Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с несъщесвуващи повиквания!
#26

Чудих се дали ако се смени софтуера няма да се оправи,с връщането на по-стара верси или изцяло подмяна на такава!
Сега отново му правя ресет без да връщам нищо само стоковите приложения и без да влизам в никой профил както ми бяхте предложили да видим дали не се е загнездил в някой профил!

Ако найстина е заседнал в профила ми в гугал няма махане понеже след всеки хар ресет иска същата парола и имейл а с друг не става понеже е един вид защита от кражба което е добре гледах как се прескача тая защита ама пак трябва да влизам в сайтове който не ги знам колко са защитени и какво тегля ....
Цитирай
Аксесоари
#27

Има начин за смяна на профила без закачане за стария.Просто следвай следната последователност преди да направиш ресет:
1.Спри всички синхронизации на "лошия" профил преди ресет.
2.От "опции за програмист/разработчик"-махни отметката на "OEM заключване"-ако имаш такава!Обикновенно софтуерно задължително я има в самсунг,хуавей и LG.
3.ПРЕМАХНИ профила от апарата(при включен нет).
Направи всичко това ПРЕДИ да ресетнеш машината и при изпълнение на ресета,при запалване на тела,няма да ти иска нищо старо.Ще ти предложи да се впишеш с някой профил,може да създадеш нов при вписването(не препоръчвам този начин,най-добре си създай нов профил-НЕ от този телефон!).Мислех че вече си го опитал метода с нов профил..още със стария ли правиш ресетите?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#28

Не е в профила,в софтуера на телефона е.
Направи си експеримент.....влез с твоя профил в друг телефон и ще видиш че всичко ще е наред!

Просто има практика при Китайците,да продават телефони с добър хардуер,но със заразен софт на ниска цена....по-добре някакви пари освен никакви!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
[-] 1 потребител изказва благодарност на gelermo за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#29

Да,забелязвал съм го в Prestigio телефон.. с китайския софт направо се скъсва от реклами... смених го и се оправи..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#30

(2018-11-21, 19:14:08)vertexe написа:  Има начин за смяна на профила без закачане за стария.Просто следвай следната последователност преди да направиш ресет:
1.Спри всички синхронизации на "лошия" профил преди ресет.
2.От "опции за програмист/разработчик"-махни отметката на "OEM заключване"-ако имаш такава!Обикновенно софтуерно задължително я има в самсунг,хуавей и LG.
3.ПРЕМАХНИ профила от апарата(при включен нет).
Направи всичко това ПРЕДИ да ресетнеш машината и при изпълнение на ресета,при запалване на тела,няма да ти иска нищо старо.Ще ти предложи да се впишеш с някой профил,може да създадеш нов при вписването(не препоръчвам този начин,най-добре си създай нов профил-НЕ от този телефон!).Мислех че вече си го опитал метода с нов профил..още със стария ли правиш ресетите?

Да все още със стария!

(2018-11-21, 20:00:18)gelermo написа:  Не е в профила,в софтуера на телефона е.
Направи си експеримент.....влез с твоя профил в друг телефон и ще видиш че всичко ще е наред!

Просто има практика при Китайците,да продават телефони с добър хардуер,но със заразен софт на ниска цена....по-добре някакви пари освен никакви!
Добре ако найстина е така има ли начин да се отсрани това нещо?  Undecided
Цитирай
#31

Може да пробваш да му качиш КъстамРом,но пак зависи колко дълбоко е заседнал вируса,как е написан и още куп други неща,който може би няма да успееш сам да направиш.
Така само по общи описания на проблема,без да се изследва подробно апарата,едва ли някой би могъл да каже че ще го оправи.......препоръчвам да зададеш въпроса си в тази тема и да се свържеш със някой от специалистите който точно с това се занимават....

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=21608

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
[-] 1 потребител изказва благодарност на gelermo за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#32

На практика няма проблем да му "флашнеш"нов ром,за маркови машинки като твоята бързо излизат читави пакети(както стокови,така и "сготвени").На теория обаче могат да се объркат много неща.Трябва да имаш доста познания за андро(що е ром,рековери,точните драйвери за чип-сета,буут-лоадер,флаш-тул и т.н.)Операцията не е безопасна и при грешка има голяма вероятност да "убиеш" апаратчето.Ако не си зад UPS при флаша,дори примигване на захранването или прекъсване на дата-кабел може да доведат до инфекцияSmile
Аз лично не вярвам апарата да е бил стоково инсталнат с гадината,обикновенно това е присъщо на брутални реплики или марки "но нейм".Преди време си изпатих с едно "галакси нот 3",невероятно добра реплика,трябваше да го закача на ADB конзола,за да разбера че е ментак Smile А я закачих,защото си сваляше само китайски приложения,без да попита за каквото и да е разрешение или потвърждения!Просто когато усети активна нет връзка,започва да точи приложение след приложение(стигал е до 1 Gb за ден).Всички приложения беха незнайни,на китайски и от сайта на търговеца,от който бях взел апарата Smile Въпреки че беше някакъв странен чип-сет,опитах да го флашна и го "убих".Според мен,опитай смяна на рома като краен вариант,ако си взел апарата от нашата магазинна мрежа,има опасност и да не ти признаят гаранцията при неуспешен опит за флаш(нищо че според закона нямат право).
Цитирай
#33

Телефона съм го взел от теленор,но като ги знам там как си вършат работата в сервиза...
И това го казвам като бивш служител на фирмата ще ми го върнат след сервиза с думи не са открити проблеми, върнати са заводските настройки!
Та колкото до влашове, ромове нещата не са ми ясни изобщо и съм наясно че даже едно премигване и край (ставал съм свидетел на това) за това ще потърся някой с опит и дс е наблизо иначе като варианти не се сещам за други!
Цитирай
#34

Здравейте шиша отново след толкова време понеже се сега зашпчнаха да се обаждат всякакви пишлигари посред нощите и почвам да си мисля че това цялото писане е било за нищо!
Искам да попитам дали има такава функиция при позвъняване на непознат номер да се включва гласовата поща,вече съм активирал функцията да се блокират всички непознати номера но няма само на мен да ми е тъпо! Big Grin
Цитирай
#35

Я обясни малко повече,че не разбрах-кой,къде се обажда?За моментално включване на гласова поща има опция,но зависи от рома(ако търсиш стоково приложение).Най-вероятно има и нещо външно писано в магазина.
Цитирай
#36

(2018-12-15, 07:34:53)vertexe написа:  Я обясни малко повече,че не разбрах-кой,къде се обажда?За моментално включване на гласова поща има опция,но зависи от рома(ако търсиш стоково приложение).Най-вероятно има и нещо външно писано в магазина.

Идеята му,явно е когато някой непознат номер му звънне,моментално да се включи гласова поща,и да му изсипе един тон ругатни,които предварително си е записал.Пака поне аз го разбирам.....


stugutk

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
[-] 1 потребител изказва благодарност на gelermo за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#37

Идеята ми е така при непознат номер да се включва гласовата поща, рогатни не ми трябват стига ми 1.2 лв с Ддс Big Grin
Цитирай
#38

Проблема е никакъв.Влизаш на "настройка на повиквания"-"пренасочване при..."-задаваш стойността и си готов(може да се различава пътя в зависимост от рома,който ползваш)На 6.01 е там.Имай пред вид,че ще го отнесат и хора,които не са ти в списъка,но те търсят по работа Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#39

Да точно това ме спира да го активирам, днес вече имаше ефект от блокирането на всички непознати. Лошото е че ако ме търсят по работа а не малки пишлигари няма да мога да отговоря...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)