Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XZ1 Compact: жълто-червени цветове на дисплея
#1

Здравейте.

Преди 2 дни реших да се ъпгрейдна с едно X в телефона ми и от Z1 Compact минах на XZ1 Compact, който ми изглежда единственият идеален за мен телефон. Но за шок и ужас трябваше да осъзная, че цветовете на дисплея са прекалено топли и когато сравнявам една и съща снимка на дисплеите на двата ми телефона, резултатът е пълна катастрофа... Аз съм фотограф и ми е извънредно важно да имам реална представа как изглеждат снимките за последователите ми. Прекалено топли са цветовете, като си отворя фейсбук или инстаграм и на двата телефона, то просто всичко бие на по-червеникаво, а дори и буквите на екрана ми се струват леко по-неясни и някак ми дразнят очите спрямо телефона ми отпреди 4 години и половина... Разбира се, опитах да коригирам всичко това чрез двете менюта за цветовете - баланса на бялото и трите мода от Color gamut, но просто трите нули на балансът на бялото са закотвени в леко жълтеещо и оправия няма. Много съм шокиран, въобще не предполагах подобно нещо. Разгледах впечатленията за телефона тук, един човек даже изрично хвали цветовете, белия цвят и т.н. С подобен проблем намерих една тема в XDA форума, където човекът точно си е описал жълтите цветове, както са и при мен. Не искам да връщам телефона, а и не знам дали ще мога. Но просто няма как да го ползвам с подобни цветове на дисплея. Дали има някакво приложение, с което мога да фиксна цветовете на дисплея? Ако някой има подобен проблем или може да сподели някакво мнение, ще съм много благодарен, защото съм много отчаян! Не може да са такива цветовете и лицата на хората да са оранжево-червени. Не, че не мога да се пробвам да го върна или да го пусна на безценица в OLX, ама аз искам този телефон.

HTC Desire C -> Z1 Compact Lime
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)