Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei Mate 20 Pro

Като не те грее колега, защо питаш и се интересуваш? С една и съща употреба до сега предишните ми телефони издържаха ден, от сутрин до вечер, а на мен това ми е важно.
(2018-11-11, 15:12:26)galaxyhopper написа:  Така ли? Странно, аз чета само абстрактни коментари тук. Дори и ти да си написал подробно, една птичка пролет не прави. Даже и твоя ми изглежда такъв. "Да кажем два дена.."
Не ме грее колко ти държи телефона, честно казано, че чак и да ми го даваш.
Май се налага да ми прочетеш коментара отново, а не да го раздаваш засегнат.

Колегата Влади1 е написал много полезен пост и само неговия взимам на сериозно. Само да имаше и история от кога е зареждан за последно и щеше да е перфектен.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • gamerz7
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Като чета в интернет и гледам телефоните на приятели и познати според мен днешните телефони са направени да изкарват средно между 4 и 6ч екран и всичко над 6ч е свързано с някакво енергоспестяване и гонене на рекорди, а под 4ч вече може да се смята за някакъв проблем било то с батерия, приложения, лош обхват, настройки и така нататък да не изброявам всичко.
Цитирай

С прости думи изкарва повече от флагманите на другите компании.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на extremee13 за това мнение:
  • gamerz7, Mondiso
Цитирай

(2018-11-11, 21:47:58)extremee13 написа:  С прости думи изкарва повече от флагманите на другите компании.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
С други прости думи държи колкото G7 с моето ползване. А той е с 3000ма батерия. И както виждате не аз задавам въпрос странно, ами вие отговаряте неопределено. Както и да е де, все някой ще пусне и време на ползване + дисплей и какво точно му е било пуснато през това време.

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • galaxyhopper, ganchev
Цитирай

Само дето G7-цата е с една от най-слабите батерии от флагманите до средата на тази година.Доста по-слаба от S9+,да не говорим за P20 Pro.А Mate-a издържа повече и от тях.Няма база за сравнение.

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай

Ами там е работата че батерията му в момента е по добра от на S9+. Ако не вярваш, има още няколко човека с телефона във форума питай ги тях. Ако на мен не ми вярваш Wink

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • ganchev, vargala81
Цитирай

Mate 20 чист. Нищо не се спира - нет и синхро. Екрана е адаптивен. Макс 9 часа екран съм правил. [Изображение: 8574de8b505abf366030750458889593.jpg][Изображение: ea1b13518a83f77816e39c9b4720268b.jpg][Изображение: f36d6282781226eba9b335445c3cfb16.jpg]

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: 24165887.jpg]

[Изображение: 24165954.jpg]

Снощи ми падна за 9 часа 5% докато спя. Екрана ми е бил между 40 и 60%. Резолюция на макс. АОД от 9 до 21ч. Синхронизации пуснати имейли на най-често. Най-нормално ползване. Малко снимки соц. Мрежи доста чат и хром. Почти без разговори. На wi fi повечето време. Гледане в you tube също.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi1 за това мнение:
  • galaxyhopper
Цитирай

След три седмици ползване, тестове и т.н., ето и от мен една средно-типична статистика на батерията за последните два дни:

Ако използвам камерата и слушалката много, тогава в края на деня съм с около 30% и предпочитам да го заредя същият ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай

Дисплея на макс или ауто?

Huawei Mate 10 Pro 
Galaxy Watch Active 2

Цитирай

На ауто го ползвам предимно. Само забелязах, че ако се гледат 4K HDR клипове в YouTube, дисплея става на мах и не може да се намали. 

Примерно това:
https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U&t=11s

Също така не ползвам fingerprint сензора, а в GSM арена четох, че той доста дърпа от батерията, заради силното осветяване под дисплея, но аз така или иначе никога не съм бил фен на отключване с пръстов отпечатък.
Цитирай

(2018-11-12, 09:25:05)spitfirebg написа:  Mate 20 чист. Нищо не се спира - нет и синхро. Екрана е адаптивен. Макс 9 часа екран съм правил. [Изображение: 8574de8b505abf366030750458889593.jpg][Изображение: ea1b13518a83f77816e39c9b4720268b.jpg][Изображение: f36d6282781226eba9b335445c3cfb16.jpg]

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Колега чистия MATE 20 със 4 или 6 гб рам е
Цитирай

(2018-11-15, 04:07:14)mumunm написа:  Колега чистия MATE 20 със 4 или 6 гб рам е

Мейт 20 (не Про) е с две конфигурации - 4/128 и 6/128, като модела, който се продава във Виваком, Теленор и Амазон Италия е 4/128, за съжаление..

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

Честно казано, от опита ми с mate 10 pro, на wi-fi нещата се получаваха, ма мобилни всичко отиваше по дяволите. И все пак аз повече от 5 часа веднъж не съм успявал с 10 прото. Не че искам да предизвиквам дрънканици.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

C 10 Pro смесено мобилни/вифи стига без грижи 7 часа, 5 си прави чисто само на мобилни, до 10 само на вифи вкъщи.

