Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Моя е от Теленор отпреди седмица и е с дисплей BOE, засега няма грижи.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

И моя е от Теленор от началото на месеца с ВОЕ. От офиса в Русе от който го взех, тъкмо го бяха получили в същия ден. Явно не е важно от кой оператор е , а дали в офиса от който се взема нямат стари бройки и естествено докато не ги продадат не зареждат нови. Лошото е ,че и да го поръчаш, могат да ти донесат от друг офис стара бройка. Аз така се разделих с Виваком. Поръчах си син и ми донесоха разпечатан, и то от първите партиди. Така ,че всичко е на късмет и решение в момента дали да го вземеш или не.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай

Много добра оптимизация на софтуера има, няма ги като при Самсунг безразборните харчения на енергия от приложения при същите включени синхронизации!

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хайде и аз да се похваля със един Twilight. Уникален телефон от кадето и да го погледнеш.
Цитирай

Има тема за притежателите на телефона, запиши се там.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2018-12-27, 14:57:07)Man Utd написа:  Хайде и аз да се похваля със един Twilight. Уникален телефон от кадето и да го погледнеш.

От "Каде" го гледаш?
Цитирай

Ето и официалния отговор на Ментел(А1) относно моя казус, даже и името ми са сбъркали Smile Според мен официално си казват, че не е задължително продавания телефон да е чисто нов.. купуваш го в състоянието, което е...:
[Изображение: 49432728_10155731652942294_8286409072803...e=5C8DB109]

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
Цитирай

Не, казват ти да гледаш преди да плащаш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • jeffreyy, Mondiso
Цитирай

(2019-01-02, 19:56:18).eksoldier написа:  Не, казват ти да гледаш преди да плащаш.

Благодаря за мнението колега, ама аз като плащам за нова стока, очаквам нова стока. Не си купувам автомобил втора употреба. Не отричам, че трябваше да инспектирам внимателно телефона преди да го платя. Но и през ум не ми е минавало, че един от 3те големи телекома в БГ, могат да имат подобни дребно-тарикатски практики. Представям си колко баби и дядовци са им продали мострени телефони и никога не са разбрали.

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
Цитирай

В България трябва да ти идва всичко на ум! Въвеждам пин кода на дебитната карта след като разпечатам кутията и пъхна сим карта в телефона... Другия вариант е да поръчате онлайн и имате 2 седмици да върнете телефона без обяснения защо. Разбира се, трябва да е като нов. От Плесио преди да ми пратят P9+ им се обадих да ги питам имат ли запечатани бройки. Казаха, че са такива и го пратиха.
Сори братле, но сам си си виновен. 533 часа ъптайм са 3 седмици на витрината. От Виваком като съм купувал им казвам, че искам запечатани кутии. Ако нямат звънят в София и пращат.
Цитирай

Huawei ще пусне Mate 20 Pro в два нови цвята: https://www.gizmochina.com/2019/01/02/hu...d-spotted/

 
Цитирай

Ще трябва да се съглася със ekosoldier. Наистина, в БГ-то тези неща (да получиш дефектна, нова стока) се случват. Със същите (А1) през 2016 г. купих един модел на Lenovo, уж го гледах, ама като се прибрах в къщи и взех да си го ръчкам забелязах немалък дефект по корпуса, там където са бутоните за звука отзяваше самата лайстна и не можеше да се напасне. Още същия ден го върнах обратно и ми го замениха с нов, поне с това бяха коректни, и не тръгнаха да спорят дали нещо не съм го изпуснал или др. подобни номера...
Цитирай

След 200 Dislike-а 190 коментара и 90 Share в страницата им в ФБ, се обадиха да им го занеса да го прегледат и изглежда ще го сменят Wink

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
Цитирай

https://www.mobilebulgaria.com/news/novi...10-yanuari

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

И аз като горд собственик да споделя плюсове и минуси:

