Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Преди малко ми излезе това от снимката... Не съм го мокрил, беше до мен на дивана. Изчистих съобщението, но се появи пак. Съ сешоар дали е безопасно да продухам порта? [Изображение: ea4b21f2f944f6583c64f33d0946aa95.jpg]

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря, предположих, но... В крайна сметка се оправи от само себе си.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Със сешоар да разпоиш спойките? Ехааа жена ти знае ли, че си суши косата със 350 градуса?
Цитирай
#4

Надуй порта един два пъти все едно надуваш балон, това ще махне пвоечето влага. Примерно ако ми е бил в джоба след басейна е пълно с вода там. След това за няколко минути си доизсъхва сам вече.

GT540,Xperia Active, някакъв Archos, G2, N7,1+1, G4, S8+, Note9, TabS4
Цитирай
#5

Аз друго се чудя , гнездото на писалката не се ли напълва и то с вода , ако се потопи в басейн ?! Предполагам ,че е уплътнено вътре и това не е проблем , но все пак .... Аз все някак си ме е страх да го потопя Smile вие топите ли ги смело Big Grin ? Между другото гаранцията покрива ли щети от навлизане на влага вътре евентуално , щом е със сертификат P68 ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#6

Моя Note 8 поне 40 пъти се е къпал в минерален басейн (по няколко часа) и 20 пъти в морето.

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след това го къпя с чиста вода!!!
Химикалите в басейна и особено солата в морето не влияят добре на покритието.

Капацитивния дисплей (дори и частично) във вода не може да се ползва.
Снимки/видео под вода може да правят с таймер или с "vol+" (ако е настроен) или с дистанционно. (При Note 9 и с S-Pen.)

Препоръчвам Ви да НЕ вадите/мокрите S-Pen, защото поне този на Note 8 като се намокри дълго време няма да работи докато не изсъхне. Не е напълно IP68 S-Pen-a (поне този на Note 8, дано при Note 9 да са взели мерки). Може да се наложи да си смените нов връх. (Аз лично имам втори S-Pen, който слагам, когато ходя на басейн/море.)
Няма проблем с да премахнете предварително S-Pen от телефона. По-дълго време трябва докато е напълно сух отвора вътре, преди да поставите обратно S-Pen-a.

След като го измия с чиста вода, малко продухване на usb порта, говорителя долу, порта за слушали и микрофоните и до 15-на минути капката изчезва сама. 
Безжичното зареждане работи винаги Smile (Е под вода не съм го пробвал.)

Водата в мрежичката на горния говорител не позволява да се чува добре докато е мокра. В този случай, ако се налага да говорите по телефона, продухайте долу висикоговорителчето, пуснете "на високоговорител" и обърнете телефона обратно (високоговорителя към ухото и говорите на горния микрофон (до предната камера)).

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#7

А писалката работи ли на дисплея под вода, някой прабвал ли е?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#8

Може би трябва да се направи тема със подводни снимки , ще бъде интересно Smile

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#9

(2018-10-18, 22:07:56)Гeoрги написа:  Явно не сте работил пряко с това, колега. Чистият калаено-оловен припой с флюс, се топи на 300-350 градуса. Веднъж използван, тази температура се променя, а и да не говорим, че при SMD спояването, каквото се използва в телефона, то тя е значително по-ниска. Аз не казвам, че спойката напълно ще се разпадне, а че има опасност значително да отслабне при такова загряване и това да доведе до проблеми.
Колега надявам се не си изкарвате прехраната със запояване. Защото ще е много жалко.
Първо в цял свят се използват калаено-безоловни припои. Те се топят на по-висока температура(360-390 гр). След това калая, си остава калай, и като изключим процеса на окисление, който променя температурата на топене в повишаваща се експонента във времето, то да разпоиш SMD елемент с обикновен сешоар, духащ на 60-70 градуса е просто абсурдно. Най-малкото защото калая се разтопява на 232 градуса. А за да се размести елемента е необходимо и PCB-то да се нагрее. За това и с поялник се използва по-висока температура, за да се "подгрее" и платката.
Извинявам се за лирическото отклонение.
Спокойно можете да си подсушите порта със сешоар за коса. Въпроса е при сушенето да не влезнат прашинки в корпуса.
[-] 2 потребители изказват благодарност на skiman за това мнение:
  • mrjackal, vladdark
Цитирай
#10

То ако влизат прашинки в корпуса на устройството най-малкия му проблем ще е прахоляка Smile
Цитирай
#11

Преди време в раздела за S8 имаше подобна тема. Тогава пуснах едно търсене в Гугъл за "Moisture detected in the charging port" и излизат резултати. Разгледах няколко - коментират остатъчната влага. Предлагат първо да се почисти със суха клечка за уши, след това с напоена със спирт, и да се остави да изсъхне. Потвърдено бе, че е сработило. Коментираше се и ползването на сешоар. 

https://us.community.samsung.com/t5/Gala...d-p/107512

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • bnn
Цитирай
#12

Всъщност се оказа, че когато държа телефона с две ръце, левият ми палец се лепва за порта. Явно ръцете ми са потни... Тогава се появява съобщението

Изпратено с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rudizlz за това мнение:
  • divna
Цитирай
#13

Интересно,  и е хубаво да се знае, благодаря че сподели. Аз държа телефона по същия начин, и сега погледнах - опирам палеца на ръба на кейса Clear view case - standing cover) и не докосвам порта, пък и палецът ми сигурно е по-къс, с доста сухи ръце съм, и едва ли ще ми се случи. Когато коментираме темата в S8 раздела, се оказа, че момчето държи телефона в джоба си, и при влизане и излизане от много студено навън в топла стая, се получаваше този конденз на влага.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)