Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с Huawei Mate 20 Pro
#76

Колеги привет.
Какво означава OEM unlock?
Цитирай
Аксесоари
#77

(2019-02-14, 18:14:37)vladi1 написа:  Бутах темите и шрифтовете, също и езици сменях и като че ли преди не ми излизаше в лентата на състоянието клавиатурка, когато е отворена. Не помня преди така ли беше и може ли да се махне. Пробвах всякакви начини. Някакъв съвет?
За клавиатурката. Ако имаш повече от една клавиатурка активирана така се получава. При мен излиза долу в дясно на лентата с бутоните. На по-стари версии на андроид ми излизаше горе като нотификация. Сега пробвах да пусна управление с жестове. Излиза както преди като нотификация.
С две думи: остави една активна клавиатурка и си готов.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • vladi1
Цитирай
#78

Ами само със swiftkey съм друга нямам.
П. С. Оправих се благодаря.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#79

Имам следното питане... когато имам съобщение от Messenger при заключен екран не ми показва КОЙ МИ Е ПИСАЛ - ИМЕ , ТЕКСТА ... а ми показва като банер - Messenger да отключа и да го видя.. как може да оправя това, искам при заключен екран да виждам съобщнието. Ако може някой да снима своите настройки за да ги коригирам
Цитирай
#80

Не знам при Huawei дали е точно така, но със сигурност е подобно. При мен на Samsung S9 настройката е на следното място :
Настройки > Заключен екран > Известия. 
Там може да промениш начина на показване на известията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#81

И при Huawei е така :Настройки - Известия - Известия при заключен екран : 1. Покажи 2. Скрий 3. Покажи , но скрий съдържание

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#82

Всичко ми е на ПОКАЖИ.. не знам дали от пръстовият отпечатък или от нещо друго, всичко ми е дадено да се показва, но стои като банерче на месинджър а не показва съобщението.
Цитирай
#83

(2019-02-23, 16:21:53)gurcayy написа:  И при Huawei е така :Настройки - Известия - Известия при заключен екран : 1. Покажи 2. Скрий 3. Покажи , но скрий съдържание

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Също така при активирано отключване с лице има една безсмислена настройка, при която съдържанието на известията на заключен екран е видно само при разпознато лице. Т.е. дори да си избрал опция покажи в настройките на известията, ако тази опция е активна в раздела за разпознаване на лице то съдържанието не се показва. Друг е въпроса, че тази опция трябва да може да се активира само ако искаш да плъзваш екрана след разпознаване на лицето. В случай на директно отключване опцията трябва да е сива (неактивна), защото така или иначе не виждаш нищо по заключения екран.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
#84

azcv е прав.

Трябва да изключиш ограденото на снимката, за да се вижда съдържанието.    

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#85

Здравей те. Как мога да сменя запазването на файлове - снимки, видео и тн. да не е в облака, а в на самия телефон паметта? В на облака мястото се е запълнило и постоянно ме известява че нямам място. Прикачвам и снимка. Благодаря предварително

(2019-04-15, 08:02:17)Malkia написа:  Здравей те. Как мога да сменя запазването на файлове - снимки, видео и тн. да не е в облака, а в на самия телефон паметта? В на облака мястото се е запълнило и постоянно ме известява че нямам място. Прикачвам и снимка. Благодаря предварително 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#86

(2019-04-15, 08:02:17)Malkia написа:  Здравей те. Как мога да сменя запазването на файлове - снимки, видео и тн. да не е в облака, а в на самия телефон паметта? В на облака мястото се е запълнило и постоянно ме известява че нямам място. Прикачвам и снимка. Благодаря предварително

Ти си спрял да се синхронизира, но докато не изчисти облака ще ти показва съобщение, че е пълен.

Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай
#87

(2019-04-15, 08:14:00)jeffreyy написа:  Ти си спрял да се синхронизира, но докато не изчисти облака ще ти показва съобщение, че е пълен.

Изпратено от моят  Mate 20 Pro Twilight

А как ще се изчисти??
Цитирай
#88

(2019-02-15, 20:09:48)ickata25 написа:  Колеги привет.
Какво означава OEM unlock?

