Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 20 Pro - Лични впечатления и коментари

Хах, горния пост ме развесели.

Не е по темата, но аз от стъклото на мов мейт изобщо не съм доволен. Ползвах го около 3-4 седмици без протектор, като винаги внимавам къде и как го слагам, къде го държа и т. н. Въпреки това по екрана се появиха няколко микро драскотини, което говори достатъчно за качеството на "горилата".

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • genchev.style
Цитирай
Аксесоари

(2019-08-04, 20:38:40)Mondiso написа:  Искаш да кажеш, че в Мейта са спестили и са сложили 2, ама некачествени? 
Сигурно Хауей са се изхвърлили за по-качествен говорител в Р30 Про и за това са сложили по-некачествен дисплей. И парите не са стигнали за по-качествено стъкло, поне с Горила Глас 3 или 4, че 5 и 6 са много скъпи. Ех, тия китайци.

Ами да. Нищо странно няма. Има телефони с един говорител които превъзхождат други че и стерео и в сила и в качество на звука. И не е само при китайците това, при всички има компромиси.
Цитирай

Не разбрах само - има телефони с един говорител и са стерео ли? Че както си го написал, така излиза.
Но по същество - за флагман, телефон в най-високия клас, от над 900 долара цена, един производител ще реши, че звукът от говорителя е по-важен от дисплея и ще сложи по-качествен високоговорител за сметка на по-некачествен дисплей? Че и от каквото и да е Горила глас стъкло е спестил на тоя скъп телефон! Ама по-важно е говорителчето да свири качествено и да компенсира редицата компромиси с дисплея, така ли?
Кое е по-важно за всеки един потребител - дисплея или звука?
Иначе тези дни ще търся един Р30 Про и ще сверя на живо звука му с този на Мейта.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Да да Мейт определено не е най добрия певец, ама си е ок. За певачески таланти отивате при СОНИ, ХТЦ, ама там копромисите са в много други важни параметри.

А относно Горила Морила Мозила Бозила стъклата... След ползване на над 100 телефона, вероятно поне половината от тях с Горила(от как са пуснати), е не им се доверявам. Драскал съм стъкло с катарама на колан без да е приложен натиск. И катарама нямаше остри ръбове. Според мен самото стъкло е ОК, но слагат отгоре покрития, например Олеофобично, и то се драска. И то се прецаква от Скрийн протектори с лепило. Аз не ползвам протектори и се случва да се надраска дисплея въпреки старателното пазене.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Никога не съм слагал протектори на мои телефони.
Почнал съм с Горила Глас 1 на Samsung Galaxy S1, после S2 и S3, минах през LG G2 и G4, 3 Xiaomi...И винаги без протектор и без стремеж да пазя телефона особено.
Стоели са и стоя в джоба или мъжката чантичка сред връзка с почти 20 ключа, монети, чат-пат винтове и прочие, падали са от плитък джоб на пантолона между седалките в колата, но сериозни наранявания/ожулвания не е имало. Дребни точици и поожулени лайсни - да.
Най-сериозни поражения имаше по LG G4-ката, когато бяхме на почивка в Албена и ключодържателят с ключа от стаята ни в хотела бе метален, лазерно изрязан и съответно с доста остри ръбове, на които ръката можеш да си порежеш, та какво остава да надереш стъклото. Получиха се 2 тънки успоредни резки, но не дълбоки и не дразнещи и видни под определен ъгъл на изключен екран.
Жена ми пък винаги е ползвала темперирани стъкла на телефоните си. Като и взех Мейта преди да пусна за продажба Самсунга й свалих протектора и двамата се чудехме какъв е тоя телефон и какви са тези ярки цветове. Сега на Мейта е без протектор и тя.
В интерес на истината за Мейта в началото се замислих за протектор, поръчах един от Алито, най-поръчван от клиенти и уж най-доволни, но не пасна добре и веднага го свалих. Да не говорим, че и най-скъпия и качествен протектор отнема от качеството на картината и цветовете на телефона, дори производителя да твърди, че загубите са под 1%. Е, при евентуално падане по дисплей има опасност да се пукне или счупи стъклото с каквато и Горила да е и тогава би било да е бил с поставен протектор, но всеки си преценява рисковете. Гърбъта на Мейта също е с Горила Глас 5 и аз в началото не носех кейс не за друго, а му се радвах та Туилайта и чаках от китай да дойдат поръчаните. Като дойде първия кейс и преди да го сложа ми направи впечатление, че има една тънка резчица на гърба в долния край, но това да му е кусурът.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2019-08-05, 11:08:13)Mondiso написа:  Не разбрах само -  има телефони с един говорител и са стерео ли? Че както си го написал, така излиза.
Но по същество - за флагман, телефон в най-високия клас, от над 900 долара цена, един производител ще реши, че звукът от говорителя е по-важен от дисплея и ще сложи по-качествен високоговорител за сметка на по-некачествен дисплей? Че и от каквото и да е Горила глас стъкло е спестил на тоя скъп телефон! Ама по-важно е говорителчето да свири качествено и да компенсира редицата компромиси с дисплея, така ли?
Кое е по-важно за всеки един потребител - дисплея или звука?
Иначе тези дни ще търся един Р30 Про и ще сверя на живо звука му с този на Мейта.

