Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: Do-GAbcl-X0-AAZev7.jpg]
Mate 20 Pro е с 6.39" 2K+ (3120х1440) OLED дисплей със съотношение 19.5:9 и извити страни, които му позволяват да осигури силно намалени странични рамки. Mate 20 Pro има по-голяма изрязана част в дисплея, но за това има основателна причина - освен 24МР селфи камера там е поставена система за 3D лицево разпознаване, която включва инфрачервена камера, точков прожектор, flood illuminator и ToF сензор. Телефона има и възможност за безжично зареждане на други съвместими продукти - например смартфони, което е интересна екстра, каквато не сме срещали в други продукти. Енергия със сигурност ще имате в изобилие, защото батерията на Mate 20 Pro е с капацитет 4200 mAh. Тя се зарежда при 40W с нова версия на технологията SuperCharge (зарядното е в комплекта), която позволява да бъде доставена 70% от енергията за едва 30 минути. Подобно на P20 Pro, Mate 20 Pro предлага 40МР 1/1.7" основен сензор с бленда f/1.8 и 8МР (f/2.4) сензор с телефото оптика за 3х оптично приближение, но към тях е добавен и 20МР сензор (f/2.2) с ултра широкоъгълна оптика за обхващане на по-голяма част от сцената. Huawei Mate 20 Pro е с чип Kirin 980, но накратко това е първият 7nm чипсет, първи с ядра Cortex-A76, първи с двоен чип за изкуствен интелект, първи с графичен ускорител Mali-G76 и първи с LTE Cat.21 модем за скорости до 1.4Gbps. Телефоните използват Android 9 с интерфейс EMUI 9 и поддържат новата система за навигация чрез жестове.Телефоните използват Android 9 с интерфейс EMUI 9 и поддържат новата система за навигация чрез жестове.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой, който е запознат с телефона може ли да ми каже има ли начин за събуждане на дисплея без да се натиска копчето от страни и без да се вдига телефона? Идеята ми е да разбера като си го оставя на бюрото в работата има ли начин да натисна или да почукам по дисплея и да светне, за да видя какви пропуснати notifiactions имам.
Другото, което ми е интересно е always on display-а. Разбрах, че има такава екстра, но някъде прочетох, че при по-старата версия не излизали notifications от повечети приложения, ами само часовник и SMS-и. Това дали е оправено?

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#3

Той днеска излиза в продажба, ти мнения искаш....... И за каква стара версия говориш???
Цитирай
#4

Някой може вече да си го е купил или да има Mate 10. Него визирам, като споменах старата версия Smile

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#5

Да на мейт 10 показва само повиквания и смс, но в маркета е пълно с програми.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#6

Без много да му мисля, го взех преди малко от МТел-а. Довечера ще го рацъкам да видя.
Един колега има P20 Pro и разправя, че се показвали всички notifications на заключен екран.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#7

Като го видиш тоя колега с P20 Pro, можеш ли да го питаш как го е направил тоя фокус за всичките нотификейшъниSmile
Цитирай
#8

На заключен екран да, на always on display при заключен екран - не. Вече при мейта ако има разлика не знам.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

Чакай да видя дали съм разбрал, всички нотификейшъни на АОД не се получава, а как става на заключен екран тогава, нещо съм пропуснал...
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • bobo1973g
Цитирай
#10

Каквото такова. Ще разбера в близките дни. Ако много ме издразни жената ще се обзаведе, а аз ще продължа да си използвам iPhone-чето Smile

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#11

(2018-10-22, 16:45:12)totopz написа:  Каквото такова. Ще разбера в близките дни. Ако много ме издразни жената ще се обзаведе, а аз ще продължа да си използвам iPhone-чето Smile

Колега, ще споделиш ли какво имаше в комплекта, че от Вива казаха нямало силиконов гръб, нямало протектор на дисплея, и от А1 ли е така?
Цитирай
#12

Днес успях да го видя в Теленор. Да, работи много добре, камерата изглежда много добре, всичко е супер, обаче... нещо не виждам смисъла да сменям 10-ката с 20. Определено е 20 про е по-добър, но лично за себе си невиждам смисълза смяна.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

(2018-10-22, 16:37:20)vovalinder написа:  Чакай да видя дали съм разбрал, всички нотификейшъни на АОД не се получава, а как става на заключен екран тогава, нещо съм пропуснал...

Нормално да го пропуснеш. Опцията е забутана :Smile
Настройки-Приложения и известия-управления на известията-Горе в дясно трите точки-Известия на заключен екран.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#14

(2018-10-22, 16:54:42)vovalinder написа:  Колега, ще споделиш ли какво имаше в комплекта, че от Вива казаха нямало силиконов гръб, нямало протектор на дисплея, и от А1 ли е така?

