Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 3/3XL - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 4fe241653ed83c0bc0f2cbd12672a23b-full.jpg] 

Google представи новите си смартфони Pixel 3 и Pixel 3 XL. Устройствата идват с по-големи екрани, подобрени камери, чиста версия на Android 9 Pie и безжично зареждане. 
Google Pixel 3 разполага с 5.5" OLED дисплей без ноч, Full HD+ резолюция в съотношение 18/9, защита Gorilla Glass 5. Апаратът се базира на чипсет Snapdragon 845, 4 GB RAM и 64 или 128 GB вградена памет. 
Google Pixel 3 XL има по-голям 6.3" OLED екран с Full HD+,  Gorilla Glass 5, пропорции 18.5 към 9, както и ноч в горния край. Устройството се базира на същата конфигурация, има сходен дизайн и същата дебелина на корпуса каквато има и Pixel 3.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Google взеха решение по промяна на начина на доставка на актуализациите на операционната система, които в бъдеще ще се предлага през Play Store, а не през настройките на телефона. И ето, стана ясно, че проектът е в по-напреднал стадий, отколкото се считаше, защото потребители със смартфони от серията Pixel вече са получили първи актуализации на Android през магазина за приложения. Това важи за участници в бета програмата на Android Q, които са с инсталирана Beta 2 на софтуера: 
[Изображение: 05980e20f42dad9624e2ea9f80d503f4-full.png]
Източник: >>>>>>>

 
Цитирай
#3

Според Google естественият тремор на ръцете на потребителя позволява на смартфона Pixel 3 да прави по-качествени снимки: 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#4

Да събудя малко темата...
Купих си пиксел 3 като излезе. После жена ми го хареса и го "пъхна в чантата си". Аз опитах:
Xperia xz3. Страхотен, бърз, най добрия дисплей , супер живот на батерията. Камерата с най естествени цветове дори и на тъмно. Идваше ми голям, неудобен и взех че го изтървах. После
Galaxy s9 . Нищо не му е както трябва. Батерията едва изкарва деня. Лагва често. Амоледа не ми харесва никак. Камерата вечер толкова изсветлява снимките,че изглеждат някак измити и плоски.
Huawei P20 pro. Супер телефон. Много и полезни екстри. Батерията няма умора. Дисплея е много ясен и чист. Камерата има много възможности , но често взема грешни решения и снимките не стават супер от първия път. Вечер се чака няколко секунди с ръцете горе докато си направи там магиите.
Та тия дни се върнах на Пиксела. Голям кеф. Всичко се случва както го очакваш. Никакъв лаг, бърз и интуитивен. Дисплея е супер чист. Батерията е с резерв за 2 дни. Само ограничената памет ми е проблем ама с OTG се оправяме.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Paz
Цитирай
#5

Аз съм с първия Пиксел, беше ми много трудно да свикна след EMUI, който инаше много и страхотни функции. Сега вече свикнах и смятам, че Пикселите са пушка!

Обикновено не давам много пари за телефони, но бих се замислил за Pixel 4.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#6

Тия дни открих една много сриозна слабост на пиксела. Няма начин да се свърже с кабел към TV. Нито през USB, нито през HDMI хъб. Тотално Невидим е за Смарт тв.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

А защо не ползваш някое от многобройните безжични решения?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#8

Една вечер наскоро се мъчих просто да изкарам няколко снимки и клипове от телефона на ТВ. Не успях. Чувал съм за разните там. Miracast и прочие, доста съм на ТИ с техниката , ама не стана нищо. Не ми е опция да минавам през облаци и Нет щото се губи качество.
Ще се радвам да споделиш твоя опит, щото съм на път да продавам пиксела. Имам един Хуавей и едно Галакси и тях си ги вързвам с ТВ през хъба. Имат си и Десктоп режими и си излиза направо като вързан компютър с ОС и програми разни и така. Ама тоя Пиксел нещо не му се комуникира с ТВ.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Трябва ти Chromecast, за да си кастваш всичко от телефона на телевизора. Останалите марки телефони имат Miracast, Пикселите нямаме. 90%от телевизорите поддържат Miracast, но не е и Chromecast. Него трябва да си го закупиш!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#10

