Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro
#1

[Изображение: download.png]
Коментирайте тук софтуерните пробле свързани с Huawei Mate 20 Pro.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Лицевото разпознаване е пълна скръб при мен, няма и 50% успеваемост, трих го инсталирах го пак...надявам се със следващ ъпдейт да се оправи

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#3

Ползвам апарата с две карти, днес установих, че като набирам с втората прехвърля набирането към първата, т.е. не мога да набирам с втората, а можех сигурен съм на 100% получавам обаждане към нея но не набирам, ако някой може да съдейства.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#4

Виж в настройките на 2 сим, да промениш по-подразбиране за гласови повиквания да е втората......

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на doktorra за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#5

Мерси сър, след ъпдейта нещо се беше омазало и се наложи да го нулирам, вече всичко е наред, пак благодаряSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#6

Здрасти пичове , как да направя галерията като я отворя на " снимки" демек там дето са всички снимки.... Как да я направя да са наредени без дата.
на ноут 5 имаше възможност и по дата и да са изцяло просто наредени без дата... Щото тия дати ме дразнят.

''A true master is an eternal student''

           
                
[-] 1 потребител изказва благодарност на gamerz7 за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#7

За всички,които ги дразни затъмняването да направят следното:

-изключвате каквито и да е "Power saving options."
-в менюто за разработчици махате опцията:"increase readability under sunlight."
-изтегляте програмата "SetEdit" от стора.
-отваряте я и търсите реда "hw_screen_auto_brightness_adj" и го изтривате целия.
-под него ако "hw_screen_autobrightness_mode_value" е на 1,го правите на 0.
-рестарт на телефона,като след това влизате пак в програмата и гледате дали 1-ят ред е изтрит или е там,при мен се наложи пак да го трия.

Сякаш има някаква разлика,най-вече в Chrome.Пак затъмнява,но не както преди.

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
[-] 1 потребител изказва благодарност на MagnateC за това мнение:
  • Stivaka
Цитирай
#8

Някой колега да помогне - от известно време при отключване тапета е един и същ, а списание при отключване е пуснато. И от нещо друго ли зависи пусках го спирах го все тая.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#9

Някой знае ли как с бутоните отстрани да намалям/увеличава директно звука на звънне а не на медии?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Влез в настройките на звука и можеш да го смениш. 3тата опция се пада
(2018-12-15, 19:29:35)turl написа:  Някой знае ли как с бутоните отстрани да намалям/увеличава директно звука на звънне а не на медии?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 2 потребители изказват благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • Mondiso, turl
Цитирай
#11

Много благодаря Smile
(2018-12-15, 19:56:03)icaka2001 написа:  Влез в настройките на звука и можеш да го смениш. 3тата опция се пада
Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Може ли да се променя зареждането, на S8 можеше да му активирш/деактивираш бързото зареждане?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

(2018-12-15, 20:18:26)turl написа:  Може ли да се променя зареждането, на S8 можеше да му активирш/деактивираш бързото зареждане?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Не не може да се промени. Просто използвай друг адаптер.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#13

Или друг кабел. Би трябвало да зарежда нормално с не оригинален кабел поддържащ куалкомските куик чардж 2, 3, тоест да зарежда според спецификациите на кабела. Тоест поне би трябвало да става, но един два кабела са 5-10 лева и така или иначе може да ги си ги ползваш, не да поръчваш само за теста. По евтино ще бъде от друг адаптер ако не друго. И ако решиш с кабели да тестваш сподели какво е станало и как зарежда.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#14

(2018-12-16, 18:36:01)degman написа:  Или друг кабел. Би трябвало да зарежда нормално с не оригинален кабел поддържащ куалкомските куик чардж 2, 3, тоест да зарежда според спецификациите на кабела. Тоест поне би трябвало да става, но един два кабела са 5-10 лева и така или иначе може да ги си ги ползваш, не да поръчваш само за теста. По евтино ще бъде от друг адаптер ако не друго. И ако решиш с кабели да тестваш сподели какво е станало и как зарежда.