1. Дисплей: Прекалено заоблен. С протектора още по-зле. Проблемен е при някои приложения като Termux например, защото изрязва буквите в краищата. Отдавна не съм ползвал Амолед, но очевидно няма кой знае какви подобрения. След година ще се види дали поне проблема с прогарянето е реше някак. Иначе цветовете са все така нереални. Ползвам го с постоянно включен режим "Комфорт на очите" и с пусната опция "естествен тон". Яркостта е по слаба от IPS-a на Huawei Nova например при еднакво положение на слайдера. Като обобщение мога да кажа, че дисплея е добър, но нищо особено. За съжаление заради оптичния сензор за пръстовите отпечатъци е необходим Амолед дисплей. Друго странно нещо е опцията за скриване на ноча. Заоблените ъгли при скрит ноч изглеждат ужасно. По-добре или да не се крие или да се ползва програма. В случая ползвам Nacho Notch.
2. Звук: Има някакви стерео говорители. Или нещо подобно. Дали говорителчето на слушалката се ползва като втори говорител или не, не ми е ясно. Другия говорител е заврян на тъпо място в дупката на USB порта. Освен това при гледане на клип в Youtube звука сам се намалява и увеличава. Дали това е някаква екстра или проблем не знам. Като цяло стерео говорители на телефон е малко ненужно. По-добре един, но силен. А не два не много силни с някакво саморегулиране.
3. Лицево разпознаване: да си призная не очаквах, че това нещо ще работи дори и толкова. Първоначално изобщо не искаше да ме разпознава. Дори пробвах да активирам функцията като сканирам лицето си на по-светло. В последствие се оказа, че явно софтуера се самообучава. В момента разпознаването работи доста прилично дори и на тъмно. В някои случаи е по-бързо и от пръстовия отпечатък. Има си и чалъм. Най-добре работи като се вдигне телефона от легнало положение и се държи леко под наклон. Ако се държи перпендикулярно на лицето или много близо не сработва.
4. Пръстов отпечатък: Тъй като сензора е оптичен е необходим лек натиск на дисплея. А ако се постави протектор е необходимо отпечатъците да се вземат наново. След поставяне на протектор са необходими няколко дни за да може протектора да прилепне на 100%. През тези няколко дни и взимането на отпечатъци и отключването са почти невъзможни. Друг проблем са много сухите пръсти. Мазните пръсти също са проблем. Естествено това, че сензора е отпред си е недостатък както при всички телефони, на които е поставен отпред. При сензор поставен отпред естествено и най-удобно е да се ползват палците за отключване. Но това са пръстите, които най-трудно се сканират.
5. Камера: Камерата не е нищо особено. Софтуеа работи много криво. Уж имало някакъв ъпдейт, в който са оправили проблемите. Ама номера му е .171, а аз съм с .120. Май ще почакам. Иначе дори при изключен AI режим камерата пак прилага някакви филтри, което е ужасно. Автоматичния режим на светкавицата не работи както трябва, а след зум 3 изобщо липсва. Камерата, която е под светкавицата не мога да разбера кога се включва. През повечето време работи само горната, а тази под нея при зум 0.6. Автоматичното ISO също не работи добре. В про режим нещата са малко по-добре. Снимките не са много по-хубави, но поне могат да се правят някои подобрения. Цифровия зум над 3 е много зле. Лично според мен в един телефон е много важно автоматичните режими да са на ниво. Наличието на оптична стабилизация само на една от камерите и то не на основната си е голям проблем. Не оправдава изобщо цената. Телефона често иска да стоя неподвижно за да заснеме нещо. Телефона е point and shoot устройство и такива неща са недопустими.
6. Бързо зарядно: Еми това чудо тежи колкото телефона ако не и повече. Нямам намерение да го ползвам. Остава си в кутията. Ползвам зарядно със 6 порта. Зареждам телефона само нощем и ми е все тая колко бързо ще се зареди.
7. Батерия: Ами тези 4200mah издържат колкото на Nova-та 3-те хиляди. Което е напълно достатъчно. При положение, че дисплея е по-голям, процесора по-мощен и има доста консуматори като инфрачервената камера и други. И на двата телефона съм на енергоспестяващ режим. При нормална употреба може и два дни да издържи батерията.
8. Инфрачервен сензор: няма за какво да го ползвам.
9. NFC: Работи нормално (дори като, че ли по-бързо от други телефони).
10. Звук по кабел: Пробвах само слушалките от комплекта. На нивото са на такива от 10-15 лева. Което е добре. Положителен факт е, че не са тапи. Адаптера USB c към 3.5 още не съм го пробвал. Липсата на 3.5 мм жак не е фатална, но може би щеше да е добре да го има. Аз лично не слушам музика на телефона.
11. SD карта. Въпреки, че телефона е с "малкото" памет мисля, че тези 128GB са ми напълно достатъчни. Все пак имам два акаунта по 1TB облачно пространство ако съм в движение и мястото не стига.
12. В софтуерно отношение има някои бъгове (след рестарт винаги включва автоматична яркост). Положително е обаче, че от Huawei отново са върнали хоризонталното разположение на последните приложения както беше в EMUI 4.
Има и дразнещи неща наложени от Гугъл. Например ако не е пуснат GPS-а не работи и местоположението по мобилни и wi-fi мрежи (A-GPS-a).
13. Безжично зареждане: Само го пробвах, че работи. Обратното зареждане успя да активира само един от 3 телефона (Galaxy S8). Другите два (Galaxy s6 и Ulefone power 4 или 5) не реагираха изобщо.
Ами това са първите впечатления. Като цяло добър и иновативен телефон с някои дразнещи неща. Ако оправят камерата ще бъде супер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • degman
Цитирай

