Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

При мен се появи днес ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари

Най-накрая дойде и при мен! [Изображение: b85b6415804506d4f10e72d9977209fa.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай

(2019-12-31, 09:13:10)icaka2001 написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...ccubattery
След като го инсталираш ще му трябват няколко цикъла на батерията за да отчете с точност.

Премерих най после. Мерси  Storstark

Доволен от батерията ?


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P30 Pro
Цитирай

Здравейте! 
След ъпдейта към андроид 10 не мога да си изключа звука на нотификациите в фейсбук месенджър. Пиука си и това е. 
Спрял съм звуците от апа, от фейсбук апа, от настройки - приложения - месенджър и от настройки - съобщения - месенджър. Въпреки това продължава да пиука, след като някой ми пише. За сметка на това светодиода свети когато си иска. 
Нищо не съм променял след обновяването, просто си реши, че трябва да започне да "дрънка" и няма спиране. 
Някой има ли подобен проблем?

П.п - Сега забелязах, че се връщат настройките в настройки - приложения - месенджър и се поставя стандартния тон. Казано по друг начин, след като съм сложил настройка на без звук при съобщения, след 10 минути примерно си включва звука.
Сега преинсталирах месенджъра с надеждата да се оправи.
Цитирай

Hard reset Направили след ъпдейта

Huawei P30 Pro
Цитирай

(2020-01-20, 12:01:39)rosenrt написа:  Hard reset Направили след ъпдейта
Не, не съм. 
Изключих звуците кардинално на приложението, като остана само звъненето в месенджъра със звук и за сега е наред всичко. При този вариант не могат да се настроят обаче да изскачат известията на заключен екран и т. н.. Не ми се занимава да си правя бекъп и да затрия всичко в телефона, а знам че е препоръчително след толкова голям ъпдейт.
Цитирай

Няма начин,трябва да направиш.

Huawei P30 Pro
Цитирай

Аз да попитам дали сте установили проблема който колегите в раздела за Р30 Рro коментират за известията за пропуснати разговори. При мен се появи аналогично на техния след преминаване на 10-ката и за сега не се оправя. Не получавам известия за пропуснати разговори на AOD веднага след позвъняването, а чак след 5-6 минути. От Хуавей са отговорили, че ще пуснат ъпдейт за корекция, но все още няма такъв. При вас как е?
Цитирай

Аз съм със 20Х.
Не съм имал проблеми.
Вече имам ъпдейт 183.
Пише, че оправя проблеми с обажданията.
Цитирай

(2020-01-20, 20:34:42)rosenrt написа:  Няма начин,трябва да направиш.
Стига сте карали хората да си нулират телефоните без да има смисъл. Никога не съм нулирал телефон след ъпдейт и никога не съм имал проблеми. Имам много инсталирани приложения (316 според quick system info, но са малко по-малко, защото отчита всички, които не са системни) и всичко си работи на 6. Някои имат проблем с батерията след ъпдейта до 10, а аз напротив съм супер доволен. При преминаването от 9 към 9.1 батерията започна да се хаби малко по-бързо, но заради бързината при 9.1 го преглътнах. А 10 е още по-мазен и същевременно батерията е по-издържлива. Да при 154 положението с известията беше трагично. При 180 малко ги оправиха. Като цяло трябва да се спрат ненатрапчивите известия. За съжаление тази процедура трябва да се извърши за всяко приложение и за всеки канал на всяко приложение по отделно. За основните приложения въпросната операция отнема 30-40 минути. Защото след като се спре тая глупост трябва да се оправят настройките за заключен екран, за звук и т.н. При включени ненатрапчиви известия другите настройки се скриват.
Общо взето ако човек не си настрои нещата ръчно нищо няма да работи като хората. Да, като цяло при 10 с известията е малко кофти, но затова са виновни създателите на приложенията. Не е нормално всяко приложение да е с пуснати известия по подразбиране. И гугъл измислят решение. Криво решение, но решение на проблема.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • yankoa
Цитирай

Точно казано. Като цяло и аз съм бил фен на ресет след ъпдейт, но последните версии на Андроид стават все по-оптимизирани и нуждата от това отпада. Обикновено проблеми правят калпави приложения, писани от пишман програмисти.
Цитирай

(2020-01-20, 20:46:49)edisonov написа:  Аз да попитам дали сте установили проблема който колегите в раздела за Р30 Рro коментират за известията за пропуснати разговори. При мен се появи аналогично на техния след преминаване на 10-ката и за сега не се оправя. Не получавам известия за пропуснати разговори на AOD веднага след позвъняването, а чак след 5-6 минути. От Хуавей са отговорили, че ще пуснат ъпдейт за корекция, но все още няма такъв. При вас как е?
Колега аз бях споменал за проблема по-горе, имах още 1-2 по-стари дребни проблема, с Ресет вчера се оправиха нещата, не ми е дошъл този последния ъпдейт 183,а наистина проблема е изключително дразнещ с неприетите, въобще не ми се появяваха някой път или с доста голямо закъснение. Поздрави!

