Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повреди се Volume up бутона
#1

Явно ми се е повредил Volume up бутона. При еднократно натискане за увеличаване на звука се увеличава докрай, при рестарт влиза в recovery режим и не работи Volume up там. Ще пробвам да го отворя скоро и ако не стане с наместване на лентовия кабел ще поръчвам от Али нов кабел с бутони. Телефона не е падал на земя, така че имайте едно наум и при вас.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай да го "тупнеш" в дланта,ако е залепил.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Тупках го още в началото ама няма ефект, иначе бутона си цъка като чисто нов при натискане. Неприятното е, че трябва да се нагрява гърба за отавяне на капака.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай
#4

Няма нужда от нагряване, за да го отвориш. На мен ми се наложи по други причини да го отворя и го направих без нагряване. Трябва ти едно бръснарско ножче и си ти!Big Grin Описал съм начина и има и видео. Изгледай видеото в този пост! Успех!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

А как го връщаш капака, с какво го лепиш после?
Цитирай
#6

Само натискаш добре и готово.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#7

На щипки трябва да е.
Цитирай
#8

Няма щипки, само една двойнозалепяща лепенка. Трудно но успях да го отворя като първо го пуснах да се зарежда от зарядното(затопли). После с макетно ножче го подхванах от единия ъгъл и накрая с една пластика минах навсякъде. Опитах се да извадя бутоните, но те са лепени в една ниша и няма място да се отлепят от тялото. Накрая след 4тия опит да ги отлепя пробвах да го пусна така и бутоните работят вече Smile Единственото което съм правил на бутоните е когато ми се е налагало да вадя телефона от калъфа, понеже при ваденето има страничен натиск вероятно нещо е станало. Така де, телефона работи сега Smile

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
[-] 1 потребител изказва благодарност на saint056a за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#9

Браво!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)