Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как Използвате Безжичното зареждане?
#26

Чо, благодаря за изчерпателния пост, но си пропуснал един важен факт. Както споменах по-рано при S9/s9+, а може би и при Note 9 Самсунг са деактивирали бързото безжично зареждане за всички стойки,, освен за техните оригинални. До колкото успях да намеря информация ако се ползва не оригиналния зареждащ брик на S9, а примерно такъв от S7 може да стане номера с неоригинален пад но с оригиналния не става.
С други думи, ако не използвате оригинален Fast Wireles Charging pad на Самсунг няма да получите Fast Wireless Charging на S9/S9+, а само нормален.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-10-24, 10:40:54)i.stojanov написа:  Интересува ме стойка за кола с безжично точно заради Waze. 

Имам няколко, купувани от Китай. 

За жалост тази fast wireless charge, която аз си взех не е подходяща за мен.

Старата (без бързо безжично зареждане) - дълъг път, слагам телефона на 80% батерия и след примерно 3 часа шофиране с навигация, телефона ми е на 86%, което означава, че се зареждат малко повече от консумацията на телефона с Waze.

При новата бързо безжично зарядна стойка, която работи както нормално безжично зареждане, защото дисплея работи постоянно, положението беше минус 4% за час и половина път. 
И си върнах старата.

Всички са купувани от AliExpress и вече не са налични от търговците там.
Аз избирах доста, защото не исках да са с вакум за предното стъкло (закрива част от пътната обстановка) или с щипка за решетката (много паянтова и пада).
Ползвам моята, с кукичка за решетката (добавих снимка), защото е здраво закрепена при раздрусване и ми е точно до волана, само леко си премествам ръката и мога да боравя с телефона. 

(2018-10-24, 13:03:30)remixa92 написа:  Чо, благодаря за изчерпателния пост, но си пропуснал един важен факт. Както споменах по-рано при S9/s9+, а може би и при Note 9 Самсунг са деактивирали бързото безжично зареждане за всички стойки,, освен за техните оригинални. До колкото успях да намеря информация ако се ползва не оригиналния зареждащ брик на S9, а примерно такъв от S7 може да стане номера с неоригинален пад  но с оригиналния не става.
С други думи, ако не използвате оригинален Fast Wireles Charging pad на Самсунг няма да получите Fast Wireless Charging на S9/S9+, а само нормален.

Изрових си fast wireless стойката за кола, китаец отвсякъде.
Пробвах я с Note 5, Note 8 и S9+ (на колега) - работят си без проблем на бързо безжично зареждане.
Неоригиналния fast пад го подарих и е в друг град, но там с S8 нямат проблем с бързото зареждане.
Може би има някои неоригинални, които са забранени от Samsung. Може и моята да са я пропуснали (или да е със одобрени от Samsung компоненти).


Прикачени файлове Миниатюри
   

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#28

Един въпрос.Ако на телефона е поставен пластмасов кейс или калъф ще може ли да се зарежда?
Цитирай
#29

Ще се зарежда. Трябва да няма само метални елементи по калъфа или кейса.

1916 
Цитирай
#30

Моя е силиконов и няма проблем

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#31

Тоест ако взема от магнитните кейсове с метална рамка,няма да ми зарежда?
Цитирай
#32

Има такава вероятност. Нямам кейсове с метални части по тях за да пробвам. Може би по-важно е от какво е изработен гърбът на кейса. Ако е само покрая метала, може и да няма проблем.
Цитирай
#33

Гърбът му е стъкло,метала и магнитите са по периферията на рамката,утре ще пробвам като пристигне и ще пиша в темата.
Цитирай
#34

Като го сложиш на безжичното, стой до него и следи температурата - ако нагрява металът, веднага го махай, че ще стане голяма беля... И говорим за секунди/минути, така че хич не го зарязвай, за да не те четем по новините.

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай
#35

Колеги някой има ли впечатление от този модел безжично зарядно https://www.google.com/url?sa=t&source=w...OEKQ8aG_Yk

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай
#36

Магнитните кейсове работят без проблем на безжично оригинално зарядно .
Цитирай
#37

(2019-02-19, 16:33:40)MartinVT07 написа:  Колеги някой има ли впечатление от този модел безжично зарядно https://www.google.com/url?sa=t&source=w...OEKQ8aG_Yk
Обикновено зарядно, нищо специално.
Няма да зарежда бързо, да знаеш. Ако ще даваш толкова пари, по-добре си вземи оригиналното самсунг, поне ще имаш и бързо зареждане.

Choosing...
Цитирай
#38

Мярнах го днес в Кауфланд на цена от 26 лв. Даже и не съм сигурен дали изобщо ми трябва подобно нещо. Какви са предимствата на безжичното зареждане? Освен за гъзария нещо друго?  Big Grin Практически нещо наистина от полза? И още един въпрос: този тип зарядни скапват ли батерията? Тоест нормалното зареждане с оригинален кабел на самсунг ли е най-здравословно за телефона или няма особено значение?

