Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

(2020-07-07, 11:49:04)koprio написа:  Защо след като деактивирам гугъл хром се възстановява пак? Вие кой браузър ползвате?
Явно защото е стоково приложение в телефона ти.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • koprio
Цитирай
Аксесоари

Баси, иска фабрични за да върна на 10.
Тук важи с пълна сила приказката, че винаги може да бъде по-зле, не бях доволен от батерията на 10 обаче при 10.1 направо му …&!?&?&?.....

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, батерията пада видимо по-бързо.
Цитирай

(2020-07-06, 16:33:00)azcv написа:  Да беше писал, че за камерата става въпрос. Не съм го пробвал още. Камерата я ползвам само като пътувам някъде. Виждам, че има ръчни настройки за ISO и скорост на затвора при нощния режим.
Относно снимките в 40мп. Някой беше писал, че може да се правят само през допълнителните опции. Виждам, че в про режима снимането в 40 мегапиксела става с едно докосване. Което е дори по-удобно от преди.
Относно батерията. Мисля да изключа опцията за умно зареждане. Подозирам, че може да не зарежда както трябва при пусната такава опция.
Относно новия страничен док. Ами не може да пуснеш приложения директно на цял екран. Като следствие на тая простотия практически в дока не може да добавяш приложения, които не поддържат поп-ъп режим. Също така всички поп-ъп приложения не остават в последно ползваните приложения. Лично за мен това не е критично. Аз не ползвам приложения в split screen и pop-up режими на такъв малък екран. Тия режими са предимно за таблет. При самсунг е направено доста добре и на таблет се работи почти идеално. Искаше ми се да ползвам дока, но:
1. Много приложения не се поддържат (firefox например)
2. Стартират се в поп-ъп и не остават при последно използваните.
3. Жеста за отваряне на дока е супер малоумен. В момента ползвам everywhere laucher за същата цел и при него жеста се настройва. Ползвам плъзване по ръба нагоре за активиране. Така не се получава конфликт с дуги жестове. Поддържа и папки. По същата причина ползвам бутони за навигация вместо жестове. Жестовете са много тъпо направени и не може да се променя кой за какво да бъде.


Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Всички приложения може да се "накарат" да се отварят в window режим, или да да добавят към дока, ако се пусне тази опция в Developer actions:
.jpg Screenshot_20200706_184208_com.android.settings.jpg Размер: 23.78 KB  Сваляния: 252


Така Firefox и много други апове могат да се прикачат в дока
   

И накрая, всяко отворено приложение може бързо да се избере от тук, за да се отвори в window режим, дори и да не излиза в дока
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на yankoa за това мнение:
  • azcv, koprio, Mondiso
Цитирай

Инсталирах го преди малко.
Струва ми се, че браузърите работят и зареждат страниците доста по бързо.
Цитирай

(2020-07-08, 17:43:05)yankoa написа:  Всички приложения може да се "накарат" да се отварят в window режим, или да да добавят към дока, ако се пусне тази опция в Developer actions:


Така Firefox и много други апове могат да се прикачат в дока


И накрая, всяко отворено приложение може бързо да се избере от тук, за да се отвори в window режим, дори и да не излиза в дока
Тази опция я бях пробвал но не работеше. И сега като я активирах нищо не се случваше. След рестарт на телефона при активирана опция вече е възможно да излизат в поп-ъп и dual window режими всички приложения. Подозирам, че след всяко спиране и пускане на опцията ще е нужен рестарт за да зацепи. Така или иначе не смятам да я спирам. Интересното е, че точно вградените приложения, които може да потрябват в такъв режим, не го поддържат out of the box. Сега остава да се излъже дока да може и в него да се добавят firefox и подобните. А ако се намери начин и за промяна на жеста ще е супер.
Лошото обаче е, че приложенията, които са отворени в поп-ъп режим не се пазят като последно отворени и следователно не може да се ползва мултитаскинг.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Обаче батерията наистина е доста по зле спрямо преди ъпдейта, аз съм с чистия мейт 20 и НИКОГА на 60% батерия не съм бил с 3 часа СОТ

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

(2020-07-08, 17:43:05)yankoa написа:  Всички приложения може да се "накарат" да се отварят в window режим, или да да добавят към дока, ако се пусне тази опция в Developer actions:


Така Firefox и много други апове могат да се прикачат в дока


И накрая, всяко отворено приложение може бързо да се избере от тук, за да се отвори в window режим, дори и да не излиза в дока
Активирах опцията, но приложенията от дока отново не са на ьял екран, направих и рестарт[Изображение: 362d45ec67c34c46894606f66434c502.jpg]

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

От 6 гигабайта РАМ.....
   