Да стана през едни програми от Play Store. Не знам какъв протокол ползват.        
Вероятно Филипс-а ми потдържа Chromecast. Но за клипове с 60fps връзката е нестабилна. Като цяло това вече ме отказа от Пиксел. Много готин и бърз телефон, удобен но... много капризен към периферия. Безжично зареждане - кошмар. Имам Бързо зарядно Самсунг с вентилатор. Самсунги и Хуавеи разни си ги храни и бързо и стабилно. Пиксела не само че бавно зарежда, а понякога след няколко секунди или когато си реши спира. Същите капризи и към нормално зарядно. Бързо зареждане само с неговото си зарядно. Бързите зарядни на Хуавей и Самсунг само бавно. А за Галаксито и Мейта е все едно и няма проблем кой къде е включен. Дърпат си бързо. Пиксела е капризен и към USB порта. Не зачита някой кабели и преходници, който си бачкат на другите ми телефони.  Абе доста осакатен телефон за МОЙТЕ нужди. Бях се наточил за Пиксел 4, ама ако ще ми се правят на Ейпъл, особено относно ценовата политика и рестрикциите, Данке шойн!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#11

Насочи се към друга марка, най-добре.

Аз ползвам fast charge на Моторола, никаъв проблем, освен това, че е американско и понякога спира да зарежда. От преходника към европейски контакт е!
Chromecast струва между 30-80 лв. не е нещо супер скъпо, но да, като не ти се дават, по-добре е да минеш към Хуаеей, те имат Миракаст и ще ти работят с всеки телевизор!

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#12

Google представи финансовите си резултати за второто тримесечие на 2019 г., в които се откроява сериозен ръст в продажбите на смартфоните Pixel. Увеличението е над 100% спрямо същия период на миналата година: http://nixanbal.com/google-otchita-nad-1...ri-mesetsa

 
Цитирай
#13

В Best Buy двата модела са намалени до 400$/500$ съответно за 3 и 3XL.
За който има възможност да поръча от там цената е добра.
https://www.gsmarena.com/googles_pixel_3...-38693.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#14

Те хубаво намалени, но "To get either phone at this heavily discounted price, you need to activate it on Sprint upon purchase"
Цитирай
#15

Канадският оператор Telus посочва, че от днес Android Q ще е достъпен за всички 8 смартфона Pixel.

[Изображение: a15b502ac4b834f714e7ec0817c8e52a-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#16

Не утре, а днес. 3-ти

Вече се появиха имиджите на Андроид 10 на сайта. Чакаме и ОТА да тръгне Smile)

Дойде! Тегля! Smile
Цитирай
#17

При мен дойде

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#18

Американския Google Store намали цените на Pixel 3 с цели $300. Ceгa Ріхеl 3 c 64 GВ флaш диcĸ мoжe дa ce взeмe зa $499, a вepcиятa cъc 128 GВ RОМ e c цeнa $599. Cтapшият мoдeл Ріхеl 3 ХL мoжe дa ce ĸyпи зa $599 и $699 в зaвиcимocт oт пaмeттa. Πo тoзи нaчин минaлoгoдишнитe флaгмaнcĸи cмapтфoни ca caмo cъc $100 пo-cĸъпи oт мoдeлитe Ріхеl 3а и Ріхеl 3а ХL.