Има зарядно, слушалки, книжки и това за вадене на сим каратата. Няма силиконов гръб.

Рацъках телефона и не ми харесва. Интерфейсът върви някак...и аз не знам как да го обясня, но супер дразнещо. Примерно скролирам с пръст някоя страница, слагам пръста, за да спре, но не спира веднага, а със закъснение. Преглеждането на снимки също е голям ад - като zoom-на на обратно понякога снимката става по-малка и се появява следващата. В google maps също е някак гадно zoom-ването и накъсва.

С две думи - телефонът се продава. Ако някой иска този с двата цвята, с гаранция от днес от МТел, използван около 1 час да пише и ще се спазарим.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#15

Защо не изчакаш някой и друг ъпдейт, може софтуера му да не е добре оптимизиран и изчистен от бъгове?
Цитирай
#16

Много ме съмнява положението да се подобри. То не е едно или две неща, които ме дразнят, а са много и не знам как ще свикна с всичко това при положение, че в същото време iPhone-чето, което имам върви така мазно.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#17

Амиии ти си знаеш, просто телефона сега излезе, има добър хардуер, значи остава оптимизацията на софтуера от хуавей да е проблема. Но ако толкова много неща те дразнят няма смисъл да се мъчиш по принцип.
Цитирай
#18

Колега качи едно клипче в ютуб да видом за какво става въпрос.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#19

И аз го взех по-рано днес от Теленор, черен (който всъщност е с гладък гръб), но не е толкова хлъзгав, колкото очаквах. На първо четене е доста бърз, в сравнение с досегашният ми LG V20, не усещам лаг, или нещо да бави - много приятни и плавни анимации. Това ми е първи Huawei и очаквах да има по-драстични интерфейсни модификации, но е супер. Няма почти никакви излишни апове, които да не мога да махна. Навигацията със жестове и Андроид 9 мисля че е перфектно реализирана, свиква се супер бързо и е много интуитивно, а и печелиш още малко екран, като се махнат бутоните долу, и като се скрие прореза (ночЪТ) става перфектно Smile
Интерфейсът на камерата само прави изключение с доста претрупани неща и режими, спрямо този на LG ... и това мога да кажа за сега.
Цитирай
#20

Я кажи как е звука на жични слушалки че ми стана интересно като идваш от V20.
Цитирай
#21

(2018-10-22, 20:44:23)nanobanano написа:  Колега качи едно клипче в ютуб да видом за какво става въпрос.

Колега, ресетнах го и го прибрах обратно в кутийката в оригиналния си вид с надежда да се намери нов собственик. Пробвах снощи като се прибирах да снимам клипче. Оказа се, че по default е на 1080p, а не на 4k и така го снимах на тъмно като се прибирах от работа. Честно казано бая намазано ми се видя, но го гледах само на дисплея на телефона. Ако имаш интерес мога да се опитам да го измъкна от моя google photos акаунт и да го споделя.

За звука през слушалки нямам идея как е, но тествах звука от високоговорителите и определено не е нищо особено. Сравних го с моя iPhone 7 и с на жената Galaxy S8-цата. Като качество много се доближава до S8-цата, дори може да се каже, че е една идея по-добре, но и двата са далече от iPhone-а. На iPhone-а звукът е някак по-плътен и с по-приятен бас.

Всъщност не беше трудно и мога да споделя снимки и видето:
https://photos.google.com/share/AF1QipNW...5hU1pnaFFB

На видеото след 8-та секунда потичах малко, за да видя как е стабилизацията, а малко след това тествам и zoom-а.
Последната снимка на тъмно е направена с iPhone 7 за сравнение.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на totopz за това мнение:
  • nanobanano
Цитирай
#22

Снимките май не са нещо особено. Видеото си е направо зле
Цитирай
#23

Видеото е наистина ужасно, даже не искам да повярвам. Снимките пък ми харесаха много. Тази на айфона е много грозна и липсва цвят.
Цитирай
#24

Снимките и на мен ми харесаха. Разликата със снимката на айфона не е толкова фрапираща, ако се вгледате в детайлите. Имам чувството, че просто Mate-а право доста повече софтуерна обработка, за да засили цветовете и да замаже малко несъвършенствата.
Аз мога да се похваля, че телефонът си намери нов собственик и на мен донякъде ми олекна. Ще се огледам пак за iPhone или ще чакам Galaxy S10 на пролет. Обаче тези извити дисплеи по края адски много ме дразнят. Красиви са, но повече пречат отколкото да помагат при работа с устройството - поне според моето мнение.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#25

За авто режим горе-долу става. Повечето снимки нямат фокус. На ръчни нещата ще са драстични. Eто още снимки:
https://www.flickr.com/photos/156992205@...685590350/
https://www.flickr.com/photos/otis0329/a...4194/page2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)