Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Снима, как да не снима. Имайте предвид, че повечето тестови материали (снимки и видео) досега са от телефони, които не са с финален софтуер и скоро ще получат ъпдейт до търговската версия. Миналата година и при Mate 10 Pro имаше проблеми в началото, но бързо бяха отстранени. Очаквам и сега да излязат разни поправки.

Иначе оптичната стабилизация може да се ползва и при запис на видео като се включи телефото камерата, но това е приложимо само когато се търси приближаване до далечен обект.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-10-26, 17:41:54)mulder написа:  Снима, как да не снима. Имайте предвид, че повечето тестови материали (снимки и видео) досега са от телефони, които не са с финален софтуер и скоро ще получат ъпдейт до търговската версия. Миналата година и при Mate 10 Pro имаше проблеми в началото, но бързо бяха отстранени. Очаквам и сега да излязат разни поправки.

Иначе оптичната стабилизация може да се ползва и при запис на видео като се включи телефото камерата, но това е приложимо само когато се търси приближаване до далечен обект.

С две думи файда...

(2018-10-26, 17:19:01)vladi1 написа:  Демек  е голям проблем и не може да снима и да прави клипове? П20 про защо го дават, като добър камерафон тогава? Понеже съм с с8+ и мисля да вземам мейта, не разбирам толкова много при моя липсват ли тези неща, които на мейта? Ако да няма да ми е проблем лично на мен защото не съм имал проблеми досега със Самсунга, нито при снимане, нито при клип.

При S8+ има оптична стабилизация хардуерно, така че да видеото няма да Ви хареса при Mate 20 Pro., съдя на база видяното. Имам Mate 10 Pro и снима страхотно.
Цитирай
#53

Видеото е зле, няма какво да се лъжем снимките са ако не по добри, то поне на нивото на П20 Про, предполагам със следващ ъпдейт ще наместят нещата...надявам сеSmile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#54

Видеа почти не снимам. Ако е на нивото на П20 про и после да се дооправи след ъпдейт значи е супер. Въпросния го дават като най-добър камерафон според ония сайт. Просто от досега прочетеното добих представа, че въобще не става за снимане и е зле като П20 про. А според dxomark той въобще не е зле - на 1во място е. Значи или онези са някви мошеници, или Хуауей са им дали една торба пари, или нищо не разбират.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#55

Аз смених П20 Про с Мейта, първо защото често си сменям телефоните, а и П серията ми е по грубичка, видео и аз не снимам но не разбрах сега оптична стабилизация ли няма Мейта ли що ли, да не излезе че премиум флагмана им е по зле от половин година по стария П модел...обърках се малкоSmile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#56

Нито P20 pro имаше OIS, нито Mate 20 Pro има - става въпрос за основният 40 мпикс сензор. И това е драма само за видео заснемане, където дори и да има OIS Хуавей са доста слаби. Всичко останало ще го донагласят чрез софтуерните ъпдейти с времето.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай
#57

И аз се пообърках честно казано, а го чакам всеки момент и за това задавам толкова въпроси. Да не се мина със смяната.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#58

Споко адаш, всичко ще бъде наред като го хванеш в ръка... 100%Smile
(2018-10-26, 19:33:38)vladi1 написа:  И аз се пообърках честно казано, а го чакам всеки момент и за това задавам толкова въпроси. Да не се мина със смяната.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#59

Хаха надявам се иначе си играх 2 пъти с него в магазина но за кратко цъкнах една две снимки, но не можеш да добиеш представа за камерата така. Иначе много ми хареса като цяло телефона. За мен 8цата ми снима много добре за моите представи. Надявам се този да го превъзхожда.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#60

(2018-10-26, 18:47:54)vladi1 написа:  Видеа почти не снимам. Ако е на нивото на П20 про и после да се дооправи след ъпдейт значи е супер. Въпросния го дават като най-добър камерафон според ония сайт. Просто от досега прочетеното добих представа, че въобще не става за снимане и е зле като П20 про. А според dxomark той въобще не е зле - на 1во място е. Значи или онези са някви мошеници, или Хуауей са им дали една торба пари, или нищо не разбират.

