Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG L70 Dual - Firmware update
#1

Здравейте, 

Имам следния проблем с едно старичко LG L70 dual.

Наистина идея си нямам как се получи.

Телефона изведнъж изкара лилав екран показвайки "DBI Err fatal". Изчетох материал в нета, че просто се нуждае от рекавъри и връщане на сток firmware. В секундата, която го вкарах в download mode телефона заби на този екран и няма мърдане:
 [Изображение: 44307051_985988208254332_847559652815142...e=5C5A03BE]

Използвах метода с LG Flash Tool или LG Bridge, но без успех. Компютъра дори не отчита телефона.

Смирено моля за помощ.

Поздрави,


Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
Аксесоари
#2

Хм..получавал съм същата грешка при заминала флаш-памет.Флаш-тула дава ли някаква индикация или не засича устройството?Предполагам,си сложил драйверите за чип-сета на тела?
Цитирай
#3

Да, имам LG Drivers, флаш тула ми дава, че няма връзка с телефона и "Upgrade stopped due to an error".

Не мога да изкарам телефона от тоя екран с Firmware Update.

какво ли не пробвах - вадих батерията, хард ресетвах го държейки звук надолу + изключване, махах батериата и го държах 1 час без батерия....

Нищо не ме изкарва от този екран.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
#4

Много вероятно е да се е "споминал" Smile
Цитирай
#5

Като цяло не е голяма загуба и да се е споминал, но четох много теми и хората са успявали да го възродят. Чудех се аз ли бъркам нещо просто Smile

Телефона не е включван от месеци, като преди това си работеше чудесно. Сега го включвам и БАМ - ми той умрял ма, та ми е любопитно какво точно е станало.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай
#6

Паметта е чип-умира за част от секундата,като ел.крушка-"преди час светеше,сега цъкам-не свети"!Най-вероятно технологично чипа не е повреден,но е загубил"форматните таблици".За да ги въстанови,трябва да се презапише наново с хардуерен префлашер-EEPROM.Китайчетата започнаха да ги правят серийно напоследък и вършат направо чудеса-не му трябват драйвери и т.н.-направо захапват умрелия чип и му слага формата(ако е точния чип,разбира се).Но са доста скъпи и не е рентабилно(за около 40% чипове на МТК е около 60$).Нищо не ти пречи да си поиграш,разбира се-Флаш тул работи най-добре на XP,смени драйвери,друг кабел и т.н.Голяма игра е и яде много време,и най-вероятно резултата ще е същия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)