Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Max 3] Miui 10, Global Stable
#1

Здравейте, средата на октомври мина и започнаха да излизат една по една версиите за останалите неъпдейтнати Xiaomi устройства, сред които е и Ми макс 3.

http://bigota.d.miui.com/V10.0.1.0.OEDMI...ab_8.1.zip
Това е recovery линк за бързащите да ъпдейтнат официално до миуи 10 Глобален Стабилен.
Цитирай
Аксесоари
#2

За жалост в MIUI 10.0.1.0 лицевото отключване все още не е налично за нашия региона. ;0

Цитирай
#3

        Здравейте. Закупих от магазин Mi max 3 който беше с 8.8.3 xiaomi.eu ром и отключен бутлоадер. Инсталирах TWRP и после руут. Интересуваме дали мога чрез TWRP  да инсталирам последния глобален ром. Ако не може по какъв начин е възможно да стане.Предварително благодаря за помоща.
Цитирай
#4

с Mi flash Най-добре. На чисто.
Но би трябвало да стане и през TWRP. Просто ще се омаже много системата
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • borntorace, gyural
Цитирай
#5

(2018-10-20, 09:26:01)gyural написа:  
        Здравейте. Закупих от магазин Mi max 3 който беше с 8.8.3 xiaomi.eu ром и отключен бутлоадер. Инсталирах TWRP и после руут. Интересуваме дали мога чрез TWRP  да инсталирам последния глобален ром. Ако не може по какъв начин е възможно да стане.Предварително благодаря за помоща.

Щом си с xiaomi.eu 8.8.3 най-вероятно си с китайски телефон и с неофициално отключен буутлоадър. Можеш да сложиш Global Stable, обаче при флаша или при някакъв следващ ъпдейт ти се заключи буутлоадъра, телефонът ще се брикне. Най-добрият вариант е да си сложиш xiaomi.eu 8.8.9 през TWRP и да си го ползваш и да си свиркаш ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на borntorace за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#6

и не забравяй ARB Проверките преди да правиш каквото и да е
Цитирай
#7

Снощи получих обновлението !!!

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#8

(2018-10-20, 09:30:09)suffer написа:  с Mi flash Най-добре. На чисто.
Но би трябвало да стане и през TWRP. Просто ще се омаже много системата

 С Mi flash пробвах, но имам някакъв проблем - не може да се свърже с телефона. Отключил съм проверката на цифровите подписи тъй като съм на уиндоус 10 и пробвах различни драйвери, но няма резултат. Член съм на 4pda отдавна и основно от там се снaбдявам с драйвери, които вече някой е изпробвал и работят. Сега се сещам, че връзката я пробвах при включен телефон, но ще пробвам и през фастбуут. При руснаците имаше мнения, че някои се се опитали през TWRP но без резултат. Интересното е че посочен рома който искам да инсталирам MIUI_V10.0.1.0_OEDMIFH е предвиден за инсталация чрез TWRP.
Цитирай
#9

Задължително фастбуут и ромът  .tar.gz който се разархивира и в ми флаш се избира получената папка.
Като тук, но без Edl режима

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078

Стъпка 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#10

(2018-10-20, 11:36:55)suffer написа:  Задължително фастбуут и ромът  .tar.gz който се разархивира и в ми флаш се избира получената папка.
Като тук, но без Edl режима

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84078

Стъпка 3

Благодаря за помоща. Инсталирах сваления ром през фастбуут. По някое време даде някаква грешка, но телефона си тръгна без проблем и вече се занимавам с настройките. Сърдечни благодарности на отзовалите се.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gyural за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

браво, че всичко е минало по план
Цитирай
#12

(2018-10-20, 23:46:04)suffer написа:  браво, че всичко е минало по план

Благодаря. Искам да уточня, че повторно флашнах същия ром заради грешката по време на флашването .При втория път нямаше никакви грешки и всичко е наред .Споделям това за да в полза на тези които лбмислят да направят флашването . И още нещо важно - преди скачването излезте от акаунта си в Mi или запомнете паролата си, защото след флашването телефона не може да се настрои без да напишете паролата си . Ако някой по някаква причина пропусне тези две неща другият вариант е да влезе в id.mi.com и да му пратят код на регистрирания имейл
[-] 1 потребител изказва благодарност на gyural за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#13

Някой да е минал от Китайски стабилен на Глобален такъв с Mi Flash и fastboot rom?
Цитирай
#14

Здравей. Провери при руснаците в 4pda. Мисля, че видях някъде нещо подобно. В раздел прошивки гледай какво е писано. Лично мое мнение е че не би трябвало да има проблем.

