Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Продаване на снимки в интернет.
#1

Здравейте! Последно време се пуснаха много теми за доходи чрез най-различни начини, та това, което правя се доближава много до тези начини.
         От една година имам регистрация в сайт наречен Shutterstock. Този сайт плаща на сваляне в зависимост, какво е свалянето (на снимки или видео, съответно в каква резолюция и разни други критерии). Минимумът е 0,25$ на снимка.
        Ето и малко по-подробно:

[Изображение: Screenshot-2019-03-15-Earnings-Schedule-...rstock.png]

        Леко скептичен бях в началото и качих около 12 снимки. Мина един месец и свалиха първата ми снимка. След 6 месеца започнах по-сериозно да качвам снимки и вече имам 10 свалени. 
        Това не е начин да си изкарвате прехраната основно от тук (което не е изключено като идея, ако се занимавате професионално с фотография). Гледам по-друг начин на сайта и то е: харесва ми да правя снимки, независимо дали са направени с фотоапарата или с мобилния телефон. Качвам ги и този, който ги свали, си плаща. По този начин той показва, че му е харесала снимката и оценява труда ми.
        Сайтът приема всякакви снимки, направени с всякакво устройство, стига да не е под 4мп снимката. Има определени изисквания като да не качвате снимки направени на хора, марки и определена собственост без да имате съответното разрешение. Ако качите такава снимка, то тя няма да бъде одобрена за да бъде пусната за сваляне. Ще имате рецензия, защо не е одобрена, така че няма да нарушите нечие право без да сте искали. Т.е при качване на снимки минават през редактор/програма. Необходим е период от време, в който да бъдат обработени и видими в сайта.
      
       Прилагам ви два линка за регистрация:
       1. *********   (Този е реферален линк, като тези, които се регистрират от него оценяват написаното и споделеното от мен. Оставям морално да решите какво искате да направите.)
       2. https://contributor-accounts.shutterstock.com  (Този линк е освободен от реферали. Не е редно да ви натрапвам единствено реферален линк).
       Нямам нещо спечелено от реферали до сега, но няма и да спечеля много. Ще получавам по 0,04$ на ваша свалена снимка (хаха, ужас). Не сте ограничени да поканите някого и да имате реферал и вие.

      До сега не съм качвал снимки на хора или клипове (с тях и без тях). Така, че нямам опит със свалени видеа, както и от съответни разрешения (лицензи). Имам свалени снимки направени както от фотоапарат, така и от мобилно устройство.
      Поканил съм двама човека от форума, които почнаха да качват снимки, стана им интересно. Надявам се да станем по-голям кръг от хора, защото най-малкото правенето на снимки е хоби и всичко в тази дискусия би било полезно.
      Приложението в googleplay се казва Shutterstock Contributor. Аз първо се регистрирах и след известно време свалих приложението (видях, че са направили).
Цитирай
Аксесоари
#2

Към всички, които четат темата - има начин да видите, от къде по света ви свалят снимките. Това, което забелязах при мен е, че имам снимка свалена от град София, България. Това приятно ме изненада, тъй като има и българи търсещи снимки, не само продаващи. Smile

Ето и факт потвърждаващ част от написаното от мен. [Изображение: c718c74f29a18858532d9c5e300e8927.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Някой от моите реферали не иска да се похвали с вече закупена снимка. Няма и месец от както съм написал темата, а рефералите ми са именно от тогава. Smile
Разбрах кой е. Да му е честито Smile
Цитирай
#4

Направих си и аз регистрация.Имам качени 5 снимки,но не удобряват всички.Не ми удобриха 2 защото имат малко шум.
Ето линк към моето портофолио ако някой се интересува.Снимките са правени с Galaxy S3 Neo (тази на котката е с 6S) и ги обработвам с VSCO ,Photoshop Express a снимката с котката е обработена с айфонско приожение наречено Quickshot. Smile

https://www.shutterstock.com/g/Ivailo+Ivanov+98

P.S Има ли начин да се провери дали снимките имат "гледания" ?
Цитирай
#5

Имаш 5 одобрени снимки, което означава, че покриваш критериите за да бъдат свалени.
Препоръчвам ти да описваш детайлно с тагове и заглавия самите снимки, като препоръката ми е и към останалите.
Препоръчвам ти да качваш както тези обработените с филтри, така и стоковите и/или и пипнати леко. Освен, че ще имаш бройка като шанс да ти бъде свалена снимката, така и не знаеш, кой и какъв вкус има. Оставяш му избор какво да свали.