[Изображение: 749195457f88.jpg]
Gооglе зa пъpви път oбяви, чe нaмaлявa цeнитe нa Ріхеl 3 и Ріхеl 3 ХL пpeз мeceц aвгycт тaзи гoдинa. Πpoмoциятa тpябвaшe дa пpиĸлючи нa 28 ceптeмвpи, нo нa 29 ceптeмвpи Gооglе oбяви, чe пpoдължaвa aĸциятa дo 23 нoeмвpи.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#19

Господа, споделете варианти за закупуване на Pixel 3 тук?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#20

(2019-10-01, 10:57:35)johny написа:  Господа, споделете варианти за закупуване на Pixel 3 тук?
Много варианти: 
тук
тук
тук

 
Цитирай
#21

Google премества производството на смартфоните Pixel от Китай във Виетнам. Във връзка с това още през лятото корпорацията започна да модернизира заводите на Nokia в Северен Виетнам. Решението беше взето в отговор на нарастващите разходи за работната ръка в Китай, заедно с допълнителния натиск за увеличение на митата, дължащи се на продължаващата търговска война между Китай и Съединените Щати. Американската компания планира да премести по-голямата част от производството си, предназначено за доставка в САЩ, поточните линии за сглобяване на смартфоните, а също и на Google Home. До края на тази година Google възнамерява да премести във Виетнам част от производството си и на смартфоните Pixel 3A. Но все пак Google няма да бъде в състояние напълно да напусне Китай - там ще продължи първичното производство на части за повечето мобилни устройства: https://asia.nikkei.com/Spotlight/Tech-s...to-Vietnam

 
Цитирай
#22

Очаква се, Pixel 3 да получи някои функции на Pixel 4. В частност това ще са Night Sight за снимане на тъмно и тя вече може да се ползва за създаване на ефектни снимки на звездите върху нощното небе.


През декември собствениците на Pixel 3 ще могат да получат достъп до функцията Live Caption - опция за потребители със слухови увреждания или работа в шумна среда, където имаме автоматичното конвертиране на речта в текст от почти всеки източник.

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#23

То night sight и сега го има на 3-ката според мен. Или е нещо различно от night mode ?
А иначе и аз имам въпрос : някой знае ли дали esim-a на 4-ката ще е dual SIM dual standby или дори dual SIM dual active ? Че засега само пиксел 3а е dsds за момента от пикселите.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#24

Здравейте, пиша с тъга и малко яд...

СТРОШИХ си телефона, първа генерация Пиксел, отзад, където е стъклото и камерата замина. Все още е използваем, слава Богу, няма му нищо на екрана. Но най-важният компонент в днешно време на един телефон вече липсва при мен.

Ще събера някой лев и смятам да си взема друг телефон(може и употребяван) , но искам съвет!

Най-важно ми е Google Photos, да си запазя в акаунта абсолютно всички снимки, които имам, за да ги имам и на евентуалния си нов телефон. Предполагам, че трябва да съм с телефон, който е с Android One. Което за мен не е минус, допада ми ОС.
Другите най-важни неща са камера и батерия!
Смятате ли, че Пиксел 3 си заслужава или бих бил доволен и на Пиксел 2? Превъзхижда ли го много повече?

Друг вариант е да си взема Oneplus или някое Xiaomi, Nokia. Но както казах, не знам как ще стои въпроса със снимките.

Също така, имате ли наблюдение на Гугъл Асистънта на другите телефони, интуитивен ли е като при Пикселите? Живея в чужбина и ми е полезен асистънта, ползвам го, не много често, но ми се налага.

Аз лично от Пикселчето си съм много доволен, като изключим батерията, която ме държи 3-4 часа СОТ и ми се иска нещо, коети ще ме изкара от 4 нагоре.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#25

Ами да ти кажа честно според мен тройката е по-добре заради повечето ъпдейти които ще получи спрямо двойката.
Ама ако ти са проблем левата и не играеш игри виж как седи въпроса с пиксел 3а. Не е лошо апаратчето.
Всички пиксели (без 4) имат безплатно запазване на пълните снимки в Гугъл фотос.
Иначе всеки андроид телефон предполагам че позволява качване на снимките. Но няма да е безплатно и няма да е толкова автоматично сигурно

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)