Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi A2/lite Преброяване на собствениците и от къде е закупен
#26

Моят телефон MI A2 Lite си имаше силиконов гръб в комплекта(купен от Виваком).Поръчах от алито два гласпротектора и един кожен кейс тип тефтер общо за 10USD.Нито кейса е добър,мек е,нито стъклата станаха-едното залепна наполовина,другото остана с рамка по краищата 4мм(после поръчах от България два гласпротектора(9Н-0,33мм,2.5D)за 7лв бройката и рамката остана около 1,5мм!

Здравейте,задържах телефона за употреба,отказах се от продажбата,някой запознат ли е с менюто на телефона и с под там подобните му?Ако можете помагайте,става въпрос за това:
1-как да копирам контактите от сим картата в телефона
2-как да запазя настройките в тел указател за любими(не ги пази след рестарт)рестартирам го всеки ден
3-как да премахна иконите от дисплея,да остане чист тапет,а като плъзна нагоре да се показват
4-когато го свързвам с компютър първоначално изписва празна папка(Windows 10),после влизам в телефона,свързване,USB,махам отметката зареждане,чеквам прехвърляне на файлове,и след това се отварят дяловете на паметта(((при следващ опит за свързване стъпката се повтаря(( Bu
5-ако можете помагайте или ме насочете към форум за инфо и ограмотяване
Благодаря предварително!
[-] 1 потребител изказва благодарност на EPHECTO69 за това мнение:
  • NTM
Цитирай
Аксесоари
#27

Ще се опитам да те насоча, но по принцип, защото още го нямам конкретния модел с Android One.
1. Отвори програмата "Контакти" и горе в дясно цъкни на 3-те точки. Ще видиш меню - импорт/експорт, трансфер, ...
2. Не знам
3. Не става ли по стандартния начин - задържаш с пръст върху иконата и с друг пръст натискаш Remove (Премахни) - появява се такъв надпис обикновено най отгоре на дисплея. Така почистваш първоначалния екран по твой вкус. Друг вариант е да инсталираш друг Ланчър.
4. Така са. При мен на Редми Ноте 5 е същото. По принцип тези настройки може да се управляват от "Настройки за Разработчици"
5. Просто малко по- смело разцъкваш настройките и следиш каква е разликата. Няма какво да му направиш. Всички тези настройки са потребителски. "Опасните" не са достъпни от Потребителския интерфейс. Те се правят с допълнителни програми, връзване с друг компютър и т.н.
- един универсален метод е да си съставиш формулировка на проблема и потърсиш в търсачката.

(2018-11-13, 16:15:36)1euro написа:   И каквото тръкнеш с ушенце се задейства. С една дума , светва фенерче, минава в задържане , минава  в режим високоговорител и т.н . зависи колко ви е голямо ухото. Смешна работа , но дразни , вече 2-3 пъти прекъсвам разговори без да искам. 

Отсега ми е ясно, че ще има такъв проблем, както съм чувал и за MI A1 и A2 т.е. всички с Android One.
Току що прегледах какви решения има в мрежата. Не се ли оправя с калибриране на Proximity Sensor от инженерното меню?
Набираме на телефона следния код : *#*#6484#*#*
след което отиваме на теста за сензора за близост и калибрираме - покриваме/откриваме с ръка 1-2-3 пъти. Пишат, че се оправял.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • Deranox, EPHECTO69
Цитирай
#28

+2
Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB от Техномаркет
Xiaomi Mi A2 Lite 3GB/32GB от Техмарт

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#29

MI A2 4/64 от Емаг.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

+1 Mi A2 4/64, eMAG

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#31

Само да вметна, че давате едни 80 лв отгоре в еМаг. Навсякъде 64 версията вече е 370-390 лв.
Цитирай
#32

(2018-11-27, 01:14:01)Deranox написа:  Само да вметна, че давате едни 80 лв отгоре в еМаг. Навсякъде 64 версията вече е 370-390 лв.
Ко речи?[Изображение: 5cd1b18caae294183856eed433c22acb.jpg]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#33

