Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi8 128/S9 64/S9+ 64 OLX
#26

Ами казвам нещата каквито съм ги виждал. Понякога така се получава със софтуера на самсунг. Ъпдейта на орео за S7 Edge още не могат да оправят дрейна на мобилни данни. Иначе всичко друго му е ок, бърз, доста функционален, втори и последен голям ъпдейт е на двугодишен телефон. Не е гаранция че със друг самсунг ще стане така. А и се предполага че ще го оправят.

Sent from my LG-D802
Цитирай
Аксесоари
#27

Има и друга опция, но губя гаранция веднага..

Bootloader > TWRP > Custom Rom/Kernel

Тогава самсунга ще ми е перфектен като му сложа един Miui. Ама гаранцията ще ме отказва

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#28

Щом специално искаш муй, по добре ми 8. Супер си е телефона, не съм казал обратното Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#29

Взимай Ми8.
По-добър е от Самсунга.
Казвам ти защото съм имал Ноут8.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#30

Абе и аз съм фен на miui, но самсуняка е по-добър. То и не случайно е почти два пъти по-скъп. А miui е пълен с приложения, които не ми трябват и се дублират...
Но пък оптимизацията е... Батерия и перформънс са на топ ниво.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#31

Самсунга има

- По добра камера
- Добро Build Quality
- Добра батерия - Mi8 го има
- Добър Екран - Mi8 го има
- Добра Оптимизация - Mi8 го има
- Стерео говорители - Които са по добри от на Mi8
- Водоустоичивост

Самсунга няма

- Ноч
- Miui
- Дълга поддръжка за тела

Ако трябва да карам 2г. Мисля че самсунга повече ще издържи и май ще е S9+ Виждал съм го на живо, играл съм на него, снимал съм със него, за Ноте 9 мога да кажа същото, само дето няма писалка и дизайна е леко по заоблен.

Според вас кое ще издържи повече като дълготрайност за ползване, на кои батерията ще е по добре след 1.5/2 години

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#32

На това специално не знам кой ще може да ти отговори.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#33

Самсунга има:
поддръжка на microSD карти
По-добър видеозапис задна/предна камера
Оптична стабилизация и на 2-те камери
Автофокус на предната камера
По-добро аудио,както от телефона така и през слушалки
Samsung Dex
Безжично зареждане
По-голяма гъстота на пикселите(дисплей) и по-добър дисплей като цяло
Мисля,че и LTE-то му е по-бързо.
Дребни но интересни екстри като сензор за пулс/кръвно
По-добра камера,определено.
По-добре изглеждащ външен вид,според мен.Няма ноч,телефона е симетричен и изглежда добре.
Останалите неща май си ги изброил..
За мен Samsung Experience изглежда много по-подреден и цялостно по-добре.Не ангажирам никой със мнението си..изказвам лично моето.За момента не виждам къде Samsung Experience е пълен със шитни на фона на MIUI..но ти си знаеш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#34

(2018-10-23, 12:12:31)BGDropche написа:  Самсунга има

- По добра камера
- Добро Build Quality
- Добра батерия - Mi8 го има
- Добър Екран - Mi8 го има
- Добра Оптимизация - Mi8 го има
- Стерео говорители - Които са по добри от на Mi8
- Водоустоичивост

Самсунга няма

- Ноч
- Miui
- Дълга поддръжка за тела

Ако трябва да карам 2г. Мисля че самсунга повече ще издържи и май ще е S9+ Виждал съм го на живо, играл съм на него, снимал съм със него, за Ноте 9 мога да кажа същото, само дето няма писалка и дизайна е леко по заоблен.

Според вас кое ще издържи повече като дълготрайност за ползване, на кои батерията ще е по добре след 1.5/2 години
Винаги съм си падал по ноут серията. В случая няма спор, че ако попаднеш на 8ГБ рам и 512 ГБ вътрешна памет, то това ще бъде по-добрия избор с тези 4000 mah за едно дългогодишно ползване.
Честно да ти кажа, ако го ползвам две години бих избрал S9+. 6 ГБ рам ще са достатъчни поне за 2 години според мен, както и можеш да си разшириш с карта памет вътрешната памет.
Цената на Ноут 9 е безумно висока (гледайки я в кеш и без планове). Според мен тези пари, които ти биха останали от ноут 9 можеш да си ги инвестираш някъде другаде.

Само ще напомня, че в S8 даваха 2% износване на година от батерията. Предполагам, че и тук така ще важи.
В момента ползвам S8+ и от мое наблюдение нещата в перформънса се подобриха спрямо като го купих. Беше известно, че имаше някакви забавяния - имаше ги. Сега са изчистени. И честно казано, много не ме грее за ъпдейтите, тъй като телефона цялостно е много добър. Но няма да скрия, че големите ъпдейти са бавни при Сами. Малките - всеки месец си ги имаш.
Имам и един S7 edge, който си стои с къстъм ром, той също е много добро попадение. Предполагам, че следващите нови модели също ще са толкова добри, даже  и повече (все пак са по-нови).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • vesoisthebest
Цитирай
#35

Взимай S9+ само внимавай ако е втора ръка.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Набуташ ли се със Самсунг, после недей да идваш тука да ревеш.
Успех в избора.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#37

(2018-10-23, 14:36:19)Victormihov написа:  Набуташ ли се със Самсунг, после недей да идваш тука да ревеш.
Успех в избора.

