Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Като го извадиха във виваком го тествах и уж снимаше по-добре, но сега не виждам толкова разлика. Във виваком особено текстурата на ламината беше идеална в сравнение с мейт10про.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-28, 18:10:06)vargala81 написа:  Аз смятам, че основния и телефото имат OIS, а широкоъгълния няма, но това ще се потвърди след като излезне Teardown видео.

Онзи с голата глава, който ги разфасова показа, че P20 pro няма OIS на основната камера. Вярвам, че и в тоя мейт няма...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • vargala81
Цитирай

(2018-10-28, 18:10:06)vargala81 написа:  Не съм много сигурен. Да, в GSMArena така пише, но аз съм срещал много невярна информация там. Например на скоро, преди @degman да си купи G7 беше прочел, че безжично зарядно има само за САЩ, което естествено не беше вярно и след покупката се доказа.
Аз смятам, че основния и телефото имат OIS, а широкоъгълния няма, но това ще се потвърди след като излезне Teardown видео.

В xda е писано по темата.

Тук също

https://www.techradar.com/news/huawei-ma...ate-20-pro
Цитирай

(2018-10-28, 15:36:06)nanobanano написа:  Не знам, гледам ги на телефона, а не на голям екран. Нека и друг да каже мнение. 

Mate20Pro
[Изображение: dFor3WZ.jpg]

Mate 10 Pro 
[Изображение: vtY6D0v.jpg]

Зависи как е фокусирала камерата. Затова не се правят сравнения на база 2 снимки. Я зумни и виж рекламата на Бош в лявата горна част. На 10-ката е мазало и нищо не се вижда. Виж и трабата за вентилацията над нея. 20-ката е грейни, но качеството като цяло е много по-добро - виж и пералните зумнати, хладилниците, които разглеждат хората отзад, а не само това че някаква продавачка се е размазала на снимката или че бялото е по-бяло. Снимката на 10-ката е оувърпроцеснато мазало като я прегледаш зумната.

Иначе аз си взех стандартания мейт 20, защото екранът ме изкефи повече и жакът за слушалки си е жак за слушалки, не че качеството е кой знае какво, но на стария тел ми писна да си търся преходника за usb c-то и все да го няма когато ми трябва. Като човек пръснал толкова много пари за слушалки през годините нямам никакво намерени да минавам на блутут, защото дори ldac още изостава, а за aptx и aptx hd няма да коментирам

Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20
Цитирай

Какъв downgrade - Mate 20 - The Mate 20 only gets 3x optical zoom with its 17mm and 52mm lenses and there is no OIS at all.

Mate 20 Pro има само OIS на телефотото.

Миналата година поне на обикновения Mate 10 имаше OIS!

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_...1839p2.php
Цитирай

М10/про има ois само на цветния сензор, което е достатъчно.
Цитирай

Именно , за това говоря. Mate 20 обикновения са го скастрили без OIS, Про версията има само на телефото сензора, което е малко безсмислено.
Цитирай

Аз проблем със стабилизацията не виждам. Има някъв жилиран ефект в ляво и дясно, но се надявам с ъпдейт да го оправят.
https://youtu.be/2uX4H7Mzzgs
Цитирай

Аз не виждам и драма да има и със снимките. Изглеждат доста добре. Мисля, че има нещо със софтуера. Когато го разглеждах миналата седмица като го поръчвах цъкнах една две снимки навън към мола и станаха добре въпреки изкуствената светлина. Мисля че има оставени с различни версии на софта като някои са с тестов. Аз лично лоши снимки в ревюта и сравнения не съм видял, а не съм спрял да гледам.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Да питам, как стои въпроса със записване на разговорите, пак ли се налага ползване на "външна" програма ?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --> Xiaomi Mi 5 Pro --> ?!?
Цитирай

Тоя въпрос приключи с андроид 9, който забранява записването на разговори. Нито вътрешна нито външна програма може. За тва скоро няма да ъпдейтна моя мейт.
Цитирай

Е може да се прави bypass, пускаш си recorder-a, после включваш високоговорителя ако е толкова належащо, но едва ли ефекта ще е същия...
Цитирай

Изобщо няма да е същият.
Цитирай

(2018-10-29, 15:09:59)eksoldier написа:  Тоя въпрос приключи с андроид 9, който забранява записването на разговори. Нито вътрешна нито външна програма може. За тва скоро няма да ъпдейтна моя мейт.
По скоро къстъм ром който позволява. Евентуално ако има кой да направи. Или просто руут. Ама в днешно време кой прави тия неща...

Sent from my LG-D802
Цитирай

Отдавна го чаках да направи сравнение , защото според мен ги прави най - добре , но явно  е чакал и 6T да излезе и тогава да го направи.

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Днес го взех. На първо четене доста ми харесва. Няма го онова китайско излъчване. В ръката се чувства супер. Много е бърз, дисплея е красив. Усеща се като премиум. На външен вид е красив, което за мен е доста важно. Някой да каже как да си махна тези думи, които излизат отгоре на клавиатурата?

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Има качествено и некачествено. Няма как телефон за близо 2 бона да изглежда евтин, бил той и китайски...
Аз от години съм със swiftkey и не ползвам вградените клавиатури.
Цитирай

Аз съм си свалил gboard, там можеш.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Е, то вградената клавиатура при Мейт 10 про е SwiftKey. Big Grin
Цитирай

Хахахаха. Вярно беше така. На мен тези подсказки ми помагат. Свикнал съм с тях. Не могат да се махат. [Изображение: 39004ffd9d0a1716af2f91d676e45c3f.jpg]
Цитирай

Звука от говорителите е качествен, но слаб. Лицевото работи учудващо добре. Wifi е по силен. Довечера ще кажа за батерията. Пробвах и да заредя с8 цата гръб с гръб и то работи добре.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Момента със слабия звук го усетихме - един познат си взе, сравнихме ги с HTC One M8 и S9+ - Мейта беше с най-слаб звук.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 22:56:50)vladi1 написа:  Днес го взех. На първо четене доста ми харесва. Няма го онова китайско излъчване. В ръката се чувства супер. Много е бърз, дисплея е красив. Усеща се като премиум. На външен вид е красив, което за мен е доста важно. Някой да каже как да си махна тези думи, които излизат отгоре на клавиатурата?

То пък все едно Mate 10 Pro изглежда евтина китайска пръчка...;-)

(2018-10-30, 23:24:26)eksoldier написа:  Има качествено и некачествено. Няма как телефон за близо 2 бона да изглежда евтин, бил той и китайски...
Аз от години съм със swiftkey и не ползвам вградените клавиатури.

Swiftkey е по подразбиране в Mate 10 Pro, не знам за Mate 20 Pro дали е така.
Цитирай

Да със swiftkey

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2018-10-31, 08:28:58)vladi1 написа:  Лицевото работи учудващо добре.

Щеше да бъде учудващо ако не работи. Уж сума ти сензори са сложили. Накрая едни немци с еднакви лица и бради отключиха телефона...
Тея лицеви разпознавания са на ниво само в правителствените сектори и в частност военните, но и там са придружени с биометрични дани и какво ли още не... За тва си залагам на пръстовия отпечатък. За сега тая технология според мен е най-добре развита.
https://youtu.be/vvzt34S36UI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)