Moto MPx200, Toshiba Q900, SGS1, SG Note2, iPhone 5, Xiaomi Mi3, SG Alpha, LG G4, HTC M8, Lumia 830, BB Z10, iPhone 5, Huawei P8, HTC 10, iPhone SE, Huawei P10, Huawei Mate 10 Pro
Цитирай

(2018-11-14, 12:59:10)yankoa написа:  На ауто го ползвам предимно. Само забелязах, че ако се гледат 4K HDR клипове в YouTube, дисплея става на мах и не може да се намали. 

Интересно и при mate 10 pro е така. Сега проверих.

HUAWEI Mate 10 Pro Blue 
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black
Цитирай

Колеги един съвет от мен- НЕ ДРЪЖТЕ ТЕЛЕФОНА ЦЯЛА НОЩ ДА СЕ ЗАРЕЖДА, ВРЕДИ НА БАТЕРИЯТА по добре вечер докато гледате телевизия примерно дори и да не се зареди до 100 го изключете, но не ги дръжте на зарядно цяла нощ, защото съкращавате живота на батерията
Цитирай

Да, аз от както имам телефон го зареждам всяка вечер и до сега нямам една съкратена батерия...

HUAWEI Mate 10 Pro Blue 
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • mrjackal
Цитирай

Моя е от декември и се зарежда цяла нощ. Никаква разлика в батерията

Huawei Mate 10 Pro 
Galaxy Watch Active 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • mrjackal
Цитирай

Винаги и аз и жената сме си зареждали телефоните всяка вечер като си легнем, та до сутринта, независимо на колко процента е батерията вечер. Никога не сме имали никакви проблеми с батериите. Единственото нещо, което гледам да спазвам, не знам да ли е от значение, е докато телефона е на зарядно да не правя нищо с него. Тоест да няма едновременно заряд и разряд. Така съм чел по чужди форуми и така правя, не знам колко е вярно. Но глупостите да не стои на зарядно когато достигне 100% съм ги игнорирал от времето на NiMH батериите преди десетина години.

iPhone 11
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy S9 Plus
Samsung Galaxy Note 8
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • mrjackal
Цитирай

Така или иначе след достигане на 100% зареждането спира.Какво е значението дали ще държиш телефона на зарядно или не?

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
[-] 3 потребители изказват благодарност на MagnateC за това мнение:
  • eksoldier, mrjackal, nedelchev nikolai
Цитирай

@degman

Съжалявам, че ще го кажа, но след като ти попрочетох мненията в почти всички теми за Huawei Mate 20 Pro останах с впечатление, че влизаш и почваш да го оплюваш, а не да споделиш лично впечатление. А и няма как да имаш такова, след като не си фен на марката и нямаш такъв телефон. Което пък не те прави обективен.

Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Ами бъркаш се. Така беше и с P20/Pro. Голямата разлика между моето мнение и на другите е че казвам какви недостатъци имат телефоните. Без значение дали са хуавей, самсунг, LG или Xiaomi, а и всички останали. Тоест бих казал че точно моето мнение е най обективно реално. Защото най добър телефон няма, не знам дали някога ще има. Мнения от типа "най добрия, няма по добър, невероятен е, по добър е от всички останали,.... " са несериозни и бих казал абсолютно неверни. Това че не се харесва моето мнение е защото отговарям рязко на точно подобни мнения. За което се извинявам на всички засегнати. И ако си направиш труда да провериш всичко което съм писал, никъде не съм излъгал за нещо за разлика от мненията с "перфектен и най добрия и тн". Хуавей правят добри конкурентни телефони, ама хайде без превъзнасяния от които няма нужда Wink

Ако не вярваш, провери ми мненията в самсунг раздела и специално S7 Edge където съм писал какво мисля за на самсунг поддръжката. И без такива да виждаш само каквото ти изнася Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай

Отварям и днес Антуту и гледам, че на първо място продължава да е Mate 20 Pro. Или твоето мнение е по-обективно от това на хилядите потребители, тествали телефоните си с това приложение? И не само с него. Чета и гледам клипове в Тубата, където сравняват Мейта с какво ли не. Кой телефон го бие комплексно, а не по отделен показател? Защото ако търсиш по-евтин телефон има такъв, с по-издържлива батерия пак има, с по-голям или по-малък екран също има, по-дебел и по-тънък, без котлони и т.н. Подчертавам - комплексни показатели.
Далеч съм от мисълта, че Мейта е съвършеният телефон, но продължава да е първи по съвършенство и в несъвършенството си ;-)

Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Ами там е работата че няма най - добър както казах. И да, има такива които го "бият" комплексно. Но и той ги "бие" по доста неща. Не разбирам целта ти обаче, ако е да ти кажа че твоето е най - хубаво печелиш. Но нищо повече не мога да направя за теб за да се почувстваш по - добре Wink

(2018-12-09, 17:35:23)Mondiso написа:  .........
Далеч съм от мисълта, че Мейта е съвършеният телефон, но продължава да  е първи по съвършенство и в несъвършенството си ;-)

Съжалявам ама нека спрем до тук, няма смисъл, радвай се на телефона и това е. Моето мнение няма да се промени Smile
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)