Huawei Mate 20 Pro TWILIGHT
Цитирай

Правих ресет но ефект няма. Все същото е с пропуснатите повиквания. Остава да чакам следващия ъпдейт да видим дали ще го оправят.
Цитирай

Здравейте! Понеже видях, че доста хора ползват и се доверяват на приложението AccuBateryPro, искам да споделя своите впечатления относно тази апликация. Ползвам я на два от телефоните си. Huawei P10 и Huawei Mate 20 pro. Странното за мен е, че показателите на батерията на стария P10 са много по-добри, а реално нещата никак не стоят така. Батерията на P10 отдавна е за смяна. Почти постоянно го държа на зарядното и го ползвам само за работен телефон. Мейта, макар и на повече от година, е с перфектна батерия, която държи така, както в първия ден, в който го купих. Вижте обаче какво показва въпросното приложение!


Прикачени файлове Миниатюри
       

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

Отдавна съм стигнал до заключението, че това приложение не струва, а даже го и купих Smile

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен е същата работа. Това приложение не струва. Телефона го купих ноември 2019 и ми дава 3400 mAh за батерията при зададени 4200.Едва ли за тези месеци капацитета е паднал толкова.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай

(2020-01-25, 20:19:20)wolfy написа:  При мен е същата работа. Това приложение не струва...
Съдейки по други форуми, си струва - тап

 
Цитирай

(2020-01-25, 21:01:25)NoMaD написа:  Съдейки по други форуми, си струва - тап
Не мога да коментирам какво пише по форумите. Интересува ме ТОЗИ форум и поради тази причина реших, че е добре да споделя с вас как стоят нещата при мен. По мое мнение приложението е пълен фейк! Не, че струва много пари, но би било добре да предпазим от неразумна покупка тези, които се колебаят дали да платят за нещо, което лично според мен не върши работа.

HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue
HUAWEI P 30 PRO
HUAWEI MATE 20 LITE
HUAWEI P10 
Цитирай

(2020-01-25, 21:39:59)askomar написа:  Не мога да коментирам какво пише по форумите. Интересува ме ТОЗИ форум и поради тази причина реших, че е добре да споделя с вас как стоят нещата при мен. По мое мнение приложението е пълен фейк! Не, че струва много пари, но би било добре да предпазим от неразумна покупка тези, които се колебаят дали да платят за нещо, което лично според мен не върши работа.
Не искам да се самоцитирам. Но се налага. Приложенията в андроид нямат достъп до статистиката на батерията. Необходимоне да се дадат права през adb. BetterBatteryStats може да борави със статистиката на телефона при дадени съответните разрешения. Но дори и тогава информация за това колко е амортизирана батерията трудно може да се генерира. А това AccuBattery просто достъпва статистиката за използване от приложенията. Не вижда изразходената енергия от модема, ядрото и т.н. С малко криви изчисления показва разни резултати.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • askomar, Mondiso
Цитирай

И аз съм с pro версията. Преди връщане на фабричните настройки на тел. Приложението показваше ,че живота на батерията е на 88% ,а след това 73 % .

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Привет колеги, днес си взех мейт 30 про от Теленор, телефонът е уникален, сложих му и GMS и всичко е ок.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ickata25 за това мнение:
  • Boby13, venko1407
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1602513 Има тема за телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-01-30, 23:42:44)ickata25 написа:  Привет колеги, днес си взех мейт 30 про от Теленор, телефонът е уникален, сложих му и GMS и всичко е ок.
Пиши в темата за телефона първите ти впечатления  Smile
Цитирай

И аз съм доволен от приложението AccuBateryPro, макар да знам, че данните от него не са много релевантни, тъй като се позовават на алгоритъм, който калкулира и по косвен път вади тези стойности. Иначе ето какво е състоянието на моята батерия за телефон на 2 месеца:
https://ibb.co/TLbqvj6

Гледам батерията да не пада под 25% и да я изключвам от зарядното между 80-90%.

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

(2020-02-02, 12:49:40)sleeptalker написа:  И аз съм доволен от приложението AccuBateryPro, макар да знам, че данните от него не са много релевантни, тъй като се позовават на алгоритъм, който калкулира и по косвен път вади тези стойности. Иначе ето какво е състоянието на моята батерия за телефон на 2 месеца:
https://ibb.co/TLbqvj6

Гледам батерията да не пада под 25% и да я изключвам от зарядното между 80-90%.
Не знам от какво си доволен. Може би, че ти показва, че батерията е с капацитет 118% от номиналния? Нали знаеш, че това не само, че не е вярно, но е и безсмислено. А с това недозареждане съвсем си го объркал.
Не знам от къде идват тия измислици, че като не зареждаш батерията до 100% ще държи повече. Пълни глупости. Винаги зареждам до 100%. Да, като падне под 20 не е добре, но затова иконата става в червено. Производителя е помислил за това.
Всичко останало е подвеждаща информация.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)