(2018-11-27, 01:14:01)Deranox написа:  Само да вметна, че давате едни 80 лв отгоре в еМаг. Навсякъде 64 версията вече е 370-390 лв.
Вчера в техномаркет (черен петък) дори беше 359лв а днес навсякъде са ги вдигнали до ~450лв, много ме е яд че не си взех вчера :х

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#34

4/64 Ali

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Пичове, да помоля, който е с Mi A2, да вземе да драсне едно хиксче в анкетата тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95530

Google Pixel 6a
Цитирай
#36

Честит ви раздел, пазете си го чист и подреден Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • denko1, fUBU05, slavkov, suffer
Цитирай
#37

Mi A2 Lite, Vivacom

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Дайте мнение дали са читави сайтовете smartfon.bg и skyfon за покупка на A2 Lite 6/64GB ?
Тъй като там излизат с най-ниска цена и няма време за поръчки от Чайна ! Ако и гаранциите от 2 години са реални, ще е добър плюс ! При мобилните оператори предполагам само с подписване на договор може да се закупи ?
Цитирай
#39

(2018-12-05, 01:37:35)Ebola написа:  Дайте мнение дали са читави сайтовете smartfon.bg и skyfon за покупка на A2 Lite 6/64GB ?
Тъй като там излизат с най-ниска цена и няма време за поръчки от Чайна ! Ако и гаранциите от 2 години са реални, ще е добър плюс ! При мобилните оператори предполагам само с подписване на договор може да се закупи ?

Можеш и на свободно, но цените там ще са много по-високи, защото операторите си слагат винаги едни 20% надценка. Използвай pazaruvaj.com и виж мненията на хората за дадения магазин. Ако имаш стотици доволни клиенти, шансът да са читави е голям. Ситител са, защото имам познати, които са си взимали точно А2 от тях и нямат проблеми.
Цитирай
#40

Аз от там гледам и рейтинга също, иначе до сега имам само два купени телефона онлайн, първият от emag, който сдаде багажа след време, но проблема си е бил в телефона, щото си беше оригинален. Втория от honorbay - Redmi Note 4 и тоя тел е мега чук, една от най-добрите ми пикупки въобще. Дано и сега имам късмет, че ще е за подарък и ще е много конфузно ако се прецака.

Сигурно ще пиша в друга тема да питам за защитно стъкло, че и с тях много проблеми, много хора се оплакват по принцип от не пасващи добре като размер и качество.
А майка с нейните малки длани няма начин да не го изпуска чат пат.
Цитирай
#41

(2018-11-01, 22:20:17)suffer написа:  3. Не можеш да се оправиш с настройките, 4000 батерия с този процесор прави 12 часа екран
Въпреки,че съм доволен как се държи батерията ми стана интересно, какво имаш предвид. В случай, че има, какво да се подобри. Благодаря.
Цитирай
#42

(2018-12-06, 09:43:16)Deranox написа:  Можеш и на свободно, но цените там ще са много по-високи, защото операторите си слагат винаги едни 20% надценка. Използвай pazaruvaj.com и виж мненията на хората за дадения магазин. Ако имаш стотици доволни клиенти, шансът да са читави е голям. Ситител са, защото имам познати, които са си взимали точно А2 от тях и нямат проблеми.
Моят редми 4х е от ситител, нищо му няма вече 1 година. Но имай предвид че всички магазини са препродавачи, т.е. ако му има нещо на телефона ще си е просто дефектен заводски. Аз не мисля че от който и да е онлайн магазин/ гаражче да си купиш ще има гаранция, т.е. без гаранция са. Единствената измама за която съм чел е подмяна на нова батерия с фалшива, а оригиналните заводски ги продават.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#43

(2018-12-13, 10:24:38)AHTPAKC написа:  Въпреки,че съм доволен как се държи батерията ми стана интересно, какво имаш предвид. В случай, че има, какво да се подобри. Благодаря.