Днес забелязах, че имам нова свалена снимка:
https://www.shutterstock.com/image-photo...1146200702
Както виждате - нищо впечатляващо, просто нормална снимка. Качих я лятото.
Нямам време да правя снимки и последните няколко месеца просто качих всичко, което ми се стори като качествено, събрано през годините.

За гледанията, мисля че няма.

Това е една от най-сваляните ми снимки:
https://www.shutterstock.com/image-photo...1067375930
Наистина толкова странно стояща котка не бях виждал Big Grin
Цитирай
#6

Благодаря за съветите ! Smile
Цитирай
#7

Някой ползвали апликацията за телефон? Знае ли някой дали може да се качват снимки или видео директно от телефона?
Цитирай
#8

Аз пък имах качени 4-5 снимки в профила си.... Стояха си миже би близо месец.... днес реших да погледна, Но снимките ми ги няма от профила!!!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#9

(2018-11-21, 13:30:02)user32 написа:  Някой ползвали апликацията за телефон? Знае ли някой дали може да се качват снимки или видео директно от телефона?

Може, но има приложение Shuttrerstock и друго, което е Shutterstock Contributor - с второто (contributor) се качват снимки и се управялва профила.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

И аз качих няколко снимки. Това е добра идея. Обичам да снимам, имам добра камера в джоба и това може да е само от полза. Не ми приеха само една снимка, на която съм аз, пробвах да пусна и документ за поясняване кой снима и кой е на снимката, но пак нещо не им хареса. Трябва да пробвам пак.

https://www.shutterstock.com/g/TihomirRadeff
Цитирай
#11

Да хубави снимки !Еменският Каньон! Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

(2018-11-21, 14:37:31)divna написа:  Може, но има приложение Shuttrerstock и друго, което е Shutterstock Contributor - с второто (contributor) се качват снимки и се управялва профила.

Благодаря!Дано имат място ,че почвам здраво да качвам след като се регистрирам. Big Grin
Цитирай
#13

(2018-11-22, 21:43:21)yo_asakura написа:  И аз качих няколко снимки. Това е добра идея. Обичам да снимам, имам добра камера в джоба и това може да е само от полза. Не ми приеха само една снимка, на която съм аз, пробвах да пусна и документ за поясняване кой снима и кой е на снимката, но пак нещо не им хареса. Трябва да пробвам пак.

https://www.shutterstock.com/g/TihomirRadeff

Относно снимките с хора са много стриктни. Същественото е:
  1. Формите се попълват печатно (на лаптоп или друго устройство с клавиатурата, а не на ръка).
  2. Подписите се поставят ръкописно, като се изписва името по начина, по който е вписано печатно. Ако се казваш Стоян Иванов - не подписваш с ченгели, а с името си изписано на ръка на латиница.
  3. Датата на снимката е тази от метадатата (не август 2018, а точно - 04.08.2018).
  4. Задължително се отмята единия от двата чек бокса (still или video).
  5. Датите на подписите - трябва да са еднакви (там, където се подписват фотографа, модела и свидетеля).
  6. Описанието на сцената - трябва да е конкретно.
За друго не се сещам в момента. Ако не става - можеш да ми изпратиш как попълваш един release - с примерни данни, не с твоите - да го прегледам и да ти кажа кое не е наред.