И почти нищо не пуснато.  Защо батерията докато я заредиш и хоп на 27‰....
Цитирай

(2020-07-06, 11:05:47)yankoa написа:  Който има някакви проблеми, може да пробва да изчисти Системният кеш (без да се губят данни и настройки):

1 - Изключвате телефона
2 - Задържате заедно бутоните за вкл/изкл и звук нагоре докато се появи системното меню
3 - Избирате Clear Data
4 - Избирате Wipe cache partition и изчаквате
5 - Връщате се назад и избирате Restart
Да си жив и здрав. Преди да го направя батерията падаше с по 10на процента без да ползвам телефона за няколко часа. Сега както го оставя така си седи. Освен това махнах стандартното приложение на фейсбук и сложих лайт версията!
Цитирай

И при мен не държи толкова батерията както преди.Преди да ъпдейтна в края на работния ден имах около 45% батерия ,а сега едва около 25%.След 30-40 мин. игра телефона загрява ,преди го нямаше това.Това с мултитаскинга е доста изнервящо да придърпваш от ляво или дясно.Според мен не удобно ...преди от десния навигационен тъч бутон [ квадратчето] много по-бързо можех да изведа  две приложения .И като добавим това ,че Call recorder-a е несъвместим с 10.1 си е чиста загуба на време и нерви похабени по не функционалност и не ефективност на 10.1. Ще се върна на 10.0.200 ,до като не пуснат по-стабилен и изчистен от недомислиците ъпдейт.

Huawei Mate 20 Pro Twilight
Цитирай

(2020-07-08, 20:29:40)azcv написа:  Тази опция я бях пробвал но не работеше. И сега като я активирах нищо не се случваше. След рестарт на телефона при активирана опция вече е възможно да излизат в поп-ъп и dual window режими всички приложения. Подозирам, че след всяко спиране и пускане на опцията ще е нужен рестарт за да зацепи. Така или иначе не смятам да я спирам. Интересното е, че точно вградените приложения, които може да потрябват в такъв режим, не го поддържат out of the box. Сега остава да се излъже дока да може и в него да се добавят firefox и подобните. А ако се намери начин и за промяна на жеста ще е супер.
Лошото обаче е, че приложенията, които са отворени в поп-ъп режим не се пазят като последно отворени и следователно не може да се ползва мултитаскинг.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Аз успявам да добавя Firefox в дока, но след първото пускане изчезва сам. Предполагам е проблем на самият апп.

(2020-07-08, 21:31:48)koprio написа:  Обаче батерията наистина е доста по зле спрямо преди ъпдейта, аз съм с чистия мейт 20 и НИКОГА на 60% батерия не съм бил с 3 часа СОТ

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Активирах опцията, но приложенията от дока отново не са на ьял екран, направих и рестарт[Изображение: 362d45ec67c34c46894606f66434c502.jpg]

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Тази опция е да можеш да добавяш/отваряш всички приложения в мулти-уиндоу режима. 
Но случайно открих, че ако си на хоум скрийна, отвориш дока и провлачиш дадено приложение от него то се отваря на цял екран, а само ако клинкнеш - в прозорец - 
https://photos.app.goo.gl/CRJdnbPLkPbxtde78

При мен батерията е като при 10.0, но аз си изчистих системния кеш, без да връщам фабрични настройки, както показах в предишен пост.
Цитирай

Това с провлачването го можеше и преди това, но аз исках при кликване направо цял екран дано да пуснат някой фикс за батерията, въпреки, че спокойно си карам цял ден, но преди това бяха два

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2020-07-09, 09:02:03)koprio написа:  Това с провлачването го можеше и преди това, но аз исках при кликване направо цял екран дано да пуснат някой фикс за батерията, въпреки, че спокойно си карам цял ден, но преди това бяха два

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Да за съжаление очевидно, че китайците мислят наобратно. Вместо един клик-цял екран, а задържане инвлачене да е в прозорец, те са го направили наопаки. Същото е и ако решиш да ползваш точката за управление на телефона. Вместо да я местиш с дълго задържане тя се мести без задържане.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

(2020-07-09, 08:50:07)yankoa написа:  Аз успявам да добавя Firefox в дока, но след първото пускане изчезва сам. Предполагам е проблем на самият апп.


