората говорят така,докато не започнат да използват пълноценно S серията,говорим за постоянно ползване.На мен никога не ми е бил проблем извития екран,дори ми харесва и си изнасям софтуерни панели на него.Да не говорим,че по този начин е още по-удобно да стигнеш с един пръст почти навсякъде по дисплея,заради намалените рамки отстрани.Когато имах S7 edge,който е с още по-извит екран от S8+,пак не съм имал проблеми.Струва ми се всичко е до нагласата в главите ни.Ползвайте ги за по 1 месец,ако наистина не ви пасне,тогава ще се съглася.Ама това..жената,децата..баджанака бил ползвал извит екран и не ми харесва..Ок,ползвай го ти и после дай мнение.Не ми се случва да натискам дори неволно нещо по дисплея,поради простата причина,че Самсунг имат софтуер за следене на неволно натискане..и работи много добре.Няма как да плюеш по марката,след като не си ползвал дълго време от топ продуктите им.Хората купуват средняци и очакват качество като от S или Note серията,е нЕма как да стане.Хубаво е човек да гледа и да разучава за какво си дава парите,както и да знае какво може да очаква от продукта.И само не ми говорете,че не се връзвате на маркетинга на Самсунг с 3-те камери на A7..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#62

Здравейте и от мен. Имам телефона от около месец, но имам следната драма с него. 4G мрежата ми изчезва редовно и след това докато не рестартирам телефона си е H+, което май отговаря на 2G. След рестарт на устройството ми отново се появява 4G. Изключително досадно. Някой да има този проблем?
Цитирай
#63

H+ не е 2g. H+ е точно преди 4g.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#64

Мисля да си го купя. Колко прави на Антуту?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай
#65

Пуснах един тест, но сега се сетих че държа телефона с пуснат power saving mode: MID, което със сигурност намаля резултата.
Не се сетих да го изключа и тествам пак а вече го махнах. Нямам намерение да си играя да го слагам пак.

[Изображение: UEEbp56.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на HTC Explorer за това мнение:
  • Lumia
Цитирай
#66

Последните дни не ми остава много време да разцъквам телефона и го хванах, че е прескочил 4 дни стендбай за сметка на смаления наполовина спрямо обичайното SoT.
Това от напълно заредена (100%) батерия като не съм го включвал в компютри или на други места, които могат да го зареждат.

[Изображение: cSq123j.jpg]

Определено ми влиза в категорията за телефон, на който мога да разчитам ако нямам достъп до зарядно за над два дни. Smile
Направих и клипче ако на някой не му се вярва https://drive.google.com/drive/folders/1...WdHmVeUAdE (да, пръста ми е порязан и го залепих с хартиено тиксо, хаха)
Цитирай
#67

Все още никой не отговаря на какво може да се dължи този дрейн на батерията. Положението е изключително дразнещо и нямам никакво обяснение от къде Андроид ОС е постоянно активиран и не позволява на телефона да влезе в айдъл режим. Батерията буквално се топи.... 

[Изображение: TOuQKr5.jpg]

Note GT-N7000 Ginger bread 2.3.6
Цитирай
#68

Имам идея от какво може да е. Телефона ти дебне постоянно за уайфай мрежи дори когато уайфай е изключен.
Значи отваряш настройките, тапваш на Connections - wifi - advanced (в горния десен ъгъл) - view more - Keep wi-fi on during sleep трябва да ти е на Never.

[Изображение: SsqTp0C.jpg]
Цитирай
#69

@HTC Explorer, в грешка си! Тази настройка е дали wifi-а да седи пуснат и свързан докато телефона е заключен. Настройката за която ти говориш се намира в location -> improve accuracy -> wi-fi scanning.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#70

Благодаря и на двама ви за предположенията, но не е от това, Location също ми е спрян...Всичко възможно, което може да ми източва батерията е спряно, местонахождение, бекап, бекграунд данни, активиран режим пестене на батерия и продължава с дрейна... Huh Bu

Note GT-N7000 Ginger bread 2.3.6
Цитирай
#71

(2019-01-26, 09:37:39)mitch написа:  Благодаря и на двама ви за предположенията, но не е от това, Location също ми е спрян...Всичко възможно, което може да ми източва батерията е спряно, местонахождение, бекап, бекграунд данни, активиран режим пестене на батерия и продължава с дрейна... Huh Bu

От мои лични наблюдения съм стигнал до заключението, че при неактуализирани приложения в гугъл магазина, се забелязва значителен дрейн. 
Погледни дали няма накои приложения на изчакване.
Цитирай
#72

Евентуално да пробваш да проследиш кое прави уейклок, защото при толкова много спряни неща освен някой процес да се е чалнал друго не виждам.
Я сложи този апп https://play.google.com/store/apps/detai....bbm&hl=bg и да видим след ден, два какво ще е прихванал като скрита активност.

Предположението на Vi70 e необичайно но не бих се учудил да има някаква скрита глупава зависимост.
-----
Едно от много неща, които съм направил е да изключа(disable) android system webview апп-а още в началото, защото четох че предизвиква дрейн. Не съм засичал проблем с програми откакто го направих. Евентуално можеш да пробваш и това.

По въпроса с редовните актуализации на всичко накуп - не съм фен. Има някои програми, на които предпочитам старите версии със запазена функционалност и не съм ги актуализирал въобще и нямам проблеми покрай това.
Цитирай
#73

android system webview, не е ли деактивирано по дифоут от андроид 7 насам?
В момента с HTC-то ми дава да го активирам, но на другия ми телефон( Moto G5s plus) нямам такава опция. И на двата телефона е с една и съща версия апп-а.
Цитирай
#74

Продължавам периодично да хвърлям око в секцията за коментари към телефона ни в gsmarena и тъкмо отговорих на един потенциално важен за всички въпрос.
Имаше въпрос какво е стъкленото покритие на камерите. Бях твърдо убеден, че е горила глас също като предното. Да ама не...
Като пълен глупак грабнах макетно ножче и драснах отгоре - остави драскотина...
При това дори не натиснах силно. Пак добре, че го направих встрани от сензорите.

Така че имайте едно на ум да не оставяте телефона в чанта или джоб с остри неща ако камерата е важна.
Цитирай
#75

И аз не съм фен на постоянните актуализации на приложенията, но всички съм ги ъпдейтнал точно, за да нямам евентуален проблем от тях. Android Web View също е disabled Sad Обаче дрейна си продължава...Сега инсталирах GSam Battery Monitor да видим какво ще покаже. Благодаря за предложенията.

Note GT-N7000 Ginger bread 2.3.6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)