Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro

Няма никакво посивяване. Пречупва се леко светлината при гледане челно. Това не е бъг, а е нормално за извит дисплей. За авука не знам нищо по въпроса.
Цитирай
Аксесоари

(2019-09-14, 19:35:19)1124 написа:  Няма никакво посивяване. Пречупва се  леко светлината при гледане челно. Това не е бъг, а е нормално за извит дисплей. За авука не знам нищо по въпроса.
Тъй като виждам, че никой друг не се включва, то отправям към теб и последните си много важни въпроси. Батерията в режима на работа с постоянно включен нет и между 20-30 разговора по 2-3 минутки за колко време приблизително издържа? И на тъмно прави ли задоволително безшумни снимки т.е. вкарва ли достатъчно светлина?
Цитирай

Аз лично съм много доволен от батерията. Това е може би първият телефон, който ми изкарва цял ден и се връщам с 30/40%.Не говоря много, но играя игри и браузвам много. А пък на wifi батерията кара много много. Средно 1ч дисплей пада с 10/12%. 4G - то ми е винаги включено. Доста често пускам и Интернет на таблета и батерия пада пак бавно. Слушалката е много добра и се чува силно и ясно, дисплеят е супер. Общо взето лоши и неудобни неща не намирам аз. Много съм доволен.

Нощните снимки са много добри лично за мене. На авто и нощен режим. Има и ПРО, но там трябва статив.
Ето някоя снимка от мене.Имай предвид, че качеството се разваля от сайта при зуум. По принцип всичко е по-ясно на телефона , като се зуумне, нооо. 

[Изображение: lYrOMhgr.jpg]
[Изображение: tNHIcZN.jpg]
[Изображение: XPc7hm2.jpg]
[Изображение: ZDcdYux.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на 1124 за това мнение:
  • Mondiso, viharat
Цитирай

Бих казал брилянтни нощни снимки за подобен клас телефон, а и описаните възможности на батерията ме устройват прекрасно.
Мисля да го поръчам от дъщерната фирма на СТЕМО т.е. PCSHOP.BG, но ако знаеш някой друг който дава добри цени (видях, че има и по-ниски от техните т.е. около 920 лева) и има физически магазин ще е супер. Едните с по-ниски цени бяха get.bg, но преди 10 години си бях купил Сони Ериксон К 750, който за времето си беше уникален телефон и така ме извъртяха с гаранцията, като казаха, че съм го бил намокрил и не ми зачетоха фабричен дефект, но това е минало, та парен каша духа и искам да е от читав доставчик.
Цитирай

Ами нов започва от 900лв.Нямам наблюдения към нито един сайт. Батерията определено ме радва много. И телефончето лети при работа. Няма никакво бавене при калвото и да е.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...88QAvD_BwE

Мисля, че и тази оферта от 660лв си заслужава. Ако търсиш втора ръка де.
https://www.olx.bg/ad/prodavam-huawei-ma...7VMsC.html
Цитирай

(2019-09-16, 20:16:24)viharat написа:  Бих казал брилянтни нощни снимки за подобен клас телефон, а и описаните възможности на батерията ме устройват прекрасно.
Мисля да го поръчам от дъщерната фирма на СТЕМО т.е. PCSHOP.BG, но ако знаеш някой друг който дава добри цени (видях, че има и по-ниски от техните т.е. около 920 лева) и има физически магазин ще е супер. Едните с по-ниски цени бяха get.bg, но преди 10 години си бях купил Сони Ериксон К 750, който за времето си беше уникален телефон и така ме извъртяха с гаранцията, като казаха, че съм го бил намокрил и не ми зачетоха фабричен дефект, но това е минало, та парен каша духа и искам да е от читав доставчик.


Вторият ми Мейт 20 Про го купих преди около 2 месеца именно от get.bg. Даваха най-ниска цена тогава. За гаранцията не трябва да се притесняваш, защото тя не се покрива от техен сервиз, а от официалният на Хубавей на Леге 6 в София. Дори можеш директно да си изпратиш до тях телефона, ако има проблем, без да минава през продавача, който и да е той, дори и да си го купил от чужбина.
Един колега беше писал тук преди време, че си е купил втора ръка Мейт 20 Про със стария дефектен дисплей на LG, изпратил го е директно в сервиза и са му върнали нов телефон, което си е кирия от където и да го погледнеш. Та искам да кажа, че гаранционното обслужване на Хауей ти е най-малкия проблем.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Оказва се, че всичките "примамливо ниски" оферти на този модел (а явно и на много други) в pazaruvaj.com са с опростена фактура т.е. без ДДС фактура, което в моя случай си е чиста тесла и реално е подвеждане на клиентите, но...
Обаче търсенето продължава Smile
Цитирай

