Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro
#26

Това VoLTE хаби ли повече батерията като е включено, отколкото ако го спра ? Незнам какво е и не го ползвам
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-12-31, 03:04:10)marto7 написа:  Това VoLTE хаби ли повече батерията като е включено, отколкото ако го спра ? Незнам какво е и не го ползвам

Накратко VoLTE (Voice over LTE, Глас през 4G)ти позволява да говориш по телефона и да ползваш 4G интернет едновременно. Също така намалява времето за свързване и качеството на звука е по-добро, ако и от двете страни телефоните имат VoLTE.

И не, VoLTE няма отношение към живота на батерията.
Цитирай
#28

Ползвам жестове вместо три бутона, активира съм малък екран но не мога д го включа, плъзгам от ъглите по диагонал и не става. С три бутона работи, някой би ли пробвал и да сподели?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

(2019-01-03, 14:40:10)turl написа:  Ползвам жестове вместо три бутона, активира съм малък екран но не мога д го включа, плъзгам от ъглите по диагонал и не става. С три бутона работи, някой би ли пробвал и да сподели?

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Да и аз съм с жестове. Малко трудно се активираше в началото, но с времето му свикнах и сега нямам проблеми. Прави го с по голям диагонал. [Изображение: fb084137ca57b2f866fc05e1eeca1f9f.jpg]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#30

Въобще не става, сигурно протектора прави мизерии

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

(2019-01-03, 15:29:22)turl написа:  Въобще не става, сигурно протектора прави мизерии

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Пробвах го току що на Mate 10 по диагонала работи перфектно. Явно ти е от протектора.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#32

Дам, без протектор си работи! Благодаря, че проверихте  Smile
Цитирай
#33

Някой да знае защо като получа съобщение в месинджър като спусна панела за известия имам 3. Едно за месинджър, едно стои като съобщение и едно за наслояване? Малко в множко ми идват. При вас така ли е?

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#34

(2019-01-06, 17:58:01)vladi1 написа:  Някой да знае защо като получа съобщение в месинджър като спусна панела за известия имам 3. Едно за месинджър, едно стои като съобщение и едно за наслояване? Малко в множко ми идват. При вас така ли е?
Понякога и при мен се получава така ама само 2 - 1 което ми е съобщението от Месинджър и още едно което е от Фейсбук, че съм получил съобщение в Месинджър. Малко е смотаното, но мисля че си е проблем на приложенията не е до самия телефон.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#35

(2019-01-06, 17:58:01)vladi1 написа:  Някой да знае защо като получа съобщение в месинджър като спусна панела за известия имам 3. Едно за месинджър, едно стои като съобщение и едно за наслояване? Малко в множко ми идват. При вас така ли е?

При мен лично никога не се е получавал такъв проблем, винаги известието си е само едно от месинджър.

Huawei Mate 20 PRO LYA-L29 Twilight EMUI 9.0.0.153
Mini M8S II 4K
Amlogic S905X Android 6.0.1 Marshmallow
Цитирай
#36

Будилник в тих режим ми се деактивира след рестарт на устройството, някой би ли проверил дали и при него е така или при мен е забило нещо?
Цитирай
#37

(2019-01-09, 16:12:07)turl написа:  Будилник в тих режим ми се деактивира след рестарт на устройството, някой би ли проверил дали и при него е така или при мен е забило нещо?

Тих режим, т.е. имаш предвид "Без звук", а не "Самолетен режим" предполагам. Проверих и при мен работи.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#38

(2019-01-10, 09:01:48)Mondiso написа:  Тих режим, т.е. имаш предвид "Без звук", а не "Самолетен режим" предполагам. Проверих и при мен работи.

В Будилник>Настройки>Будилник в тих режим, активирам го но след рестарт на апарата опцията сама се деактивира!
Цитирай
#39

Някой открил ли е програма за запис на разговори? Знам, че с Андроид 9 не може да се записват, но се надявам все някой да открие начин.
Имаше една програма с телефона, но в нея си пишеше ,че е до Андроид 8 и не заработи. Прави запис, но като го пусна не се чува нищо.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай
#40

(2019-01-10, 09:38:23)turl написа:  В Будилник>Настройки>Будилник в тих режим, активирам го но след рестарт на апарата опцията сама се деактивира!

И при мейт 10 про е така. На 8цата не беше.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#41

(2019-01-10, 09:38:23)turl написа:  В Будилник>Настройки>Будилник в тих режим, активирам го но след рестарт на апарата опцията сама се деактивира!

При мен също се деактивира и е мисля, че е нормално, а не бъг. Не виждам проблем след рестарт, ако ти е необходимо, да я активираш пак.