   Основната камерата е по-зле от P20pro. В едни и същи условия тествах - Мейта вдига ISO-то , докато P20pro  го държи по-ниско.
   Това при по-слаба светлина. Софтуера на Мейта  явно е с по-ниска версия от раздадените за тестове на блогърите.
   Иначе телефона е много бърз, дисплея е по-добър от P20pro, звука - горе-долу на същото ниво. Напредък има в предната камера,
   вече има AI HDR, и баланса на бялото е по-добър.
Цитирай
#61

(2018-10-26, 17:19:01)vladi1 написа:  Демек е голям проблем и не може да снима и да прави клипове? П20 про защо го дават, като добър камерафон тогава? Понеже съм с с8+ и мисля да вземам мейта, не разбирам толкова много при моя липсват ли тези неща, които на мейта? Ако да няма да ми е проблем лично на мен защото не съм имал проблеми досега със Самсунга, нито при снимане, нито при клип.
Не мислех че няма OIS на основната камера. Ако снимаш видео ще останеш много, много разочарован. С ъпдейт няма да се промени липсата на хардуерна опция. S8+ има OIS. Даже се чудя как тия хуавей правят добре снимки, OIS го има още LG G2.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#62

Не знам странна работа. Нали това е акцента - камерата. Аз не претендирам за фотографски способности, но с Галаксито вадя снимам без настройки без нищо стават доста добри. На клипове не залагам от 500 снимки имам 2 клипа снимани общо взето. Май пак ще ходя да цъкам в магазина и да направя някой клип. Целта е после да не ме е яд.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#63

На снимки не мърдаш по принцип. Имай в предвид че ако слушаш на жични слушалки също ще останеш.... изненадан. И си помисли и дали ще свикнеш с емуи, защото има хора които си държат на фирмения UI. А това не е самсунг Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#64

(2018-10-26, 22:14:57)degman написа:  На снимки не мърдаш по принцип. Имай в предвид че ако слушаш на жични слушалки също ще останеш.... изненадан. И си помисли и дали ще свикнеш с емуи, защото има хора които си държат на фирмения UI. А това не е самсунг Wink

Sent from my LM-G710


Тука за звука какво имахте предвид, че не се справя добре на слушалки спрямо Mate 10 Pro?
Цитирай
#65

Спрямо S8+ който ще сменя колегата.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#66

Спрямо S8+ който ще сменя колегата.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#67

Заради жака сигурно сте имали предвид.
Цитирай
#68

Не е само заради жака, ами заради цап/дак-а който използва хуавей в собствения си процесор. Просто не е добър. Поне в P20 и P20 Pro. Все още няма ревю което да обърне специално внимание на Mate 20/Pro в това отношение, но аз не очаквам нещо да се е променило драстично.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#69

Малко извън темата. Унгарски онлайн магазин който работи и в България.Плащане с наложен платеж. Такса за доставка 5 - 6лв. https://edigital.bg/smartfoni/huawei-mat...ik-p597294      и обикновения мейт 20 https://edigital.bg/smartfoni/huawei-mat...ik-p597295

1916 
Цитирай
#70

(2018-10-26, 22:39:13)degman написа:  Не е само заради жака, ами заради цап/дак-а който използва хуавей в собствения си процесор. Просто не е добър. Поне в P20 и P20 Pro. Все още няма ревю което да обърне специално внимание на Mate 20/Pro в това отношение, но аз не очаквам нещо да се е променило драстично.

