Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 6 Pro - първи впечатления
#26

И аз си взех ноте 6, колебаех се дали да не е ноте 5. Обаче не ми харесва , че не мога да деактивиране вградените приложения като плеъри и гримът.Явно трябва роот. Да попитам има ли някакви тънкости в настройките, и колко човека сме със този телефон. Взех го че е по нов модел и евентуално за по горен андроид ако може това да е плюс.

 Huawe G7-L01
Цитирай
Аксесоари
#27

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569

Това прочете ли го?
Цитирай
#28

(2018-11-25, 17:21:44)redsys написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569

Това прочете ли го?

Да, след като ти пусна линкът, но нищо не стана. Може хи ако не бях ъпдейтнал до версия 10.0 но може би щеше да стане не знам. Имах си и проблем с OTG но стана след като форматират флашката.

 Huawe G7-L01
Цитирай
#29

Ще стане , вероятно не си прочел коментарите. Има и програмка за изтриване на ненужни програми, за телефони без рут. За забрана ....трябва телефона да е на английски език.
Цитирай
#30

В пощата е, утре го взимам. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#31

Аз купих един за жената.На пръв поглед се рзличава от ноут 5 но май не е кой знае каква разликата.Е разбира се ноча,двойна предна камера,размера, по-голям дисплей но по малък габарит като цяло и като че ли малко по-удобно ми стои в ръката.Е не е малко и това като разлики но и не е много.Работи плавно,няма лаг.Но не ми харесва,че няма иконки за известия в статусбара и тук там някои други нещица.Май ще му слагам къстъм MIUI,с повечко екстри ,по-изчистен от гугълски неща и разбира се с моя преводSmile Cool .Това е като първо впечатление за мен....но устройва ме,харесва ми и на съпругата също. Visslar
Цитирай
#32

Честито колега и най-вече на жена ти
Да наистина няма много разлики като за следващ модел. Ще те допълня все пак с една немаловажна професорчето тук е 6 3 6 което му дава към 15 точки повече в Антиту..
Да като размер е идентичен почти с предния. Аз например без да искам обърках калъфи и чак след ден забелязах малки несъответствия..

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#33

Че то и на Ноутб5 му е 636 Bu

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#34

(2018-12-11, 22:07:21)nowhere написа:  Че то и на Ноутб5 му е 636 Bu
Ми още по зле тогава.. за едната веждичка..ха

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#35

Вежда екран камера(селфи) . За някои не си заслужава,... за други....
Цитирай
#36

Здравейте, 
От няколко дни притежавам модела.
Едно, две въпросчета ако е удобно ?
Защо бутоните отстрани управляват увеличаването на звука на мултимедията, а не на звънене?  До някаква настройка ли е 
това или си е фабрично?
Другото, което забелязах е че, когато си пишеш с някой от месинджър не остават онези кръгчета за пряк път към чата на дисплея, а трябва пак да влизаш в приложението и да избираш отново дадения човек с който си си писал преди малко.
Версията с която съм е MIUI 10 Clobal 10.0.5.0. 
Благодаря предварително ?

Xiaomi 11T pro 5G 128/8
Цитирай
#37

1-то вероятно е бъг. Може да пуснеш репорт от настройките на телефона
2-то изисква да се позволи на messenger възможността да стои върху други приложения. Опитай в Settings - additional settings - privacy - display over other apps
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • alex7777
Цитирай
#38

За звука виж в настройките има ли опция какво да се регулира с бутоните.За балончета влез в настройки/приложения и погледни в разрешенията,известията има какво да се активира.Значи телефона за момента няма проблеми със известията,жена ми е с такъв и всичко си работи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • alex7777
Цитирай
#39

За звука натискаш трите точки (оградените в кръгчето) и можеш да регулираш каквото пожелаеш.
Балончетата на Messenger се наричат "Chat heads". Намираш тази настройка в опциите на приложението и я активираш.
Успех!


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 7658686d048ed84f5c3c22f2bd552640.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xatamoto за това мнение:
  • alex7777
Цитирай
#40

Благодаря, това с точките го знам, но ме дразни, че е така, а не директно от копчето. Също така ме дразни, че няма пробен звук колко си увеличил. Балончетата ги оправих. 
Благодаря на всички отзовали се.