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай
#39

Аз дълго време търсех безжично зарядно, което се вгражда в мебел и преди няколко дни случайно попаднах на това в Office1 Superstore. Пробих си нощното шкафче с фреза диаметър 6см и поставих зарядното, което се сля с цвета на шкафчето, понеже и то е тъмно. Резултата е никакъв видим кабел, никакво видимо устройство за зареждане, просто поставям вечер телефона на него и не търся кабели и зарядни. Сутринта го взимам и тръгвам. Не е за "гъзария", удобно е. Още повече, че имам домашен любимец, който много обичаше да гризка кабела на зарядното, вече нямам този проблем  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#40

Не знам кое е по-здравословно за телефона но е голямо удобство безжичното. У дома имам едно на Moshi "сертифицирано" от Apple и на работа в офиса имам някакво измислено Devia за трийсетина лева от Виваком. Преди да ги купя у дома ползвах едно зарядно с микро юсб кабел и преходник микро юсб към микро юсб ц за Самсунга и за Айфоня закачах на него микро юсб към лайтнинг преходник. В офиса ползвах две отделни зарядни, изобщо голям филм. Сега с тази "гъзария" всичко ми е лесно.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#41

(2019-02-19, 17:15:00)MartinVT07 написа:  Мярнах го днес в Кауфланд на цена от 26 лв. Даже и не съм сигурен дали изобщо ми трябва подобно нещо. Какви са предимствата на безжичното зареждане? Освен за гъзария нещо друго?  Big Grin Практически нещо наистина от полза? И още един въпрос: този тип зарядни скапват ли батерията? Тоест нормалното зареждане с оригинален кабел на самсунг ли е най-здравословно за телефона или няма особено значение?

Най-здравословно е да зареждаш на къси дози - пада до 80, зареждаш го до 95 и пак така.
Аз ползвам безжично в офиса и седна ли на бюрото го оставям на зарядното. Така винаги е на почти 100% и не го мислиш дали имаш батерия или не. 
Отделно самсунг ти казват, че след 2 години батерията ще държи на 95% от първоначалния капацитет. Така че не го мисли.

Choosing...
Цитирай
#42

(2019-02-19, 17:15:00)MartinVT07 написа:  Какви са предимствата на безжичното зареждане?
Според мен:
1. Удобство
2. Не си разваляш порта

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#43

Наистина ли е по-удобно? Питам защото просто не мога дс си го представя, не се заяждам. Сега примерно като съм на бюрото имам зарядно точно на 1 педя от мен и като ми потрябва яеднага включвам, стои си до мен телефона, докато се зарежда, ако нещп ми потрябва отключвам си телефона и си върша каквото се наложи. Вечер на нощното шкафче имам друго зарядно, включвам го, пак е на 1 педя от мен и пак, ако се наложи си върша каквото там има на него докато се зарежда, кабелите са достатъчно дълги. От това какво по-удобно бих постигнал с безжично зарядно?

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай
#44

Да не се занимаваш с кабели например? Явно си е до нагласа. Аз имам едно на бюрото и едно на нощното шкафче. Харесва ми и вече ползвам само безжично.
Цитирай
#45

(2019-02-20, 11:23:13)MartinVT07 написа:  Наистина ли е по-удобно? Питам защото просто не мога дс си го представя, не се заяждам. Сега примерно като съм на бюрото имам зарядно точно на 1 педя от мен и като ми потрябва яеднага включвам, стои си до мен телефона, докато се зарежда, ако нещп ми потрябва отключвам си телефона и си върша каквото се наложи. Вечер на нощното шкафче имам друго зарядно, включвам го, пак е на 1 педя от мен и пак, ако се наложи си върша каквото там има на него докато се зарежда, кабелите са достатъчно дълги. От това какво по-удобно бих постигнал с безжично зарядно?

Много, много по-удобно е просто да сложиш телефона и да не го мислиш, това е естествено движение и така и така го слагаш на бюрото/шкафчето всеки път, когато не ти е в джоба и не го ползваш. Включването на зарядно, особено на тъмно, си е доста по-бавен и на моменти изнервящ процес, отколкото просто да сложиш телефона върху безжичното. В това отношение, според мен, безжичното печели "служебно" на тема удобство.

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай
#46

Благодаря много за отговорите, ще си взема и аз едно и ще видим Smile Притесненията ми бяха и от съмнението дали неоригиналните не вредят по някакъв начин(всички знаем в книжките какво пише-"използвайте само оригинални зарядни"). Реалността явно е съвсем различна и за цена от 26 лв защо да не си вземе човек едно и да пробва Smile

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай
#47

Аз заглеждам при румънците, това което си е на Самсунг за С9 и се чудя дали да му дам шанс. Имам кабели (3бр) на Baseus и с трите имам проблеми. Ти зареждат странно бавно, то Пресвета телефона, че зарядното е извадено и сложено отново. Та се чудя дали ми се рискува, та дори и 30-40лв за безжично на друга марка.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#48

Аз лично ползвам имам едно китайче за десетина лева от алито и си работи ок. Само че е бавно от десет процента до сто за около 4 часа но за вечерно време е супер.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
#49

Безжичните зарядни са доста по удобно изобретение. Много бързо се свиква с тях и са много по-практични. Аз ползвам едно в къщи и имам стойка с безжично зареждане в колата резултатът е, че отдавна съм спрял да мисля дали имам достатъчно батерия. Съветът ми е да си избирате зарядни с бързо зареждане .

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#50

(2019-02-21, 01:27:05)Jeleto написа:  Безжичните зарядни са доста по удобно изобретение. Много бързо се свиква с тях и са много по-практични. Аз ползвам едно в къщи и имам стойка с безжично зареждане в колата резултатът е, че отдавна съм спрял да мисля дали имам достатъчно батерия. Съветът ми е да си избирате зарядни с бързо зареждане .
Би ли споделил модела на това за колата ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)