С кое те подвеждат? Длъжни ли са да са регистирарни по ДДС? Имат ли телефон за връзка - звънни, питай какви фактури издават и ако не е с ДДС и не те устройва не купуваш. Елементарно.
Първо проблем ти беше гаранцията, а при Мейт 20 Про такъв проблем не съществува, независимо дали фактурата ти е опростена или с ДДС.
После проблем стана цената и съответно има ли ДДС или не.
Ако намериш телефон за 800лв с фактура, но не по ДДС и същият на друго място с фактура с ДДС, но за 1100лв, кой от двата е на по-изгодна цена и кой ще си вземеш?
Не си търси оправдания за да не си купиш Мейт-а, а намери начин да го направиш, ако ти харесва този телефон.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2019-09-19, 15:41:40)Mondiso написа:  С кое те подвеждат? Длъжни ли са да са регистирарни по ДДС? Имат ли телефон за връзка - звънни, питай какви фактури издават и ако не е  с ДДС и не те устройва не купуваш. Елементарно.
Първо проблем ти беше гаранцията, а при Мейт 20 Про такъв проблем не съществува, независимо дали фактурата ти е опростена или с ДДС.
После проблем стана цената и съответно има ли ДДС или не.
Ако намериш телефон за 800лв с фактура, но не по ДДС и същият на друго място с фактура с ДДС, но за 1100лв, кой от двата е на по-изгодна цена и кой ще си вземеш?
Не си търси оправдания за да не си купиш Мейт-а, а намери начин да го направиш, ако ти харесва този телефон.
Проблем е, че няма вече компактни джобни телефони с подобни функции на Мате 20 про, а останалото няма да го коментирам.
Цитирай

Малко офтопик:
Да само galaxy s10 е с "подобни функции" и е относително компактен. Е вярно, че е добре да имаш винаги power bank под ръка или да бачкаш в офис. Единия ми колега, който е вързан в офиса зарежда s10 поне по веднъж на ден след като го е откачил от зарядното сутринта на 100%, но не се оплаква. Ако работиш на бюро такива неща не ти правят впечатление.
Лошото е, че наистина няма нищо друго компактно....


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • viharat
Цитирай

То всичко що е Samsung батерията му е... Майка плаче направо, но това друга тема, имам чувството, че проблема е в Exynos чипа. Просто не е ок. Забелязал съм, че със Snapdragon-a е доста по добре.

Компактни телефони вече няма. Или си взимаш нещо старо от 2017-та със Snapdragon 835 или се примиряваш, че няма да е компактно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • viharat
Цитирай

Не знам с този мит с батериите на Samsung, но и на iPhone държеше по същия начин. Иначе има компактни телефони, Samsung Galaxy S10E, iPhone 11 Pro, SONY Xperia 5, iPhone XS.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Мит няма, то отдавна се знае Exynos-a е много зле особено на standby, консумация на енергия е супер огромна при standby режим на Exynos-a, отвратителни процесори (това е личното ми мнение ).

https://www.youtube.com/watch?v=shrYnaxVenE

Между другото от мноого години няма никакво подобрение при Exynos в Standby.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • viharat
Цитирай

Що ли пък аз на всички телефони от пидписа ми нямам никакви проблеми с батерията в стендбай? Много зависи какви разрешения даваш на приложенията. Със сигурност ако позволя на Facebook да има достъп до локацията ми, ще срине батерията за нула време, но когато мислиш какво разрешаваш и на кой, проблеми няма. Ето каква е стендбай консумацията ми днес - 8% Awake time, тоест повече от добре. И близо 4 часа SOT с оставаща батерия 50%. Разбих една легенда за Exynos-a.
[Изображение: 27936313.jpg][Изображение: 27936321.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Мхм, а представяш ли си да беше със Snapdragon, щеше да имаш 10% батерия отгоре повярвай ми Wink
Хората отдавна са ги сравнили, и е ясно кое е по добро особено в standby (а и не само!)

Въпроса тук не е за проблем, не говорим за wakelock, а за консумация на процесора в idle. Така е конструиран самия процесор. Smile

Exynos-a изобщо не е балансиран като хората и за мен е най лошия вариант за покупка след Mediatek.

Kirin-a също има downsides, но са съвсем различни от power consumption.