Xiaomi 11T pro 5G 128/8
Цитирай
#41

(2018-10-23, 22:45:01)mosferatu написа:  Май аз съм първият с такова устройство във форума. 
Имам го от петък (19.10). С пускането ми направи добро впечатление дисплея- няма сянка по ъглие като P20Lite на колегата на работа. Обаче след ползване на 2 Huawei MIUI ми дойде вповече. Стандартно е с 9.6.6.0, като нямаш никакъв контрол върху повечето предварително инсталирани приложения от Xiaomi и Google- не може да ги махнеш или спреш. Ноч-а намалява нотификейшън бар-а, но най- дразнещо е, че не може да ти показва оставащата батерия в %- няма такава опция. Като дръпнеш нотификейшъна си излиза, но е странно докато свикнеш. При включване батерията беше на 55%, падна до 10% и я сложих на зарядно. Ами... 3:30ч до 100% и мислех сериозно да го връщам...
Понеже съм тъп и упорит, започнах да разучавам нещата във форума на Xiaomi. Оказа се, че хората са намерили начин за махане на (почти) всичко ненужно, без нужда от руут (не искам да губя гаранция) и то доста user friendly. Стандартно инсталираните приложения от Xiaomi и Google се премахват по следния начин- https://forum.xda-developers.com/android...s-t3779873 , като за gapps има и друга алтернатива - http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...gle&page=1 .
Второто зареждане отне доста по- малко време, но интересното е, че или софтуера лъже, или аз не мога да разбера как става. В началото usb волт и амперметъра ми показа 1,86А заряден ток, при условие, че зарядното е 2А/5V (куик чардж, ама като си купиш зарядно хахаха). До 40% скоростта е над 1% за минута, после се забавя... а токът на заряд не пада и през почти цялото време (след 70% спрях да го следя) си стоеше над 1,8А. Зарядното "свири" (coil whine). Та- нещо подобно на бързо зареждане има, но само в началото. От 20% до 100% за около 2 часа.  Надявах се на по- голям живот на батерията, но тя сега се разгръща и 2 дни с не много ръчкане пак си е добър резултат (да спомена, че бившия Honor 8 Litе пак толкова изкарваше, но със зор, на няма и 1 година, понеже ми го смениха).
Камерата е прилична, не мога да я сравнявам със стария Honor 8 Lite, понеже не съм снимал еднакви неща, но изглежда добре. Не разбирам от селфита и Боке ефекти, даже още не съм пускал предните да видя живи ли са. 
Понеже съм си индивидуалист, когато се отнася към техника, телефончето ми допадна. Особено функцията за дистанционно- обичам я, само заради нея бих си купил пак подобно устройство. Малко му е слаб обхвата, но работи перфектно.
Сега ме дразни, че ми дава нотификейшъни за Фейсбуук, макар да имам само Месинджър, а когато някой ми пише в Месинджър-а се чува характерния звук на апликацията последван от този на телефона.
Открит съм за въпроси, стига да съм компетентен Wink
Здравей и аз се сдобих с такъв телефон,но при мен има един проблем когато гледам клип или някоя снимка(не на всички) изображението ми е а кутийки не ми го изчиства и като го зуумирам.Дано да съм се обосновал правилно.
Та въпроса ми е при вас как е с качеството на дисплея! 
Благодаря!

А относно батерията,има опция да я показва в %


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#42

Здравейте!Поръчах на жена си note 6 pro 4/64.Вчера пристигна но се оказа,че не е глобалната версия и естествено няма меню на български език.Аз съм си виновен за което от недоглеждане е.Въпросът ми е може ли да се инсталира меню на български език и по какъв начин.
Цитирай
#43

С какъв софтуер е в момента?
Само с китайски и английски ли?

Процедурата е - подаване на заявка за отключване на буутлоудъра и като изтече нужното време вече може да се инсталира глобалния ром
Цитирай
#44

Да китайски,английски и някакви други йероглифи.Благодаря Ви!
Цитирай
#45

Ами вероятно е китайски стабилен рома. На негова база бих препоръчал xiaomi.eu да се сложи, но има време до отключването.
Сега първо трябва да се отключат developer options:


Settings - My Device - All specs - и се натиска 7 пъти върху MIUI Version (трябва да изпише: You are now a developer)

След това:
settings - Additional settings - Developer options
Слага се отметката на OEM UNLOCKING
и се влиза в менюто MI Unlock status (всъщност е добре да се види дали пише locked или unlocked преди да влезем в менюто, но вероятно е locked)

В това меню иска MI акаунт.
Ако няма направен такъв е добре да се създаде и да се свърже през това меню, за да може телефонът да е обвързан с този акаунт.
При успешно преминаване на горните стъпки вече може да се тества колко дни ще се чака.

сваля се тази програма: http://miuirom.xiaomi.com/rom/u110624567...827.31.zip
Разархивира се и се стартира.
В нея се вписваме със същия МИ акаунт и поставяме телефона в режим fastboot (от изключено състояние се задържа power и vol- докато се появи заек с поялник Smile )
След това се натиска бутона за отключване и чакаме да видим какъв е статуса.
До тук няма смисъл от повече инструкции
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#46

Здравейте,комеги.
Утре ще ми пристигне телефона Xiaomi note 6 pro. Поръчах го от OLX, от чивек, ползвал го мн малко. Спазарих го на уникалната цена от 290 лева 6/64.
Ще съм Ви благодарен, ако ми кажете, евентуално какво проблеми мога да очаквам!
Благодаря!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#47

Много странна цена, мини после да кажеш има ли дефект.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#48

Първоначално беше 340, но я видях почти веднага след пускането ѝ.
Чух се с човека, нормално звучи. Трудно му било да свикне с такъв телефон. С копчета предпочитал. Във Вайбър видях снимката му. На около 60. Не изглежда мошенник...да видим утре. Smile

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#49

Здравейте,
След инсталация на OTA 10.2 преди 10-тина дни телефона забочна да прави проблеми (забива, приложенията спират, бавна работа, загуба на мобилен интернет). Днес инсталирах 10.2.2.0 (OEKMIXM) с надежда да се оправи (макар да пишеше, че е само security updates), но нещата не се промениха към по-добро
Hard Reset на телефона и след това се появи приложение games, което не може да се махне по нормалния начин. Ето как се маха, ако някой е попаднал на същия проблем: https://en.miui.com/thread-4792259-1-1.html .
Странно, но изчезна индикатора колко е запълнената RAM паметта- цифрите горе вдясно, като изкарам отворените приложения. За съжаление проблемът при свързването на телефона с рутера продължават- губи wifi на произволен момент, другите вързани със същия рутер устройства работят без проблем.
Цитирай
#50

За рутера- смени канала на рутера и виж дали ще е по добре. Индикатора се появява с отметка в оптимизация/настройки.
Не писа дали има подобрение след десета.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)