Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro

(2020-09-23, 20:54:09)turl написа:  Колко SOT правехте преди и след смяна на батерия/USB port?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Аз все още тествам. В сервиза казаха че е сменен само лентов кабел, но си мисля че и батерията е сменена. Преди да го оставя за ремонт батерията беше с капацитет 82% според Accubattery и правех SOT от около 2-3ч. в зависимост дали съм на wifi или мобилни.

Сега след ремонта и ресет на телефона в сервиза след първото зареждане Accubattery не можа да хване как е капацитета, което ми се видя странно, но добре. SOT малко по добре 4+ часа и си играеш доста да си настоя телефона нали. Снощи включих телефона да се зарежда и сутринта се събудих на 90% не се беше заредил до 100%. Рестартирах го и го включих да се зарежда и се дозареди до 100%. Accubattery показа 91% здраве на батерията. В момента имам 38% останала батерия и 4 часа SOT. Ще видим тази вечер дали ще направи пак така да не се зареди до 100%. Преди някой да каже че ми е включена опцията за смарт зареждането - изключена е.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
Аксесоари

Нямам идея защо сменят усб порта, то си е консуматив, но реално може да имат заповед от по горе? Може би слагат друга ревизия на порта, в която са оправили някакъв проблем , знам ли
Иначе батерията най лесно с accubattery ще хванеш дали е сменена. Задния капак смениха ли ти го?
Цитирай

(2020-09-24, 22:37:33)Andon0v написа:  Нямам идея защо сменят усб порта, то си е консуматив, но реално може да имат заповед от по горе? Може би слагат друга ревизия на порта, в която са оправили някакъв проблем , знам ли
Иначе батерията най лесно с accubattery ще хванеш дали е сменена. Задния капак смениха ли ти го?


Не, задният капак не е сменян и съм почти 100% сигурен че ми е сменена батерия, защото accubattery преди ремонта даваше капацитет 82%, а сега след ремонта 91%. Не вярвам просто от смяна на порта да се вдигне капацитета.


Sent from my iPad using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Възможно е да са ти я сменили, най вероятно са я сменили заедно с порта, а самия служител може би не е знаел какво точно са ти направили. Затова обикновено търся някой от самия сервиз, който бара по телефоните, а не хората които приемат самите телефони.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)