Snapdragon винаги е бил най балансирания процесор и най добрия естествено.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Пичове,

Темата е за Хуавей и евентуално Кирин. Къде отидохте с този Самсунг и този Снапдрагон?
Усещам, че пак ще играе прахосмукачката по офтопика.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

[Изображение: 039130550-big.jpg?r=0]
Здравейте!  Не  мога  да  разбера  аз  дали  съм  от  късметлиите  и  ще  жабяса  ли  дисплея  ми?
Цитирай

Версията от google play не показва нужната информация. Пробвай с прикачената версия. Свалил съм я от 4pda.
.apk DeviceInfoHW4.23.0.apk Размер: 1.66 MB  Сваляния: 32


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • 1124, Mondiso
Цитирай

(2019-09-26, 20:40:42)azcv написа:  Версията от google play не показва нужната информация. Пробвай с прикачената версия. Свалил съм я от 4pda.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Потвърждавам че с тази версия на приложението показва.[Изображение: 92d3b0aea89559c5bbb9a56c5acabeb9.jpg]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

(2019-09-26, 20:40:42)azcv написа:  Версията от google play не показва нужната информация. Пробвай с прикачената версия. Свалил съм я от 4pda.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
 Вярно работи. Аз досега не знаех моя какъв е, но сега знам, че е boe
Цитирай

Здравейте, искам да попитам дали някой може да ми каже, дали приложението Anymote smart remote работи с инфрареда на mate 20 pro?
Цитирай

(2019-10-03, 06:10:50)grafalex написа:  Здравейте, искам да попитам дали някой може да ми каже, дали приложението Anymote smart remote работи с инфрареда на mate 20 pro?


Не това приложение не работи, но вграденото е достатъчно добро.


Sent from my iPad using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

(2019-09-21, 16:11:32)ivan_vylka написа:  Що ли пък аз на всички телефони от пидписа ми нямам никакви проблеми с батерията в стендбай? Много зависи какви разрешения даваш на приложенията. Със сигурност ако позволя на Facebook да има достъп до локацията ми, ще срине батерията за нула време, но когато мислиш какво разрешаваш и на кой, проблеми няма. Ето каква е стендбай консумацията ми днес - 8% Awake time, тоест повече от добре. И близо 4 часа SOT с оставаща батерия 50%. Разбих една легенда за Exynos-a.
[Изображение: 27936313.jpg][Изображение: 27936321.jpg]

====================================================

Пичове, първо да благодаря на всички наистина подготвени технически и отзовали се на питането ми съфорумци.
Купих си го тоя Мейт 20 про и при шофиране е малко трудничко с една ръка дори да вдигнеш, ако си с онези лъскавите калъфчета с цял прозрачен панел отпред, абе тип тефтер с прозрачно лице. А и всичко с една ръка е трудно спрямо предходния ми телефон айфон 5. Обаче хора, се родих това е наистина нещо супер технично в джоба ти, макар че аз много не съм го бъзикал. 


А иначе потреблението на батерията което е показана на цитираната графика, чрез отделно приложение ли е изведено или директно от телефона? Извинявам се ако нещо лаическо звуча, но имам и други подобни въпроси, като как и дали има начин да си прехвърля всички разговори от Viber на Iphone към Android, но ако не са за тук или са вече отговорени ще съм благодарен и на линк.
Цитирай

Отедлно приложение е, казва се Better Battery Stats Lite и след като се инсталира трябва да му се дадат права чрез команден прозорец през компютър.
Що се отнася до прехвърляне на историята във Viber от iOS към андроид, няма да стане. iPhone запазва резервно копие за Viber към iCloud акаунта, а при андроид е към Google акаунта. Мисля, че няма начин да се прехвърлят от едното към другото.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • viharat
Цитирай

Здравейте,

като за първи пост може и да бъркам раздела, но тук ми се стори най-подходящо да питам.

Вчера си купих от онлайн магазин smartfonbg.com нов Huawei Mate 20 Prо. Кутията дойде запечатана с всички аксесоари и уж всичко както трябва, но когато погледнах зарядно видях , че максимума за зареждане е до 22,5W, а не както предполагах до 40W колкото поддържа телефона. От доставчика както и очаквах, казаха че така го получавали в запечатана кутия и така го продавали съответно и не зависело от тях и ако искам да върна телефона което си голяма разправия и не ми се прави. Питането ми с какви зарядни са дошли вашите телефони и имали някой който да е получил по-слабо зарядно като мен.

За пръв път купувам телефон от онлайн магазин уж за по-евтино и удобно, ама накрая ако си купя и още едно зарядно за 40 лв няма да се окаже изгодна покупка като цяло.

Благодаря предварително за отговорите
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)