Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE как да го пусна ?
#1

Здравейте как  да пусна в VoLTE на телефона говорих с оператор казаха че ми е активиран.
От телефона го пуснах от настройките но не ми се появява горе в ъгъла, прилагам снимки.
Телефон редми 5.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

"онова" кодче в началото на темата набра ли го?
Трябва да изпише operator check бла бла DISABLED
Цитирай
#3

(2018-10-20, 05:23:34)hgeorgiev написа:  "онова" кодче в началото на темата набра ли го?
Трябва да изпише operator check бла бла DISABLED

Да ! Но няма ефект!
Цитирай
#4

Гледам 5+ е в списъка с поддържащите,значи теленорци са те излъгали.Не ти е активирано по сим карта.
Цитирай
#5

Къде е този списък? Редми 5 май не са го включили още.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#6

Извинявам се.Видяло ми се е,че си с 5+.Заначи няма го в списъка в темата,т.е. никой до сега не е докладвал ,че го е подкарал.Ето я темата.
Цитирай
#7

Здравейте колеги който е със редми 5 телефон може да се активира функцията в VoLTE като като влезе в Настройки и премахне стандартните точката за достъп от оператора за интернет която е изпращал автоматично и си направи нова такава с username telenorbg
слято и
APN telenorbg
Аз съм на Теленор и така си реших проблема.
След като направи това се записва настройките и премахва старите които са били получени автоматично пуска си мобилните данни и воала има volte.[Изображение: c3f7f118d32b1621b4a5b901892b9531.jpg]

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
[-] 7 потребители изказват благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • devilbo, ivorosenov, ivoslavitrifonov1975, milenvn, Miro2210, suffer, yoshimitsu356
Цитирай
#8

ама няма логика. Точката за достъп е за интернет, а VoLTE е просто глас през 4G мрежата. Трябва да го имаш и без настройки за интернета.
Иначе ако зависи от това... - Браво за находчивостта!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen3333, Гeoрги
Цитирай
#9

Като функция телефона го поддържа, активирал съм го но не беше ми се показал опитах този вариант който описах по-горе предоставих и снимка.
(2018-10-27, 17:26:29)suffer написа:  ама няма логика. Точката за достъп е за интернет, а VoLTE е просто глас през 4G мрежата. Трябва да го имаш и без настройки за интернета.
Иначе ако зависи от това... - Браво за находчивостта!!

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Току-що по описания начин активирах VoLte на Redmi 5. Всико си работи! Поздравления за решението на проблема!

Xiaomi 13T Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на yoshimitsu356 за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#11

Потвърждавам, въпреки, че няма логика, след изтриване на старата точка за достъп и създаване на нова идентична VoLTE-то на редми 5 изгря.
Цитирай
#12

И при мен тръгна на редми 5 по този начин, а дори нямаше да се сетя, че ще стане като изтрия точката на нета.  Storstark

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай
#13

Хубаво е и някои от другите шаомита които имаха проблеми с volte-то да пробват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • plamen3333
Цитирай
#14

Това само с Теленор ли става или и с другите оператори?

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#15

(2018-11-03, 14:35:00)IoPetrov написа:  Това само с Теленор ли става или и с другите оператори?
Опитай, би трябвало да се получи и при другите оператори, преди да затриете APN-а го снимайте за да може после да го възстановите.

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#16

Проблемът е, че при Виваком има една парола, който е звездички и дори да снимам, няма да мога да я вкарам отново.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#17

https://www.vivacom.bg/bg/residential/po...dmi-5.html
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#18

(2018-11-03, 22:43:14)IoPetrov написа:  Проблемът е, че при Виваком има една парола, който е звездички и дори да снимам, няма да мога да я вкарам отново.
Колегата е сложил линк като го отвориш избираш мобилен интернет и гледаш точка 9 за паролата.

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen3333 за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай
#19

(2018-10-27, 17:26:29)suffer написа:  ама няма логика. Точката за достъп е за интернет, а VoLTE е просто глас през 4G мрежата. Трябва да го имаш и без настройки за интернета.
Иначе ако зависи от това... - Браво за находчивостта!!

Как да няма логика... То това е начина на функциониране на VoLTE

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#20

VoLTE = VOICE OVER LTE = Глас през 4G, не ползва мобилни данни, следователно не ти трябва точка за достъп.

Затова казвам, че няма логика(за мен). Все едно да ти трябва настройка, за да провеждаш разговори..
Това, че може да не разбирам напълно технологията, не означава, че не мога да имам мнение, докато не прочета нещо убедително, подкрепено с доводи
Цитирай
#21

Ами прочети тогава какво е 4G - LTE
LTE на практика е само интернет свързаност(data пакети) ,което както виждаме все пак не е минус, защото скоростите са големи.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Дали няма да си решите спора като на телефон с VoLTE просто спрете данните (data-та)?
Спойлер : VoLTE спира.
Истината, доколкото съм запознат е, че при 4G без data няма глас.
Нещо подобно на viber и сие.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#23

Да.. Това е отговор с доводи, който да ми обърне представите за всичко..
Човек,
Знам какво е 4G, ползвам 4g+, имам настроена точка за достъп, която е нужна за ползването на мобилен интернет още от GPRS/EDGE насам. За глас през 4Г дори да се иска да се пипа нещо по APN-A основните неща са да имаш нужните папки във /firmware......../eu/ и операторът да ти пусне услугата
Цитирай
#24

По скоро е софтуерен бъг в miui-то, защото се задава абсолтно същaта точка за достъп и няма никакви промени.
Цитирай
#25

(2018-11-04, 11:16:40)siebel написа:  Дали няма да си решите спора като на телефон с VoLTE просто спрете данните (data-та)?
Спойлер : VoLTE спира.

Да, Волте ти прави обажданията през дейта, но не спира Волтето ако спреш данните- не са свързани.

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)