Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro

(2019-02-15, 20:09:48)ickata25 написа:  Какво означава OEM unlock?
Опция за разработчици. Има възможност за отключване на bootloader, както и за получаване на root на устройството си.

 
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,имам проблем с мейт 20.Когато му пусна ФМ радиото и изключа екрана то спира след около 5 минути.
Разрешил съм да работи във фонов режим и да не ме предупреждава за консумация на батерия.Какво друго трябва да му бая за да не спира.Благодаря предварително!
Цитирай

Някой да има проблем с активирането на режим за една ръка при Mate 20 Pro?

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

(2020-02-17, 00:30:53)sleeptalker написа:  Някой да има проблем с активирането на режим за една ръка при Mate 20 Pro?
С активирането или със сработването, защото аз го активирам но заради стъклото по трудно сработва?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-02-17, 09:19:18)turl написа:  С активирането или със сработването, защото аз го активирам но заради стъклото по трудно сработва?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Прав си, със сработването. Активирането си работи, но реално не мога да задействам режима.
(И аз, като всеки потребител, имам стъклен протектор)

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

При мен въпреки стъкления протектор сработва от раз.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

(2020-02-17, 13:58:24)azcv написа:  При мен въпреки стъкления протектор сработва от раз.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Със жестове ли си или с бутони щото като съм с бутони бачка от раз обаче при жестовете с тия протектори ..... Wink

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-02-17, 16:30:52)turl написа:  Със жестове ли си или с бутони щото като съм с бутони бачка от раз обаче при жестовете с тия протектори ..... Wink

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Жестове не ползвам. Явно затова всичко е ок.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Аз съм с бутони и протектор и до сега вече 3 месеца ползване на телефона нито веднъж не е сработил този режим.
Явно ще пиша една екстра < .

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

(2020-02-18, 22:05:07)sleeptalker написа:  Аз съм с бутони и протектор и до сега вече 3 месеца ползване на телефона нито веднъж не е сработил този режим.
Явно ще пиша една екстра < .
Ако е активиран в настройките е нужно само да се плъзне от централния бутон наляво или надясно. Да малко е нелогично.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

(2020-02-19, 19:00:28)azcv написа:  Ако е активиран в настройките е нужно само да се плъзне от централния бутон наляво или надясно. Да малко е нелогично.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

...да и не работи.

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

На мен с плъзването от средния бутон към края на дисплея ми работи (то е като в МИУИ), но другия жест от, диагонала към средата на екрана - не. В обяснението пише, че е когато работиш с 3 бутона, но аз съм включил 4, може да е от това.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай

Този с диагонала е когато се ползват жестове, защото така или иначе нямаш навигационна лента и няма по какво да плъзгаш.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай

Е при мен явно не става. Ще се примиря с това - не е болка за умиране. Важното е да сме живи и здрави.

Huawei Mate 20 Pro / Huawei P9 lite / Sony Xperia M / Sony Xperia J / Nokia 2330 / Nokia 2630 / Motorola V620 / Sony Ericsson T39 / Siemens C35
Цитирай

Странен форум.Питах нещо,никой дори и съвет не даде.На току що постъпил във сайта се прескачате да му обяснявате.Не,че му върза на колегата.
И мойте 5 стинки.На Nova launcher никога няма да стане,на стоковия-от всеки път се получава.
Цитирай

При мене забелязах бъг в камерата с Андроид 10. При снимане на снимки и видео на моменти в определени условия премятат едни бели черти. При преглед на видеото чертите ги има заснти, което е дразнещо. Дано да го оправят. Има го и при зуум, когато се включват другите камери. Имам и инсталирани други камери, но при тях чертите не се показват. А и лагът при 4к видео, когато се сменят камерите го има. При П30 про примерно видеото е по-гладко. Там няма лаг
Цитирай

(2020-02-14, 17:22:09)dudi4ek написа:  Здравейте,имам проблем с мейт 20.Когато му пусна ФМ радиото и изключа екрана то спира след около 5 минути.
Разрешил съм да работи във фонов режим и да не ме предупреждава за консумация на батерия.Какво друго трябва да му бая за да не спира.Благодаря предварително!
Провери в настройките за Батерия/Стартиране на приложения - дали е разрешена работата във фонов режим?
Настройки за заспиване на WiFi и т.н.
Приложения/ФМ радио/Разрешения-всички разрешения.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай

(2020-02-20, 19:30:59)sleeptalker написа:  Е при мен явно не става. Ще се примиря с това - не е болка за умиране. Важното е да сме живи и здрави.

Ако ползвате оригиналният гръб за модела нямате нужда от протектор на екрана и работата с всякакви жектове е както трябва. Леко е повдигнат по краищата около екрана и го пази.

(2020-02-22, 03:21:18)dudi4ek написа:  Странен форум.Питах нещо,никой дори и съвет не даде.На току що постъпил във сайта се прескачате да му обяснявате.Не,че му върза на колегата.
И мойте 5 стинки.На Nova launcher никога няма да стане,на стоковия-от всеки път се получава.

Вероятно без да искаш си объркал темата и си писал в тази за Mate 20 Pro, който няма радио като не-про версията. За съжаление обаче форумът на хуавей няма действащ модератор (назначеният не е посещавал форума от три години), който да реагира бързо. Най-добре пиши в темата на твоя телефона, там повече ще ти помогнат.

(2020-02-22, 14:18:11)1124 написа:  При мене забелязах бъг в камерата с Андроид 10. При снимане на снимки и видео на моменти в определени условия премятат едни бели черти. При преглед на видеото чертите ги има заснти, което е дразнещо. Дано да го оправят. Има го и при зуум, когато се включват другите камери. Имам и инсталирани други камери, но при тях чертите не се показват. А и лагът при 4к видео, когато се сменят камерите го има. При П30 про примерно видеото е по-гладко. Там няма лаг

Ако можеш качи снимка или видео, да се види точно проблема. Аз всеки ден снимам и не съм забелязал подобно нещо.
Цитирай

Ето кратко видео с чертите, които се появяват. Също така се вижда и ужасният лаг, който се получава като зумвам и се сменят камерите.
https://youtu.be/a4KF0iZWvYU
Цитирай

Колеги един въпрос от мен - виждате ли си събитията от календара в уиджета за времето - когато сте избрали уиджета - и съответно първият вид, който има освен времето и последното/предстоящо събитие от календара? 

Защото при мен не се вижда, въпреки че е избрано. Имам събития в календара за всеки ден, ползвам дефолтния календар на хуавей. Някой да се е сблъсквал с този проблем?


   
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем. Когато съм на wifi и на иконата за обхвата на сигнала се показва за част от секундта 4g и гасне. Тоест примигва.. Много е дразнещо. При някой нещо подобно? 
 Благодаря
Цитирай

Аз съм със Самсунг, но предполагам, че и Хуауей имат тази опция. Виж да не е включена.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

Ако отговора е за моя въпрос, не намирам подобна опция. Къде е при вас?
Цитирай

В Huawei опцията wi-fi и 4G да работят заедно се нарича Wi-Fi+. Влизаш в настройките на wi-fi и от менюто избираш Wi-Fi+.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Активна е опцията. Няма промяна..

Изключих опцията и едновременно получих някакъв ъпдейт. Проблема изчезна. Просто не мога да кажа от кое от двете. Благодаря за съдействието. Бъдете здрави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)