Sent from my LM-G710

DAC-а на P20 Pro е екстра и като (гледам)/слушам този в Mate 20 Pro не пада по-долу със слушалки Beoplay H6.
Цитирай
#71

Е, надявам се някога да сложат нещо качествено и да разбереш за какво става въпрос Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#72

(2018-10-26, 19:59:19)exte написа:     Основната камерата е по-зле от P20pro. В едни и същи условия тествах - Мейта вдига ISO-то , докато P20pro  го държи по-ниско.
   Това при по-слаба светлина. Софтуера на Мейта  явно е с по-ниска версия от раздадените за тестове на блогърите.
   Иначе телефона е много бърз, дисплея е по-добър от P20pro, звука - горе-долу на същото ниво. Напредък има в предната камера,
   вече има AI HDR, и баланса на бялото е по-добър.

И аз гледам камерите на двата под лупа през последните дни и стигнах до същото заключение. Монохромният сензор със светлата оптика очевидно помага на P20 Pro да улови повече детайли, а Mate 20 Pro компенсира липсата му като вдига ISO. Това на свой ред вкарва шум и се задействат механизмите за шумпотискане, които леко намаляват детайлите. Това е въпрос на настройка - да видим дали нещата ще се променят с очаквания ъпдейт.

(2018-10-27, 00:13:20)degman написа:  Е, надявам се някога да сложат нещо качествено и да разбереш за какво става въпрос Wink

Sent from my LM-G710

Имах HTC 10 и много добре знам какво значи качествен мобилен DAC. Освен това около мен има достатъчно DAC-ове и слушалки от по-висок клас, да да усетя разликата.
Цитирай
#73

Сигурен ли си? Защото от доста тестове, ревюта и хора по форуми, с евтини слушалки, и по - скъпи от твоите никой не написа и каза че P20 Pro може да свири добре.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#74

Аз ui на Самсунг ме кефи доста по принцип. На Хуауей също не е зле харесва ми. Само дето 4 5 икони са откровено изкопирани от Епъл, което е доста тъпо, тъй ли нямаше кой да ги нарисува малко по-различни. И се оказва, че телефон, в който главния акцент е върху камерата, няма основна екстра. Просто е нелогично. Аз съм раздвоен. С 8цата ми е идеална, работи перфектно вече година и половина. Просто взе да ми поомръзва.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#75

(2018-10-22, 21:48:57)degman написа:  Я кажи как е звука на жични слушалки че ми стана интересно като идваш от V20.

Извинявай за дългото забавяне, но чак днес имах възможност да потествам повече разликите между двата телефона. Тествах ги със B&O слушалките от комплекта на V20, и с моя "любителски" слух не виждам някаква осезаема разлика, на мен ми харесва звукът и от двата телефона еднакво. Има разлика в силата на говорителя - този от V20 е доста по-силен, но той по принцип си беше бая силен и рядко го държах на МАХ. Това че говорителят е в USB порта мисля че усилва по някакъв начин звукът и особено ако телефонът е поставен върху твърда повърхност се чува доста силно и съответно като се зарежда е леко заглушен. 

За 5 дни ползване мога да кажа че определено не съжалявам, за първи път имам телефон, на който не се притеснявам че ще му падне батерията - изкарва по 8-9 час СОТ. Камерата определено е по-добра от тази на V20, особено широкоъгълната, заради която основно го взех, тъй като за съжаление в LG V40 не видях достатъчно повод за ъпгрейд от моя за почти същите пари като Mate. В EMUI 9 в комбинация с Андроид 9 има някои неща, които в началото ме подразниха, но с малко четене ги оправих. Едно от нещата, които не са ОК за мен е че в Андроид 9 са махнали Wi-Fi sleep policy от настройките, но и там с ADB се оправят бързо нещата. Единственото, което не можах все още да спра е вибрацията изцяло - не знам дали е от Андроид или от EMUI, но трябва за всяка приложение отделно да я спра, няма генерален off в настройките Smile

Видеото за мен е ОК. Снимам в 4К, и докато при V20 имаше оптична стабилизация само при FHD (както при повечето телефони), тук има AI стабилизация, която при нормални условия работи супер. Някой в по-предните страници го беше тествал като тича - ами то какъвто и апарат да го размахваш, няма да се получат нито снимките, нито видеото Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)