Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не ме чуват при разговор
#1

Здравейте колеги. От няколко дни при разговор не ме чуват. Когато включа на високоговорител ме чуават но е адски изнервящо. Пробвах какво ли не,дори фабрични настройки но не става. Започвах да се отчайвам
Цитирай
Аксесоари
#2

Да си чистил микрофона.. С компресор, игла или нещо подобно?

И какво се случва в тестовото меню
*#*#6484#*#* в пунктовете за микрофона? Всичко ок ли е
Цитирай
#3

Не съм чистил нищо. Тестово меню дава че всичко е ок. По принцип проблема с микрофона се появява не винаги. Ту ме чуват два три пъти после може десет пъти да не ме чуват
Цитирай
#4

Имаше подобни теми във форумите. Пробвай от настройките да изключиш шумоподтискането. Ако не помогне, и ако имаш роот пробвай първото предложение от тази тема: http://en.miui.com/thread-186795-1-1.html На мен помогна за моя Redmi 2.
Цитирай
#5

Къде са тези настройки за шумоподтискане. Ако не се оправи утре ще сложа лепенка на горния микрофон да пробвам дали няма да има ефект.
Цитирай
#6

По принцип като изключим хардуерните варианти имаше нещо с ограничение звуците на вайбър и google assistant.
Вайбър, но трябва да се потърси в нета точно къде беше проблема.
Също да се пробва с друга сим карта и да се види обхвата по време на разговор
Цитирай
#7

"Go to Settings -> Sound -> Suppress notice during call and change it to Single mic noise suppression." На мен лично проблема се реши след като направих това:
1. Root your phone
2. Install Root Browser from the Play store or other...
3. Navigate to /system and open the file "build.prop" in "RB Text Editor"
4. Change the persist.audio.fluence.voicecall setting to false.
5. Reboot your phone
Цитирай
#8

това е полезно, ама трябваше след ресет да работи по принцип и как е работело преди?

нещо подобно беше:

https://productforums.google.com/d/msg/w...t-aSuQCAAJ

Макар че тук за друг проблем се говори.
Трябва да се види в permissions Кой има достъп до микрофона също
Цитирай
#9

Странно, но даже след смяна на ром +ресет не работеше, само това го оправи.
Цитирай
#10

Рут сложно ми е за мен. Ако не се оправи с някоя актуализация явно ще сменям марката
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)