Писал съм две теми по въпроса:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94161
Цитирай
#44

(2018-12-13, 10:37:59)nehranimaiko написа:  Моят редми 4х е от ситител, нищо му няма вече 1 година. Но имай предвид че всички магазини са препродавачи, т.е. ако му има нещо на телефона ще си е просто дефектен заводски. Аз не мисля че от който и да е онлайн магазин/ гаражче да си купиш ще има гаранция, т.е. без гаранция са. Единствената измама за която съм чел е подмяна на нова батерия с фалшива, а оригиналните заводски ги продават.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Е как, нали се издава касов бон и гаранционна карта. Изрично попитах. Как няма да има гаранция. Аз от Скайфон сега си поръчах. В крайна сметка тия документи като ги имам, те и да не ги зачетат, КЗП ще ги зачете Wink Шаоми също, но не знам дали имат официален сервиз в БГ. Да се надяваме, че бройката няма да има проблеми, естествено.

Честито да ми е.  Big Grin Big Grin Изглежда като много добро телефонче и се надявам дълго време да ми върши работа.
Цитирай
#45

Прочети няколко форума за ситител в гугъл, въпреки че повечето им телефони явно са ок, има и други които опират до сервиз. Практиката била да бавят телефона и да го връщат с протокол че си го изтървал или мокрил и не се покривало от гаранцията.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#46

(2018-12-15, 02:08:40)nehranimaiko написа:  Прочети няколко форума за ситител в гугъл, въпреки че повечето им телефони явно са ок, има и други които опират до сервиз. Практиката била да бавят телефона и да го връщат с протокол че си го изтървал или мокрил и не се покривало от гаранцията.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Купих си го от Скайфон. Има касов бон и карта като също попитах към кой сервиз са - техен бил, което ме учуди, но както и да е.
Цитирай
#47

(2018-12-15, 19:27:21)Deranox написа:  попитах към кой сервиз са - техен бил

Това е много лошо.
Техен сервиз сигурно им излиза много по-евтино,
но със сигурност няма да са оторизиран сервиз.
Ако се наложи смяна на батерия, дисплей и говорител
като при мен за друг модел телефон, при оторизиран сервиз,
надали ще признаят гаранцията

Булграм са оторизиран сервиз на Xiaomi.
Аз лично от тях съм доволен, но с разни гаражни сервизчета не бих рискувал
Цитирай
#48

От вчера и аз съм собственик на А2 4/64. Закупен е от ОЛХ. Вече е и с Андроид 9. Ще ми трябва време да свикна, че до сега ползвах МИУИ 7 на стария ми Редми Ноут 2. Телефонът много ми допада, но ще имам нужда от пренастройка.
Цитирай
#49

Ми а2 Лайт +1. От 2 месеца и малко го имам закупен от Амазон в Англия. В началото не ми хареса андроида защото е доста орязън, но с времето се промених. Това което ми харесва е дисплея и батерията и че е удобен за моята ръка. Всички други телефони са по широки от този и едва ли щях да свикна с това. Само ще кажа че, този телефон държи на 7 до 9 часа включен дисплей от които 5 часа са Гугъл мача другото на видео и това в цикъл за 72 часа! Не го очаквах това но съм приятно изненадан за което. Поздрави и весели празници!
Цитирай
#50

Аз следва да се отпиша оттук. Продадох телефончето. Не е за мен с тая големина и тия евтини сензори (отсрещният си чува гласа през Вайбър, Скайп и Месенджър и proximity сензорът не лови както трябва. На сантиметър от ухото и отключва дисплея и започват цирковете с набиране на какво ли не без да гледам). След Пай ъпдейта съм направил ресет и пак е така, докато на С5 проблеми нямам с приложенията и явно си е от хардуера. Ще се взима С8 най-вероятно. Досега съм със С5 вече близо 5 години и съм изключително доволен и се надявам и с С8 да е така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)