Здравей Suffer. С глобалния ром всичко е в норма, но има проблем с руут достъпа. Когато инсталирам TWRP нямам достъп до файловете в паметта за да инсталирам Magisk. Показват ми се единствено системните файлове, а самата вътрешна памет е 0 mb. При оредишното рутване нямах такъв проблем на предишния ром. Досега никога не ми се случвало да нямам достъп до вътрешна памет. Имам съмнения, че е шифрована датата и оттам да е проблема, но не съм сигурен. Относно TWRP използвам официалния TeamWin.

(2018-10-19, 21:30:31)logmax написа:  За жалост в MIUI 10.0.1.0 лицевото отключване все още не е налично за нашия региона. ;0

Колега няма проблем с лицевото разпознаване. Промени от настройките региона на Сингапур и ще се появи.
Цитирай
#15

Гледах при руснаците ама аз съм със статус 1 глобалния е с 4 ,по принцип казват че няма проблем да се награжда ама не ми се рискува .
Цитирай
#16

@gyural точно криптираната data e проблема - оправя се с формат data през twrp, така че по-добре не се занимавай..
Освен ако няма TWRP което ги прескача тези неща, ама с ARB и т.н.. По-добре си играй на сигурно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#17

(2018-10-22, 22:08:00)suffer написа:  @gyural точно криптираната data e проблема - оправя се с формат data през twrp, така че по-добре не се занимавай..
Освен ако няма TWRP което ги прескача тези неща, ама с ARB  и т.н.. По-добре си играй на сигурно
Здравей Suffer. Проблема е там, че като си наумя нещо трябва да го свърша. Тази сутрин за да прескоча форматирането на криптираната дата прехвърлих инсталиращия зип на Magisk на външна sd карта и когато влязох в TWRP посочих картата и успях без проблем да си рутна телефона. Първоначално пробвах с версия 17.3 но в последствие инсталирах 17.1 и върви идеално. С руут достъпа замразих доста от програмите, които са ми ненужни и в момента системата върви още по-бързо от преди.
[-] 2 потребители изказват благодарност на gyural за това мнение:
  • Friz, suffer
Цитирай
#18

честно да ти кажа нямаше да се сетя за външна SD Карта Smile
Браво. Много находчиво.
Преди копирахме root-a в кеша и от там го флашвахме
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#19

Здравейте, някой да знае как може да се промени лентата с буквите на контактите - отдясно. При мен са на английски и е много досадно да превъртам контактите за да намеря някой в края на указателя.
Цитирай
#20

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94633
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#21

Здравейте. Възможно ли е да премина от стабилен глобален ром V10.0.1.0.OEDMIFH към xiaomi.eu_multi_MIMAX3_V10.0.3.0.OEDCNFH_v10-8.1.zip без проблем. Ако е така в TWRP се изчиства всичко, включително и системата. На някои места четох, че системата се изчиства, а на други остава и се чудя кое е правилното.
Цитирай
#22

Не се трие системния дял на MIUI!

"Wipe /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
Copy our ROM to the internal storage
Install our ROM
Reboot
done"
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gyural
Цитирай
#23

Купих телефона на 1 седмица,купуван от Бг от някаква малка фирма.При стартиране пише че е Unlocked.Беше с Miui 9,но се обнови по въздуха с 10.Stable.Има ли смисъл при това положение ,да сменям ромове.Дайте отзиви за батерията,при мене при гледане на Hd Клип от Yotube през wi-fi пада с 10-12% на час,при максимална яркост на дисплея.
Цитирай
#24

https://www.youtube.com/watch?v=TKgiwon6iY8
Това е от 4pda и там чистят system,но телефонът е китайската версия с отключен бутлоудър.Моят е глобал и ми остава около седмица до отключване и се чудя как да го флашкам.
Цитирай
#25

10 - 12 % гледане на видео през Интернет на максимална яркост за този огромен дисплей си е нормално. При тези стойности би стигнал около 10 часа сот. По скоро забелязах др. проблем. Когато се гледа филм спре се на пауза телефона не гаси дисплея остава буден.

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)