Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro

Я дай снимка на зарядното, от страната с надписите.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

В момента нямам възможност да намаля снимката, за да я кача но това което пише на зарядното е следното:

INPUT:100-240V-50/60Hz 0.70 A
OUTPUT: 5V-2A OR 4.5V-5A OR 5V-4.5A

Видях в нета , че за да е 40 вата трябва да има и 10V-4A

По късно ще кача и снимката
Цитирай

Ако е 40W трябва като го включиш в телефона да ти изпише Super Charging. Ако не е ще би трябвало пише само Fast Charging.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Не си спомням какво изписа снощи когато го включих да се зарежда но със сигурност според надписите не е 40 вата и едвали има грешка в тях.
На мен въпросът ми е обаче е имали и други с по-слаби зарядни, или са ме прецакали леко. Само снощи го следих, че за 30 минути вдигна батерията с 51%.
Цитирай

Погледни на твойто на Model: Какво пише и го напиши тук.

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

За съжаление модела е друг: HW-050450E00 което отговаря на по малката мощност от 22,5 вата

Не очаквам доставчика да направи нещо по въпроса и ще трябва с това зарядно да карам. Не е болка за умиране ама се чуствам малко излъган. А пък може и конкретния онлайн доставчик да ги поръчна с по-слабо зарядно за да му излизат по евтино и съответно да може да продава на по ниска цена. Разликата е 20 лв което при еднакви други условия натежава при избора, но ако знаех че ще ес по слабо зарядно щях да го поръчам от другаде.

П.П ако някой има за продан зарядно 40 вата съм отворен за оферта
Цитирай

Според мене не ти трябва по-бързо. Виж в Алито как стоят нещата, че гледам има такива с по 40 вата
BGN 29.93 | Huawei 40w Super Charge Charger Original 10V/4A Fast EU SuperCharge adapter Usb Type-C 5a cable For P30 P20 Honor 20 10 Mate 20
https://s.click.aliexpress.com/e/pSmRFnRE
Цитирай

Може би наистина и с това ще е ОК, все пак 51% за 30 минути не е зле. Целия го зареди за около час и малко, от почти 0-ла, но явно може и по-добре. Това в Алито го гледах още вчера и ми е вариант, ама пак за EU и с кабел излиза 40 лв, а в БГ е 45 лв(в Сити тел например)и може да се види преди да се купи, а от Китай каквото пратят и може пак да не е супер чарджър.
Цитирай

Аз си купих второ 40w, от България за 39лв, чат пат пускат промоции, иначе е 49 мисля.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Така или иначе мислех да си взема още едно по някое време дори мислех за безжично за да ми е по удобно в офиса. И може по слабото да го оставя за безжичното, а да си взема бързо за вкъщи и за пътувания. Обаче чуството , че за пореден път някой се прави на тарикат в България и печели на чужд гръб си остава.

Та имайте в предвид ако купувате нещо от smartfonbg.com, че може да ви поизлъжат леко. Отделно за да имам уж безплатна доставка си поръчак и силиконов кейс и стъклен протектор за дисплея, като и двете нестават за нищо и са директно за боклука.
Цитирай

Със сигурност когато се поръчват телефони има различни комплектации. Например Huawei в някои държави слагат и калъфи и протектори в комплекта. За Европа за mate 20 pro нямаше нищо. По интересно е за коя държава е телефона. Намирисва на Индия, Китай или подобно. Виж кой е модела, с коя версия на софтуера, колко рам/ром има и т.н. Имай в предвид, че има някои китайски версии без NFC, а има и такава без сензор за пръстови отпечатъци.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Възможно е това или доставчика просто да е сложил по-евтино зарядно при телефона, а скъпото да го продава отделно.

Модела на телефона е LYA-L09, като се актуализира няколко пъти и вече е с последната версия която видях във тема за софтуер 9.1.0320(C432E10E1P16)GPU Turbo, версия ЕMUI 9.1.0, има си колкото трябва и РАМ и РОМ, сензорът за отпечатък работи, NFC също. Според серийният номер е произведен 16,03,2019г. При проверка на гаранцията излиза, че важи за Европа, само ми е странно, че изписва "Очаквана дата на изтичане на гаранцията : 2021-06-15", може би тогава е доставен в България и още не еотразено кога е продаден реално. Имам си гаранционна карта и касов бон с вчерашна дата и мисля, че в това отношение трябва да е ОК.

Между другото гледах скоро купен от Виваком телефон с гаранция от същия ден, на който при проверка даваше че гаранцията е стартирала преди 1 година, а телефона беше буквално купен преди часове. Може би е бил демо незнам.