Или бързо си чел или може и така да звучи няма значение. Имах в предвид че телефон с един говорител превъзхожда телефони със стерео говорители. Няма да е стерео, но то така или иначе при някои стереото е само да се напише че го има. И да, реално спестяват от всичко каквото сметнат че може. Флагмани или не засега всички имат някакви компромиси. Един ще е с лош звук, друг с по - лош дисплей, трети няма жак и слот за карта, четвърти няма безжично зареждане.....и т.н. И това че дисплея е супер на характеристики не означава че ще бъде качествен, много добре ти е известно за партидата с LG дисплеи които зеленясваха. Та, режат от където и каквото могат, никой не мисли за теб че ти даваш пари за флагман, като не ти харесва не купуваш и те така Wink
Цитирай

От днес до 14 септември е в ход нова сервизна кампания на Huawei, която ще позволи на потребителите на избрани модели смартфони да подменят повреден дисплей с отстъпка до 50% (включва и цената на труда): https://consumer.huawei.com/bg/support/s...placement/

 
Цитирай

Някой да е забелязал да му пада много по-бързо батерията след ъпдейта? Приятелката е с Mate 20 pro и от седмица насам страшно бързо му пада батерията. Направих wipe cache от стоковото рекавъри, но без голяма промяна. Следващата стъпка май е factory reset и след това сервиз..
Цитирай

Не, даже обратното, трябва да държи повече. Factory reset направи най-добре. Телефона е уникален.

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай

И при мен също се забелязва от известно време, по бързо падане на батерията. Не знам защо се получава така.. Но определено батерията не държи както бе преди..
Цитирай

@Malkia
Вчера гледах клип озаглавен mate 20 pro през 2019г.
Споменаха, че е станал по-бърз с времето и ъпдейтите, заснемането на видео се доближавало до това на Самсунг (отново подобрение) за разлика от преди. Като недостатък батерията започнала да пада по-бързо - от едно зареждане на два дни до едно зареждане на ден и малко.
Цитирай

Потвърждавам и аз за батерията, за 3 месеца започна да пада по бързо от обикновено. Снощи мина един ъпдейт 310 да видим след него как ще е!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

Аз този ъпдейт го чакам вече не знам колко време.. батерията е зареждам всеки ден. От сутринта от 9 до вечерта до към 21:00 батерията ми пада на 20% горе долу.. И това при нормално работене с телефона. Най мн използвам FB Viber и Google. ..И да отбележа, през повечето време съм на мобилни.. Wife рядко ползвам..
Цитирай

И аз забелязвам нещо батерията се излага от известно време. В началото държеше 2 дни както и да го мъча. Просто можех да си позволя да не го слагам вечерта на зарядното и да съм 100% сигурен, че ще изкара още ден. Сега, сякаш вече не мога да разчитам толкова. Това сякаш с EMUI 9.1 ли стана...
Да не би пък това супер зареждане просто да прецаква батерията лека полека? Аз моят телефон го имам от 3 месеца, ама не го ползвам постоянно и не мога да си правя стабилни изводи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Леле, ако можеше и моята батерия да се влоши така Big Grin
С времето е нормално да става така.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз съм съм с 10-ката и наблюдавах подобно поведение, когато минах от 8-цата на 9-ката. Сега с 9.1 батерията ми държи едни 15% повече. Редовно правя по 8 часа екран. Зареждам телефона откакто съм го взел само със супер зарядното (над година вече). Ако зарядното прецакваше нещо, моя да беше умрял досега. По-скоро всеки ъпдейт "действа" различно на всеки модел, нямам обяснение защо се получава така. Но е факт, че съм изключително доволен от 9.1 на моя телефон и 10-ката не ми трябва.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

