Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много бавно зареждане.
#1

Здравейте, ползвам Lenovo P70-A от около 4 години и винаги ми е служил вярно. Наясно съм, че предвид възрастта е нормално вече да покаже слабост тук-там, но все пак съм решил да го "лекувам" докато мога и си заслужава. Напоследък, започна супер бавно да се зарежда (70% за 12-13 часа). Тествах го с различни кабели и зарядни, но все същото. Имам чувството, че проблемът е в порта за зареждане на апарата, защото като че ли малко се е разширил и може би не зарежда постоянно. От друга страна пък LED индикатора постоянно си отчита зареждане и "Battery usage" справката не отчита прекъсване на зареждането. Въпросът ми е, според вас как мога да разбера къде е проблемът?! Батерия/порт/зарядно? Предварително благодаря на отзовалите се !
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш да разбереш дали е порта като смениш батерията

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Идеята ми е дали има начин да разбера кое да си купя. Ако имах батерия или порт да тествам вече е ясно.
Цитирай
#4

Погледни в порта,ще видиш че има куп боклуци(пресовани микро-частици прах,мъхчета и т.н.) Ако е попадал в влажна среда,може да има патиниране и на пистите на порта.Изчисти грижливо всичко с четка за зъби с по-тънък косъм и опитай пак с оригиналното зарядно и кабел.При мен имаше ефект,бях решил вече да го парчетосвам,от тогава го нося винаги с тапа за порта(в алито идват 5 за 2$)
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • someone
Цитирай
#5

(2018-10-23, 17:35:43)vertexe написа:  Погледни в порта,ще видиш че има куп боклуци(пресовани микро-частици прах,мъхчета и т.н.) Ако е попадал в влажна среда,може да има патиниране и на пистите на порта.Изчисти грижливо всичко с четка за зъби с по-тънък косъм и опитай пак с оригиналното зарядно и кабел.При мен имаше ефект,бях решил вече да го парчетосвам,от тогава го нося винаги с тапа за порта(в алито идват 5 за 2$)
Как се казват на англ.тези тапи ,може ли линк в алито

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай
#6

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Ant...st=ae803_5
Гледай да са силиконови,не пластмасови!Пластмасовите са твърди,не прилепват и падат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • petar37
Цитирай
#7

(2018-10-23, 17:35:43)vertexe написа:  Погледни в порта,ще видиш че има куп боклуци(пресовани микро-частици прах,мъхчета и т.н.) Ако е попадал в влажна среда,може да има патиниране и на пистите на порта.Изчисти грижливо всичко с четка за зъби с по-тънък косъм и опитай пак с оригиналното зарядно и кабел.При мен имаше ефект,бях решил вече да го парчетосвам,от тогава го нося винаги с тапа за порта(в алито идват 5 за 2$)

Благодаря за съвета ! Действително имаше доста какво да се извади. След това обнадежден го оставих да се зарежда цяла нощ с оригиналното зарядно, но за съжаление беше мръднал с около 30%.
Цитирай
#8

Хм...не изключвай вероятноста и батерията да е с голям % износване вече(3 години е стандартният срок за годност на "сухите" енергийни клетки).Разбира се това зависи от броя работни цикли,срока е приблизителен.Има доста приложения в магазина,които показват вярно % на износване на батерията,пробвай няколко и сравни резултатите,ще получиш относително верен резултат."AccuBattery" е фаворита ми.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vertexe за това мнение:
  • fotograd, someone
Цитирай
#9

(2018-10-24, 17:34:49)vertexe написа:  Хм...не изключвай вероятноста и батерията да е с голям % износване вече(3 години е стандартният срок за годност на "сухите" енергийни клетки).Разбира се това зависи от броя работни цикли,срока е приблизителен.Има доста приложения в магазина,които показват вярно % на износване на батерията,пробвай няколко и сравни резултатите,ще получиш относително верен резултат."AccuBattery" е фаворита ми.

Привет отново, инсталирах си "AccuBattery" и ползвах телефона около 5 дни. Батерията се представя доста добре, предвид възрастта си от гледна точка на издръжливост. Като цяло дори и при зареждане усещам леко подобрение, след като почистих порта, но пак е твърде бавно. Вече започвам да си мисля, че той е за смяна. Прилагам 2 скрийншота с данните от "AccuBattery".


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#10

88% живот е много добра стойност за 4 годишна батерия,показанията са в добри стойности.Почисти още веднъж порта с четка за зъби и чист спирт(ПРИ ИЗКЛЮЧЕН АПАРАТ!!)Целта е да достигнеш пластините на куплунга(мъжкото)Не бързай,дай му време да подейства и да разгради патината и мизериите по контактните повърхности.Има и по-добър вариант от спирт,не знам дали ще го намериш-ELEKTROSOLV.Препарата е индустриален и е с такава цел.По-бързо износване има женското на кабела,опитай с нов кабел(най-добре с оригиналните зарядно и кабел на машината).Нищо не ти пречи-така или иначе,няма надежден начин да разбереш дали е дефектирал порта или не,добре е да си опитал всичко,преди смяната.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)