(2019-10-10, 11:38:55)icaka2001 написа:  Ако е 40W трябва като го включиш в телефона да ти изпише Super Charging. Ако не е ще би трябвало пише само Fast Charging.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Проверих при включване в зарядното изписа Супер Зареждане , а не бързо но може би и 22,5 вата го считат за супер


В допълнение явно доставчика вече е подал инфо към Хуавей и гаравцията вече излиза като вализна до 10.10.2021 и поне в това отношение са ОК
Цитирай

Значи твоя телефон е едносимови виж в интернет дали едносимови идва с 40W, нашите ако не греша от операторите всичките са с 2 сим карти. LYA-L29

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

Да знам , че е с една сим карта, такъв го поръчах. Питах и в Хуавейл България и от там ми писаха, че в кутията на Мейт 20 Про трябва е зарядо 40 вата. За съжаление трябваше да отбележа това като коментар при доставката, но не го съобразих и сега едва ли някой ще ми приеме рекламация.
Както и да е да работи телефона, пък зарядното ще го преживея.
Цитирай

Да, телефона е европейски. Гаранцията е ОК. Но едносимови у нас няма много. Едно зарядно ще го преживееш.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Не знаех, че в БГ преобладават двусимовите. Поръчах едносимов защото със сигурност никога няма да ползвам телефона с 2 сим карти и реших, че ми е излишно. Дано други разлики няма. Като цяло за 2 дни ползване телефона ми допада и мисля, че си заслужава покупката, но времето ще покаже.
Цитирай

Поради спецификата на картите памет на хуавей е все тая колко карти поддържа. Така или иначе слота е еднакъв.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Здравейте на всички ,изчетох цялата тема от 18 стр. ,но никъде не открих за проблем като моя.Отключвам телефона с всеки пръст от двете си ръце,произволни хора също могат да отключват.Телефона е закупен на 24.09.2019 от офис на Виваком Варна.Като преди това бях с mate10 lite и при него нямаше такъв проблем.Та според вас софтуерен проблем е или хардуерен и да го засилвам ли към сервиза!

Huawei Mate 20 Pro Twilight
Цитирай

Ако това се случва, на различни местоположения (вкъщи или навън някъде) пробвай първо със хардуерен ресет. Ако се случва само на определни места, пуснал си опцията Smart Lock > Secure Places.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi_robi за това мнение:
  • pasatbg
Цитирай

(2019-10-13, 09:19:34)pasatbg написа:  Здравейте на всички ,изчетох цялата тема от 18 стр. ,но никъде не открих за проблем като моя.Отключвам телефона с всеки пръст от двете си ръце,произволни хора също могат да отключват.Телефона е закупен на 24.09.2019 от офис на Виваком Варна.Като преди това бях с mate10 lite и при него нямаше такъв проблем.Та според вас софтуерен проблем е или хардуерен и да го засилвам ли към сервиза!
Това с отпечатък ли го отключват произволните хора? Или е пуснат смарт лок както казва колегата, или когато някой опитва да отккючва с отпечатък ти си до него и сработва face id-то. По принцип сензора е тегав и дори понякога сработва трудно (сухи пръсти, след баня) със запаметените пръсти, но с чужд пръст е невъзможно. Има опция да си го отключил с много мазен пръст и тогава отпечатъка ти е останал на дисплея. Ако някой веднага след теб е пробвал може и да се е излъгал. Но при мен в такива ситуации не отйлючва. Като съвет мога да ти дам да пробваш опцията за потвърждаване на пръстови отпечатъци и да видиш кой пръст се идентифицира при произволните хора.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • Mondiso, pasatbg
Цитирай

Прави бяхте ,активирал съм smart lock-a и сега всичко си дойде на мястото .Благодаря на всички ,които се отзоваха.Страшни сте ?.

Huawei Mate 20 Pro Twilight
Цитирай

За това сме тук Wink

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi_robi за това мнение:
  • pasatbg
Цитирай

(2019-10-10, 13:43:56)edisonov написа:  Така или иначе мислех да си взема още едно по някое време дори мислех за безжично за да ми е по удобно в офиса. И може по слабото да го оставя за безжичното, а да си взема бързо за вкъщи и за пътувания. Обаче чуството , че за пореден път някой се прави на тарикат в България и печели на чужд гръб си остава.

Та имайте в предвид ако купувате нещо от smartfonbg.com, че може да ви поизлъжат леко. Отделно за да имам уж безплатна доставка си поръчак и силиконов кейс и стъклен протектор за дисплея, като и двете нестават за нищо и са директно за боклука.


Само дам и инфо за развитието по въпроса ако на някой може да му е от полза. След няколко мейла и разговора с доставчика в които той се защити, че така получавал стоката и не зависело от него с какви аксесоари идва(склонен съм да му вярвам, че е така но е не е мой проблем това как се постига ниската цена) в крайна сметка се съгласи да ме компенсира както пожелах и ще имам и зарядно 40 вата с малко доплащане от моя страна, като 22,5 ватовото си остава за мен и ще е резервно или за безжично зареждане.

 П.П. някой да има подобно безжично зарядно и доволен или е от него, че оригинално на Хуавей нещо ми се вижда скъпичко

https://ru.aliexpress.com/item/328145657...b201603_55
Цитирай

Ползвам 10 ватово на baseus. Вече има и 15 ватови на прилични цени. Не зарежда много бързо, но в предвид, че по принцип зареждам всичко нощем за мен скоростта не е от значение. Захранвам безжичното от едно 6 портово на orico. Макс 2 ампера е на порт.Не ползвам бързи зареждания. Все пак гледам поне 5-6 часа сън да правя. Big Grin

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Аз ползвам на baseus 15W и съм много доволен. От 20% до 100% зарежда за около 4 часа. Не е бързо като оригиналното на Хуауей, но не ми пука много и аз зарежда всяка вечер.

Оставям линк от емаг, че сайта от където го взех го нямат налично вече: https://emagbg.page.link/N2rF

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)