@Bavarche няма как да имаш проблем със зареждането, защото моя телефон досега все на бързо зареждане е бил и не съм имал проблем. По-скоро е някой ъпдейт. Или изкачакай нов, ако е такъв проблем му върни фабричните настройки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-09-03, 20:00:17)Bavarche написа:  ...
Да не би пък това супер зареждане просто да  прецаква батерията лека полека? Аз моят телефон го имам от 3 месеца, ама не го ползвам постоянно и не мога да си правя стабилни изводи.

Не прецаква батерията, просто и намалява живота, но не с много. За обикновеното използване на един телефон до 2-3 години, може да се каже че е незначително малко.

Което е странно. Тези дни си взех си нов таблет на самсунг и в него за първи път виждам подобни настройки на батерията, които евентуално да удължат живота и - последните две настройки:

   

Не знам за вас, но в други устройства за сега не съм виждал такива настройки Rolleyes
Цитирай

(2019-09-03, 20:00:17)Bavarche написа:  И аз забелязвам нещо батерията се излага от известно време. В началото държеше 2 дни както и да го мъча. Просто можех да си позволя да не го слагам вечерта на зарядното и да съм 100% сигурен, че ще изкара още ден. Сега, сякаш вече не мога да разчитам толкова. Това сякаш с EMUI 9.1 ли стана...
Да не би пък това супер зареждане просто да прецаква батерията лека полека? Аз моят телефон го имам от 3 месеца, ама не го ползвам постоянно и не мога да си правя стабилни изводи.

И при мен го има това, до 9.0.0.238 батерията беше бетон, но със следващиъе ъпдейти падна средно с 2 часа екран, това е мое наблюдение

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Колеги гаранцията включва ли батерията, от Виваком е купен телефона, защото на приятелката стана още по-зле след последния ъпдейт (320). Направихме бекъп и фактори ресет, но стана дори още по-зле.. Дайте съвети, ако можете какво да го правим тоя китаец.
Цитирай

Аз съм от скоро собственик ма Мейт 20 про и съм много дпволен от батерията. Не знам преди как е била,защото сега съм с последния пач 320.
Колебаех се между Xiaomi mi 9 и redmi note 7 pro, но се спрях на Mate 20 pro и смятам че съм направил точния избор.
Цитирай

(2019-09-10, 16:45:48)niksapz написа:  Колеги гаранцията включва ли батерията, от Виваком е купен телефона, защото на приятелката стана още по-зле след последния ъпдейт (320). Направихме бекъп и фактори ресет, но стана дори още по-зле.. Дайте съвети, ако можете какво да го правим тоя китаец.
Преди да ресетвате поне видяхте ли кое приложение харчи батерията. Защото при мен батерията не е перфектна, но за телефон с голям амолед дисплей и една кофа екстри е добре. Откакто го купих вече 9 месеца батерията се хаби еднакво без значение от версията на софтуера. Нямам някакви претенции. Другия ми телефон е huawei nova и скоро прави 3 години. При него батерията също не е мръднала. Като се има в предвид, че не се занимавам да следя как я зареждам. Винаги до 100% с всевъзможни зарядни. Винаги по цяла нощ. Не ползвам бързи зареждания. Не ми трябват. 5-6 часа в контакта и е супер. Естествено никога не я оставям да падне под 20%. По принцип от скромния ми опит това скапва батериите най-бързо.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Прегледах ги, но не видях нищо нередно и притеснително.
Цитирай

Забелязвам, че  на wifi  батерията кара много.
Това е главно цъкане в Google Chrome, клипчета в YouTube, малко clash royale и снимки.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Днес при мен мина ъпдейт на приложението Музика. Много нови опции, скинове на плейъра, функции и най-вече ме кефи това, че има готови плейлисти с различни жанрове музика и за различни ситуации (шофиране, релакс, ходене и т.н.). Нещо като Спотифи. Има и режим бягане, където има таймер, отброяване на крачки и опция изпълняващите се песни да отговорят на ритъма на бягане. Разгледайте го.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • genchev.style, Lubao
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)