Съвет, не пипай там  Big Grin  Първата стъпка за отключване на bootloader-а.
Цитирай
#89

(2019-04-15, 09:52:14)Malkia написа:  А как ще се изчисти??
Влизаш в настройки >потребители и акаунти>CLAUD >управление на мястото на съхранение >надграждане на мястото в облака и там си триеш квото не ти трябва.


Изпратено от моят Mate 20 Pro Twilight

Offtopic
Цитирай
#90

(2019-04-15, 11:09:28)jeffreyy написа:  Влизаш в настройки >потребители и акаунти>CLAUD >управление на мястото на съхранение >надграждане на мястото в облака и там си триеш квото не ти трябва.


Изпратено от моят  Mate 20 Pro Twilight

Благодаря
Цитирай
#91

Колеги защо при дадени приложени текста не се вижда целия, в смисъл началните букви и крайните на реда. Все едно не стига мястото на дисплея. Пресен пример и в Инстаграм.

Huawei Mate 20 Pro Blue
LG G5 Silver
Цитирай
#92

Някой да е забелязал, че ако се сложи изцяло бял wallpaper горе при ноч-а и от двете страни затъмнява бялото и то доста.
Цитирай
#93

(2019-06-10, 15:54:45)turl написа:  Някой да е забелязал, че ако се сложи изцяло бял wallpaper горе при ноч-а и от двете страни затъмнява бялото и то доста.
Да нормално е. Мисля че ако смениш launcher-a няма да го има. Пробвай!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#94

(2019-06-10, 15:55:58)icaka2001 написа:  Да нормално е. Мисля че ако смениш launcher-a няма да го има. Пробвай!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro using Tapatalk Pro

Да забелязах го още ноември. Така си е и не е дефект или проблем
Цитирай
#95

Здравейте, преди седмица си закупих mate 20, като го закупих направо си го ъпдейтнах до андроид 10, не съм имал опит с по ниския андроид на този телефон.

Та ето и проблема ми, телефона ми се саморестартора по различно време, по различно ползване(след игра, след чат в месинджър, или просто след нормално ползване, в различни часове от денонощието според мен)
Не го усещам горещ, не съм го пренатоварвал за да го прави. Ползвам го с кейс.
Прави го след ползване веднага щом за ключа екрана и се рестартира мигновено.
Случва ми Се 3-4 дни подред
След като качих до 10ка андроид съм върнал заводски настройки.

Някой да има предположения защо го прави?



Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай
#96

Може да се гадае само. Хард ресет и ако продължи, във сервиз.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#97

(2019-11-29, 15:39:54)neardark написа:  Здравейте, преди седмица си закупих mate 20, като го закупих направо си го ъпдейтнах до андроид 10, не съм имал опит с по ниския андроид на този телефон.

Та ето и проблема ми, телефона ми се саморестартора по различно време, по различно ползване(след игра, след чат в месинджър, или просто след нормално ползване, в различни часове от денонощието според мен)
Не го усещам горещ, не съм го пренатоварвал за да го прави. Ползвам го с кейс.
Прави го след ползване веднага щом за ключа екрана и се рестартира мигновено.
Случва ми Се 3-4 дни подред
След като качих до 10ка андроид съм върнал заводски настройки.

Някой да има предположения защо го прави?



Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Все пак при нас 10ката все още е бета, така че са възможни всякакви сценарии. Преди да го дадеш на сервиз ти препоръчвам да го върнеш на 9.1, за да провериш дали и при него прави така. Ако не - значи е проблем от 10та, ако да - най-вероятно е хардуерен проблем.

Изтегли на компютър HiSuite, свържи телефона и избери Актуализиране на системата. В модала, който ще ти излезе избери "Превключи на друга версия" и от там ще можеш да се върнеш на 9.1, като ще ти изтрие всичко на телефона.
   
Цитирай
#98

Здравейте
Имам Huawei mate 20 lite ползвам го няколко месеца забелязах че при видео разговор viber messenger дисплея ми гасне и не мога да го отключа и каквото и да направя не иска да светне оправя се чак когато ми затворят. На какво може да се дължи това
Благодаря предварително
Цитирай
#99

Здравейте, искам да попитам имате ли проблеми с dropbox, при мен не иска да ми сваля файлове на телефона, а при вас има ли го този проблем?
Цитирай

Здравейте, колеги, тези функции - два пъти почукване за събуждане и запис на разговорите - само с руут ли могат да се приложат?


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)