Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предната камера спря да работи
#1

Не знам кога и как е станало. Просто днес исках да пусна предната камера и вместо да се стартира просто ми премига камерата и се пуска пак задната.
Пробвах рестарт на телефона но не помага. Пробвах с други камери от Гугъл магазина. При някои от тях дори няма бутон за смяна на камерата, защото не я засичат, при други пък казва че предната камера е в режим на грешка.
Някой има ли този проблем. Възможно ли е нещо от настройките да е изключена?
Аз почти не я ползвам, но все пак е добре да работи.
Сега инсталирах последната версия на 8.0.0.376 и при това изтеглих пълния пакет, а не само OTA ъпдейта. Обаче пак нищо.
AIDA64 засича като устройства само Read-Facing Camera но не и Front камерата.
Дали нещо самата камера се е повредила, дали платката на телефона е повредена. Нямам си идея дали е хардуерен или софтуерен.
Една нова предна камера е 4 долара и мога сам да си я сменя, но дали в нея е проблема или някъде другаде.
Телефона няма как да го дам на сервиз, защото вече съм го отварял и няма да ми признаят гаранцията. Шанса е сам да си го оправя. Реално вътре е бая просто всичко и лесно се разглобява на части. Интересното му е че частите са по-евтини от самите кабели, хаха.
Пробвах да върна фабричните настройки и камерата пак не работи, влезнах дори в safe mode и пак не работи. Май проблема е хардуерен.
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)