А, къде да отида да кажа, че съм много доволен?
Цитирай
#38

Знаеш къде.
Почва с буквата А.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#39

Еми всъщост има много оплаквания в тоя форум за С9+ тъйче ще видим дали ще се реве, ако ми направи проблем го махам на мига и си взимам Ми8

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#40

(2018-10-23, 14:42:37)Victormihov написа:  Знаеш къде.
Почва с буквата А.
Къде е това?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#41

Samsung Galaxy S9+ е по-добър, Samsung Galaxy S9 е по-малък с 1 камера, с по-малка батерия, с по-малко RAM, Xiaomi Mi8 е компромис, освен с цена с дурго нищо не е по-добър. Но взимай този, който ти харесва на теб. Защото ти ще го ползваш, а не ние.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

Повечето мнения следват някаква традиция с години.За Samsung кофти подръжка,скапан Experience и др.
За IOS няма лаг,пръска бенчмарка,дълга подръжка,нищо че на две години голям процент си сменят устройствата,но нека да има дълга подръжка.
По темата.От скоро съм с S9+.За първи път си купувам и използвам Samsung.До сега само IOS.
Невероятен дисплей,изключителна плавна и бърза работа.Супер персонализация.Много добра батерия,аудиото през слушалките мачка.През вградените колони също.Много добра подръжка на аудио видео кодеци.Да гледаш видео на него е удоволствие.Dolby Atmos да не забравим.Супер удобен за офис работа,сканиране.Bixby въпреки негативните коментари явно по инерция,върши много добра работа.Доволен съм от асистента.Камерата е много добра,както за снимки така и за видео.Горещо ти го препоръчвам,мисля че няма да съжаляваш.Смело бих казал,това устройство няма минуси.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#43

@007 Много ти благодаря за мнението си. Smile

Майче ще е S9+ пък ако не ми хареса по всяко време мога да го замена за Mi 8 без проблеми.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#44

За нищо!Все пак избора остава твой.Нямам никакви наблюдения за другите модели от темата.Успех!

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#45

Незнайно защо някои хора за да оправадаят собственият си избор подтикват другите да направят същия избор. С ценовата разлика м/у ми8(256гиги) и с9+, човек спокойно може да си купи блутут слушаки на бийтс и да се отрепе от хубав звук. Ми8 има два минуса за мен спрямо с9+ и това са гадния ноч и липсата на IP68 сертифицирана водоустойчивост. Всичко друго е алабала и маркетинг. Като почнем от уж много хубавите дисплеи с шим и стигнем до мега яките камери с изкривени цветове.
Цитирай
#46

Бийтс не са хубави слушалки още повече на Bluetooth. Аудиото на S9+ е страхотно. Докато не чуеш наистина страхотно такова(в телефон). Долби атмоса и UHD помагат ама пак не могат да компенсират хардуера. Никой не им е виновен на другите производители че са по зле от самсунг на аудио след като сами си махат 3.5мм жака и слагат посредствени дакове. Това че Амолед има ШИМ е така, но е страхотен дисплей, особено при самсунг S9+, мисля че нямат конкуренция тук освен с друг самсунг. Проблема е че е крив. Другите пък имат гаден моч. Ползвам телефон с моч и да вярно не пречи, свиква се ама е там и по принцип дразни. В крайна сметка каквото и да се избере в момента от високия клас все е супер. Просто се набляга на важните неща за даден потребител и тогава избора е много по лесен. А за самсунг поддръжката - знам какво представлява и определено не е добре. 3 месеца вече не могат да оправят S7 с орео. Бъгсби е пълна трагедия като UI, лагва и влачи. Асистент който дразни още щом го пуснеш.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#47

@joring Няма какво да си оправдавам избора. Аз съм доволен.Човека иска мнение и аз съм го написал.Мое мнение на база употреба,а не мнение създадено от гледането на разни ревюта на блогъри,влогъри с линкове към Dbrand.Между другото в големи филми се вкарват хората заради два чата,Facebook,някоя снимка.Сериозна работа вършат.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#48

Може пък да го е срам да ползва Xiaomi, а и защо трябва да си купува телефон с компромиси, като може такъв без.
И ако слушалките на Beats не са хубави, то тогава кои са.
Все пък тоя Samsung в първите месеци ще е добре, но после не се знае, но както и да е, ще се представи по-добре от всяко 1 Xiaomi.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

1+ за S9+ и от мен

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#50

(2018-10-25, 16:37:30)hazART написа:  Може пък да го е срам да ползва Xiaomi, а и защо трябва да си купува телефон с компромиси, като може такъв без.
И ако слушалките на Beats не са хубави, то тогава кои са.
Все пък тоя Samsung в първите месеци ще е добре, но после не се знае, но както и да е, ще се представи по-добре от всяко 1 Xiaomi.
Ами просто са прекалено скъпи за това което предлагат. И са блуутут. А те като цяло не могат да свирят качествено.

Sent from my LM-G710
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)