Sent from my LM-G710

Би трябвало да зарежда нормално, ама не. И го казвам, защото съм го тествал с неоригинален. Но може пък да с някой друг неоригинален да става?! Освен да вземе 4-5 колегата и да сподели, ако с някой не е станало какъв е. Където 5-10 лева, там и 15-20, нали?
За друго зарядно има ли смисъл въобще да се коментира? Това е единственият сигурен и евтин вариант. Всеки има друго неоригинално за Мейт 20 Про зарядно вкъщи, което не поддържа куик чардж - резервно, от друг телефон или таблет, на жената, мъжа, децата...


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#15

Ако го зарежда за 4 часа тогава ще е интересно. По твоята логика може да има и кабели други.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#16

Бъркаш, драги. Аз говоря за практика, а ти си този, който даваш съвети на бази собствена логика. Айде да сме обективни, става ли?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#17

Ама ти за много практикуващ ли се имаш? Определено не ми харесва надменния тон който се опитваш да ми държиш. Имай в предвид че никой не е длъжен да прави каквото и да е. Може да тества с кабел, може и да не тества.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#18

Благодаря, че ни показа колко ти е тънко обиждалото и кой е "надменния" и "много практикуващ"-ия. Никога не ме четеш внимателно и в резултат на това си правиш неправилни заключения, като дори ми вменяваш думи, които не съм казал/написал.
Никога и никъде тук не съм се изтъквал!
Ясно и точно - говорех за конкретен проблем поставен от колега, на който дадох отговор на база практическо тестване лично от мен. Толкова ли е трудно да приемеш, че може и ти да грешиш? Кое не ти стана ясно?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#19

Какво си мислиш че ще постигнеш? Твърдиш ли че си мерил кабели колко ток пускат и как зареждат? Или още празни приказки да си лафим?
Цитирай
#20

Нищо не мисля да постигна, освен да съм полезен отговаряйки на въпроса на колегата turl да промени бързото на по-бавно зареждане, на база личен тест.
Твърдя, че съм тествал зареждане с друг кабел, който не е от оригиналното зарядно на Haiwei и който напомпа батерията от около 10% до към 70% за има-няма половин час. Практически. В момента тествам с друг кабел, резервен, закупен от Ebay и разредената батерия е заредена на 95% за час време, като до към 70% си наливаше като на немска магистрала.
Трябва ли и тока да замеря?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#21

Да, приемам че не съм прав. Не е трудно или сложно, няма хора които не грешат. Проверих на моя телефон и се оказа че и с оригиналния кабел и с такъв който по спецификации не поддържа fast charging си зарежда все бързо и с еднакъв ток и напрежение и с двата кабела. Остава варианта с друг адаптер.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#22

Някой знае ли как да активирам voLTE към Виваком.Със смс не става,изписва:"Услугата не може да бъде активирана."

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#23

Понякога, когато съм закачен на рутер до обхвата на мобилния ми пише 4g понякога не го пише. Не мога да разбера на какво се дължи това. Когато го пише имам нет на рутера.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#24

(2018-12-28, 11:50:07)MagnateC написа:  Някой знае ли как да активирам voLTE към Виваком.Със смс не става,изписва:"Услугата не може да бъде активирана."

При мен се активира автоматично със слагането на СИМ картата. 
Виж дали ти у активна отметката за Волте. 
Ако е активна и пак нямаш Волте звънни на оператор и обясни п облема. 
Успех!

(2018-12-28, 12:52:53)vladi1 написа:  Понякога, когато съм закачен на рутер до обхвата на мобилния ми пише 4g понякога не го пише. Не мога да разбера на какво се дължи това. Когато го пише имам нет на рутера.

Активирал си мобилен и уайфай. По подразбиране първо те връзва към уайфая (рутера) и за това ти изчезва надписа 4G. Когато ги изключиш и останеш само на мобилни данни няма да ти изчезва надписа. Нищо притеснително.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#25

Имам въпрос, когато ми пише някой когато екрана се включи не ми показва реалното съобщение от messenger а ми показва иконка... Как мога да го направя директно да виждам съобщението
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)