Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

Току що инсталирах 12-ката на EMUI.
Не съм особено очарован на пръв поглед...

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай
Аксесоари

(2022-05-01, 22:17:13)sleeptalker написа:  Току що инсталирах 12-ката на EMUI.
Не съм особено очарован на пръв поглед...
Ще се очароваш. Работи в пъти по добре при мен от 11. Направо лети!
Цитирай

Съгласен съм Smile. Има някои доста удобни подобрения. Едно от тях е двойната щора, при плъзгане отгоре надолу.
Знаеш ли как могат да се разменят (ляво с дясно) известията с настройките? 
Аз лично при работа с дясна ръка по-често искам да видя пропуснатите известия и по-рядко настройките.
Благодаря!

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

Здравейте. Някой да е забелязал да ли му грее телефона в повече от преди да инсталира 12та? При мен, особено ако играя отива на 42-44 градуса (за батерията става на въпрос). Освен обаче в игрите, дори при браузване се усеща топъл, а това преди не беше така! Температурата я гледам с аида 64. Също така прави впечатление, че двете най - мощни ядра не падат под 1460 мХз, а на 11 и по-старите версии слизаха на около 830 (там някъде не помня колко точно).
Цитирай

За топлина - не съм забелязал да грее при нормално ползване, а за честотите - явно са го променили - през Device Info HW дава че минималната честота на по-мощните ядра е 1460 MHz. Преди не знам как е било, не съм следял.
Цитирай

За МАТЕ 20 не про, има ли емуи 12?
Цитирай

Мисля, че разгадах какъв е проблема за греенето на телефона в приложенията. Явно темата която съм сложил бърка нещо нещата. Но все пак си мисля, че в EMUI 12 двете най-бързи ядра са клокнати на 1460 мхз минимална честота и от там идва една идея по-голямо отделяне на топлина! Нека някой който още не е минал на 12та да провери и да каже дали при него честотите с около 830 моля!
Цитирай

На не про-то си стоят на 1460, това с емуи 11 (11.0.0.160)[Изображение: 7b8c19b4473e6d9df0ee4d12bffea517.jpg]
Цитирай

Има ли други колеги като мен, които още не са получили актуализация до EMUI 12 ?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2022-05-15, 13:42:19)Mondiso написа:  Има ли други колеги като мен, които още не са получили актуализация до EMUI 12 ?

Явно не търсиш където трябва.

My Huawei > Поддръжка > Бързи услуги > още > Актуализация

Успех!

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

Точно там търся. Пробвах и през HiSuite и пак нищо. EMUI 11 изписва, че е последната версия за мен


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

От къде е купуван телефона? Пробвай да провериш през уай Фай и през мобилни. При мен в началото през уай Фай не го откриваше, като смених на мобилни го откри.
Цитирай

От интернет магазин тук. Пробвах и през мобилни и през уай-фай и с ХайСюит...
Тъй като моят не е L29, a L09, почвам да си мисля, че още не е дошъл ъпдейта за него. Жена ми е с L29 и ъпдейтна преди 2 седмици още.
Ако има колега като мен с LYA L29 и са получили Емуи 12 моля да пишат, за да знам повредата в моя телевизор ли е. Въпреки че L29 също е международна европейска версия.
Вчера в xda форума един португалец е писал, че е ъпдейтнал с 12-ка през еРековъри. Пробвах и там, но тръгва да ми сваля 11-ка версия, с която съм и аз.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Дойде и при мен на не про мате 20, от my huawei.
Това mee time иска код за активиране, предполагам смс, но при мен не идва. 2 карти имам и А1 и Виваком и на двете не иска. Някой пробвал ли е?
Цитирай

Добре че е празник 24-ти май, за да дойде ъпдейта и за LYA-L09 ;-)
Впечатленията ми след няколко дни ползване са в по-голямата си част позитивни. Харесва ми опцията за по-големи икони в менюто, повече опции по шрифта, повече благини в камерата - бленда, рамки, щампи и т.н.
Не ми харесва новият изглед на дните в прогнозата за времето и това разделение на падащата щора за известия и контролен панел, но да кажем, че това са бели кахъри.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

На тази щора може да слайдваш ляво и дясно и мести между нотификации и настройки, НО да се бяха сетили и в долната част на екрана да работи този слайд. Сега работи само горе, което абсолютно безмислено, като ти е горе пръста, можеш и от горе да деъпнеш.
Цитирай

Има нов ъпдейт с пач за сигурност за май 2022.
Цитирай

На някой друг да му се скапа батерията след последния ъпдейт? Ако не, значи съм за нова батерия май... и ден не мога да изкарам вече.

Huawei Mate 20 Pro Twilight
LG G4 black leather dual sim H818P
Цитирай

Здравейте, някой има ли информация дали ще има актуализация до Harmony Os (LYA-L29) модела. А ако има да сподели как стават нещата.
Цитирай

(2022-07-13, 16:21:12)Lubao написа:  На някой друг да му се скапа батерията след последния ъпдейт? Ако не, значи съм за нова батерия май... и ден не мога да изкарам вече.
Споко и моята се скапа, едвам изкарвам деня с 4 часа екран

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)