Не смятам, че е ***. Все пак EMUI е за предпочитане пред touchwiz или чист андроид. На теория трябва да е много добър телефон. На практика си има минуси. Но това не го прави лош. Минусите ги споделям за незнаещите и неразбиращите. Ясно е, че камера в телефон няма как да снима кой знае колко добре. Доста хора остават със заблудата, че три или пет камери ще компенсират нещо. Иначе неща като процесор, рам, батерия са повече от прилични. Просто трите камери заблуждават. Останалото е ок. Да цената е висока, но това е нарочно. Няма как да се конкурираш със скъпите устройства дори и твоето да е по-добро ако го предлагаш евтино. Ако се целиш в по-заможните клиенти и цената трябв да е висока. Иначе ги обиждаш. Ясно е, че телфоните за по 2000 лева и при цена от 1000 ще са на добра печалба. Но това е офтопик.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@azcv

За да се убедиш, че двата говорителя не са фейк и че се "ползва"и този горе на слушалката, включи USB кабела в порта за да "запушиш" долния говорител и пусни музика на телефона, а след това го извади и ще усетиш осезаемата разлика.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2019-01-14, 09:03:42)Mondiso написа:  @azcv

За да се убедиш, че двата говорителя не са фейк и че се "ползва"и този горе на слушалката, включи USB кабела в порта за да "запушиш" долния говорител и пусни музика на телефона, а след това го извади и ще усетиш осезаемата разлика.
Не съм казал, че са фейк. Въпроса беше дали при слушалката са два или е един с две функции. Онзи в порта не го коментирам. На тъпо място е, но нямам навика да ползвам телефона докато се зарежда и реално не ме дразни къде е заврян.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Няма как горе да са два и един долу. То става не Стерео, а Трипио Smile
Един горе и един долу.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2019-01-15, 09:11:12)Mondiso написа:  Няма как горе да са два и един долу. То става не Стерео, а Трипио Smile
Един горе и един долу.
За стереото ясно. Въпроса е дали има отделен за разговорите илине общ горе като на много евтино устройство.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

А кои модели са с две горе? Този е с една.
       
Цитирай

Ясно. Доста евтино изпълнение. Дано добавят опция или се намери начин да може горния говорител да си е само за слушалката. Долния ми стига за звънене и някое и друго клипче.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Понеже съм нов в Андроида и от месец имам мате20 про.
Да разбирам ли ,че 6.30ч екран е добре като издръжливост?

Offtopic
Цитирай

Да, добре е.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jeffreyy
Цитирай

Притежателите на чистия мейт 20 може ли да споделят мнение за телефона, как е батерията, доволни ли са?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)