(2019-01-10, 16:12:43)shumaher написа:  Някой открил ли е програма за запис на разговори? Знам, че с Андроид 9 не може да се записват, но се надявам все някой да открие начин.
Имаше една програма с телефона, но в нея си пишеше ,че е до Андроид 8 и не заработи. Прави запис, но като го пусна не се чува нищо.

https://play.google.com/store/apps/detai...r&hl=en_US

Тествана от мен многократно на Пай, вкл. и днес и работи. Има и БГ превод. Аз съм деактивирал в настройките вградения плейър и мисля, че на този на телефона се чува по-силно. Все пак не пречи да си сложиш слушалката до ухото и да чуеш по-ясно адреса, номера на телефона или каквото ти е важно в записания разговор. Важното е, че записва.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • shumaher
Цитирай
#42

Благодаря, наистина работи, макар отсрещния да се чува тихо. Как точно изключи вградения плеър, че аз изключвах наред и да не съм изключил и нещо важно. Странно, мисля ,че тази програма беше с телефона и аз я бях деинсталирал. Странно, че като я отворя, отгоре излиза надпис "Андроид не поддържа запис на разговорите".

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай
#43

Това е излекувана ПРО версия. Преведена е и на БГ и там в настройките има опция "Изключване на вградения плейър"

http://www.mediafire.com/file/111lvs1jbu...P.apk/file

http://www.mediafire.com/file/fyqctyycfc...0.apk/file


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • jeffreyy
Цитирай
#44

(2019-01-12, 20:10:22)Mondiso написа:  Това е излекувана ПРО версия. Преведена е и на БГ и там в настройките има опция "Изключване на вградения плейър"

http://www.mediafire.com/file/111lvs1jbu...P.apk/file

http://www.mediafire.com/file/fyqctyycfc...0.apk/file
Тези различни ли са от тази която съм инсталирал? Мисля ,че тази която ползвам, няма опция за изключване на вградения плеър. Инсталирах Про версията от втория линк, но в програмата пак показва , че е обикновената версия и да взема лиценз кода.

Huawei Mate 20 Pro / Lenovo Vibe Z2 Pro / Samsung Galaxy S9 Duos
Samsung Tab S 8.4 / Huawei MediaPad M5
Цитирай
#45

Не знам ти коя си инсталирал. Предполагам безплатната версия от Маркета. Разликата идва в това, че на безплатната доста настройки са заключени и позволени само в ПРО версията. Така че си свали тази, която публикувах и си я инсталирай. Работи безупречно и можеш да настройваш всичко. Успех!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • jeffreyy, shumaher
Цитирай
#46

Да знаете в коя папка седят стикерите
за снимките? В смисъл дали може да се редактират или добавят нови? [Изображение: 32b5cfd0a96c8e17cab61592555971d5.jpg]

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

(2019-01-12, 20:10:22)Mondiso написа:  Това е излекувана ПРО версия. Преведена е и на БГ и там в настройките има опция "Изключване на вградения плейър"

http://www.mediafire.com/file/111lvs1jbu...P.apk/file

http://www.mediafire.com/file/fyqctyycfc...0.apk/file
Тъп въпрос коя от двете казваш, че е читаво?

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай
#47

@jeffreyy

Инсталираш и двете арк. Едното е самата програма, а другото ключа за Про версията ;-)
Успех!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • jeffreyy
Цитирай
#48

От известно време насам не получавам известия от месинджъра. Трябва да го отворя за да видя съобщението. На известията навсякъде е на авто.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#49

(2019-01-28, 15:50:01)vladi1 написа:  От известно време насам не получавам известия от месинджъра. Трябва да го отворя за да видя съобщението. На известията навсякъде е на авто.
В настройките за автостариране (намира се в настройки на батерията) сложи всичко на ръчно. Влез горе от трите точки в ръчните настройки и от там задай кои приложения искаш да се самопускат и да работят постоянно. Съмнявам се да са повече от 5-6 (мейл, вайбър, месинджър и някой уиджет за времето например). Автоматичния режим работи криво при повече инсталирани приложения или при не шаблонно използване на телефона. Ако пък играеш игри и не искаш да ти ги спира телефона не е нужно да ги слагаш в автостарта и да работят на заден план. Просто ги добави в AppAssist приложението. Не играя игри, но на теория целта на тва приложение е игрите да ползват ресурси на макс без да са 24/7 работещи на заден план.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на azcv за това мнение:
  • Mondiso, shumaher
Цитирай
#50

Точно така, при мен фейсбука и една игра бяха така, получава известията след като отворя приложението. След като махнах автоматичното управление всичко се оправи

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)