Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Настройки: мащаб на анимацията
#1

Здравейте, гледах в едно видео, в което се говореше, че смяната на въпросния мащаб на анимацията ще забърза още повече иначе бързия телефон. Направих го от 1 на 0.5 и има малка разлика. Въпроса е какво се губи в случая и има ли смисъл да се прави. Аз лично само 2 от опциите ги оставих на 0.5. Една си оставих на 1.[Изображение: 9e08fa7b23720f82f5f0522876df44ca.jpg]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз лично даже съм я изключил на 0 всичките , нямам нужда от тези ефекти . А и малко или много си искат някакъв ресурс и тези анимации .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на achodemo за това мнение:
  • slavia_13
Цитирай
#3

(2018-10-18, 15:19:49)achodemo написа:  Аз лично даже съм я изключил на 0 всичките ,  нямам нужда от тези ефекти . А и малко или много си искат някакъв ресурс и тези анимации .

Т.е. това което е по дефолт 1х реално не е нещо препоръчително и не ти подобрява нищо чисто визуално?

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
Цитирай
#4

Нищо не се губи, тоя "мащаб" регулира скоростта на анимациите. От това идва и усещането за по-бърз телефон. Сега чакаш два пъти по-малко да се извърши дадена анимация. Най-очевадна е разлиакта в кое да е приложение, при автоматично скриване на навигационните бутони - анимацията при показването им.

Аз също съм си я изключил анимацията нацяло и бутоните просто се появяват като засече телефона, че съм си плъзнал пръста отдолу.

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
Цитирай
#5

(2018-10-18, 15:24:54)slavia_13 написа:  Т.е. това което е по дефолт 1х реално не е нещо препоръчително и не ти подобрява нищо чисто визуално?

Анимацийките са си чисто визуални ефекти , няма препоръчително и непрепоръчително , всичко е както ти харесва .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на achodemo за това мнение:
  • ivo777
Цитирай
#6

Забързва телефона, особено ако е някоя антика. 
При нашите телефони забързването идва от по-кратката анимация, не от натоварването
Аз винаги си ги правя на 0.5.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

Тук говорим за милисекунди, не виждам как ще се усети разликата. Успех.
Цитирай
#8

Само човек, който не е пробвал може да говори така.Разликата е осезаема при всеки телефон

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

Я кажи усещаш ли разлиакта между милисекундите тука, като отидеш с мишката върху кутиите
https://jsfiddle.net/hc25sumn/1/

Или това, което променя само височината
https://jsfiddle.net/hc25sumn/2/

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
Цитирай
#10

(2018-10-18, 15:19:49)achodemo написа:  Аз лично даже съм я изключил на 0 всичките  .

Само една от опциите не трябва да е на 0, но не помня коя. Отговаря за анимацийките в приложенията и при някои създава проблеми ако е 0

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#11

При мен всичко е на нула от доста време, никое приложение не ми е правило проблем.

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)