Тази опция е да можеш да добавяш/отваряш всички приложения в мулти-уиндоу режима. 
Но случайно открих, че ако си на хоум скрийна, отвориш дока и провлачиш дадено приложение от него то се отваря на цял екран, а само ако клинкнеш - в прозорец - 
https://photos.app.goo.gl/CRJdnbPLkPbxtde78

При мен батерията е като при 10.0, но аз си изчистих системния кеш, без да връщам фабрични настройки, както показах в предишен пост.
Как успяваш да го добавиш в дока? При мен изобщо не излиза в списъка с приложения като натисна плюсчето. Иначе го подкарвам в мулти режим по другия начин (както си описал).

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

(2020-07-09, 10:16:14)azcv написа:  
Как успяваш да го добавиш в дока? При мен изобщо не излиза в списъка с приложения като натисна плюсчето. Иначе го подкарвам в мулти режим по другия начин (както си описал).
Ето как е при мен - https://photos.app.goo.gl/1khPHEXcQ6VQ2zwz6

Инсталирах и 4те варианта на Firefox от маркета - стабилния, beta, nightly, focus. Всички се добавят в дока без проблем, но стабилната версия сама си изчезва след като се затвори дока. Също така стабилната и бетата при клик от дока се отварят пълноекранни, само нощния и фокус Firefox се отварят в прозорец. Обаче при отваряне от recent всичките версии се отварят в прозорец. Явно е при самият апп нещо.
Цитирай

На мен ми дава всички допълнителни приложения, които съм инсталирал да ги добавя[Изображение: 2b3ecec52be95f041d0d07914e4d3e92.jpg]

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

(2020-07-09, 14:23:24)yankoa написа:  Ето как е при мен - https://photos.app.goo.gl/1khPHEXcQ6VQ2zwz6

Инсталирах и 4те варианта на Firefox от маркета - стабилния, beta, nightly, focus. Всички се добавят в дока без проблем, но стабилната версия сама си изчезва след като се затвори дока. Също така стабилната и бетата при клик от дока се отварят пълноекранни, само нощния и фокус Firefox се отварят в прозорец. Обаче при отваряне от recent всичките версии се отварят в прозорец. Явно е при самият апп нещо.
Бробвах с бетата. Появи се. Отваря се директно на цял екран. В прозорец се отваря само чрез последните програми. Стабилната не се появява. Подпзирам, че трябва да я преинсталирам за да я види дока. Очевидно трябва да преинсталирам всички приложения, които не се виждат. Явно след активиране на оная настройка трябва и преинсталация. Но като се има предвид, че системните приложения няма как да се добавят в дока (например настройките) и изобщо, че реализацията на тоя док е супер крива, мисля изобщо да не се занимавам.

Друг дребен проблем забелязвам. По принцип не ползвам (изключена е) тая глупост с жестовете с кокалчетата на пръстите. Въпреки това ми излиза по екрана, ако неволно направя някой жест. Естествено не се изпълнява нищо, но е дразнещо.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

На тая глупост фейсбук като и сложих леката версия като, че ли лееко се пооправи батерията Wink

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-07-02, 21:28:38)turl написа:  Това с рекордера е кофтии .
Интересното обаче е, че като дам изтриване на записи има разговори и СЛЕД ъпдейта които не се виждат в приложението като записи! При вас как е?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
При мен определено последния запис е на 22 юни, тоест когато се актуализира телефона.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

В крайна сметка и при мен дойде.
Разлика в това как се държи телефона преди 10 и след 10.1 не виждам разлика!..

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай

И аз не знам вече батерията дали е ок. И преди правех някъде толкова часове дисплей.А и откакто имам GT 2 часовникът и батерията си ми пада по-бързо, защото често го свързвам с телефона и стои закачен цял ден.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

С енергоспестяващ 6 часа[Изображение: 158e2504e128c4bc42436fbda032a2fc.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз сложих стара версия на Фейсбук и нещата май доста се подобриха. И през повечето време е със свързан часовник.Също така нощният режим се бъгва с новите версии на Фейсбук. И аз не вярвах, но е факт.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Ползвам lite на фацеглупостта, иначе и моя е нон стоп свързан с GT2

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Бих искал да попитам колегите, които ползват Gt2 дали имат разминаване на звъненето между часовника и телефона т.е часовника звъни няколко секунди по-рано.
Беше се оправил с последният ъпдейт на часовника, когато телефона получи 10.1 и се появи отново.
Имали възможност да се синхронизират?

Huawei mate 20 pro
Цитирай

Някой да има проблем със стоковата клавиатура, когато ползва търсачката на гугъл? Когато започна да пиша клавиатурата изчезва и се появява отново


Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)