Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 6 pro - брикнат
#26

Ами нали казаха по-горе колегите, че е защото Китайците са го отключили с техен акаунт и като се получи ъпдейт, боотлоадера се заключва.
Аз затова мисля, че май е по-добре да се купи заключен запечатан с китайска версия и после сам да си го отключиш и сложиш каквото ти душа иска.
Suffer, не е ли по-добре така?
Нека по знаещите се изкажат.
Добре де защо не можеш да му качиш Китайски Ром, дори и да е със заключен боотлоадер какво от това?
Цитирай
Аксесоари
#27

Заключване се наблюдава много рядко при ъпгрейд на OS
Андроид 5->6, 6->7
Също при затриване на цялата памет на телефона през QFIL, но тогава се губят и IMEI-те.
Ако е флашнат в ЕДЛ РЕЖИМ мисля, че тези скриптове не важат, така че гореспоменатото заключване е мистерия за мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#28

В момента говорим за Redmi6Pro. Там отключването от продавача е малко по-различно. Менюто за сдвояване е активно и се отключва направо с "индийката" от продавача. После на теория можеш да флашнеш китайски и би трябвало да не се заключи, но при мен сам се заключи.
При другите модели не можеш да го сдвоиш когато е отключен от продавача, защото в опции на програмиста ти поазва отключен bootloader и нищо друго!

П.П. Не е флашнат в EDL, а fastboot. Аз си мислех, че може да е заради индийската версия, защото и телефона се разпознаваше с друго име sakura_india.
Цитирай
#29

И все пак да попитам на този БРИКНАТ 6 про МОЖЕ ли да му се флашне оригинална китайска версия както си е заключен боотлоадера?
Цитирай
#30

Не разбрах какво значи "този БРИКНАТ" , но няма начин как да стане без отключване. През трите точки не минава, защото казва, че не е за този модел. И всички други тулове предлагат самo индиския ROM за флашване.
А MiFlash не работи на заключен bootloader.

П.П. При руснаците не съм срещал на някой да му се заключва след китайския, но при мен се случи. Но това не убива телефона, просто иска отключване отново. При вас може да не ви кара пак да чакате.

П.П.П. Имам един Redmi6Pro с индийски ROM, някой ден трябва да пробвам да го отключа и да повторя процедурата, но ако се наложи да чакам 720 за първото отключване, става безсмислено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • hanuki
Цитирай
#31

През трите точки е едл режим и за да сме сигурни дали е правилния модел правим следното:
Във фастбуут пишем
fastboot getvar product и сравняваме името с това, на рома, който сме свалили.
Redmi 6 pro e с кодово име „sakura"
Това трябва да пише и на китайския ром:
Стабилен:
sakura_images_V10.0.5.0.ODICNFH_20181019.0000.00_8.1_cn_5bbc6814fa.tgz
Седмичен:
sakura_images_8.11.1_20181101.0000.00_8.1_cn_8a8b5c7d75.tgz
Цитирай
#32

Добре де, при отключен буутлоудър и с Глобал-Индия РОМ на китайска версия телефон, няма ли да вървят ОТА ъпдейти без никакви проблеми? Ако е така, тези които не им се занимава с префлашване, могат да продължат да си го ползват и така с работещи и безпроблемни ОТА ъпдейти.
Аз лично смятам след отключване директно да му сложа Xiaomi.eu, без да минавам през китайски РОМ.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#33

Трябва да вървят, но е добре ти да си го отключиш, за да си знаеш сам как е направена инсталацията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#34

Много сложни тия ШиаомитаSmile
(пък са толкова добри)
Цитирай
#35

Много се чудят как да спрат търговците да им развалят имиджа
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)