Ако снимките са в имот - се прави release и за собственост - попълва се подобно на release-а за модел - дати, подписи ... Ако има картина, гоблен или друг предмет на изкуството, за който решат, че има "права" ... може да ти се закучат.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

Аз пък не разбирам и не знам как мога да кача снимките който имам ?
Някой може ли да поясни с 2 реда Smile

P.S
Случайно намерих как става https://submit.shutterstock.com/upload/p...anguage=de

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

П.П. сега видях и качените снимки - прави по-подробни описания с повече думи и епитети, тъй като така ще попадаш в повече селекции - можеш да добавиш и "живописна", "величествена", въздействаща, вдъхновяваща ... нали гледаш и настръхваш Smile . Не просто "Cave in Emen" - колко хора по света са чували за Емен и ще търсят по тази ключова дума? Някой нашенец, може би, но ние сме малко. Иначе в самото описание е хубаво да има точното място + държава и континент (Емен, България, Балкани, Балкански полуостров, Европа). Както и каньон, скали... повече подобни думички, които водят към целта. Тези думи и в описанието и в ключовите думи. Мисля, че в описанието са допустими до 200 символа, в ключовите думи - 50 думи.

(2018-11-22, 22:17:40)Compare написа:  Аз пък не разбирам и не знам как мога да кача снимките който имам ?
Някой може ли да поясни с 2 реда Smile

Регистрираш се, като contributor... и с бутона "upload".

(2018-11-22, 22:00:43)user32 написа:  Благодаря!Дано имат място ,че почвам здраво да качвам след като се регистрирам. Big Grin

Успех!  Tummenupp

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#16

Благодаря за съветите! Още разучавам и има да се уча. Smile
Цитирай
#17

Мерси divna за отговора

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

P.S
И аз се записах с снимки от преди 5години ! Wink 
Качих общо 117 снимки от който само около 16 признаха имат доста развита фантазия между другото, къде виждат логота на снимки в природата нямам си и на идея!
https://www.shutterstock.com/g/llCrankll...hod=newest


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

Shutterstock и Shutterstock Contributor са различни неща. Само Shutterstock е за купувачи, а Shutterstock Contributor е за продавачи (фотографи). Важи както за приложенията, така и за сайтовете.
Имат съпорт, винаги можете да им пишете, като например за изчезналия акаунт.
Цитирай
#19

(2018-11-22, 22:49:35)Compare написа:  Мерси divna за отговора
...
Качих общо 117 снимки от който само около 16 признаха имат доста развита фантазия между другото, къде виждат логота на снимки в природата нямам си и на идея!
https://www.shutterstock.com/g/llCrankll...hod=newest

Да, много са педантични и се търси най-малкия повод снимка да бъде отхвърлена. Прави се от хора и мнението им е субективно. Ако качиш същите снимки след 1 месец, и се гледат от друг експерт - може и да бъдат одобрени. Също така с мисля, че те виждат когато снимките са правени от аматьори, и това ги дразни, защото са "при"-та (к'во се врем при тях да им "взимаме хляба"). Защото стоковата фотография е бизнес за опр. професионалисти. Виждала съм невероятни шедьоври в сайта. Успешни контрибютъри от този и друг сайт - споделят, че за тях това е работа. Прегледали са какво се търси сега, планират си деня ... работят. А ние го правим между другото и за удоволствие.

Лично аз не очаквам "голяма печалба". Първата ми регистрация беше на място подобно на соц. мрежа, където може да се "лайква" и коментира. Беше ми интересно да бъда в среда, където хората имат отношение към фотографията. След това - шатъра, където няма оценка от "средата". Просто зареждаш магазина със своята продукция, и ако бъде харесана, се купува. Отскоро качвам и на трето място, където може да се лайква, но не и да се коментира Big Grin Потребителите обаче желаят нещо да кажат на някого и качват нарочена снимка с послание, сладури Angel Там има продажби, но те са ограничени за България (ние нямаме право да продаваме). Може обаче да участваме в конкурси. Много ми е приятно там - защото има много азиатци и южноамериканци. Интересен ми е техният поглед към света, към живота. Атмосферата е очарователна. Влизам и потъвам в тази магия. Това ми е любимото място за сега, разтоварвам се, зареждам се ...и хората са добри.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20
Wink 

@divna мерси за изчерпателният отговор !
Blush
Определено не го правя и аз за пари, а за удоволствие .Дори съм съвсем далеко от мисълта да изкарам и някаква печалба .
Е, ако някой плати и едно евро ще се позарадвам Stolt 

Е и аз се издразня ако съм гледал 10-15мин. професионални видеота , снимки който са 4K,HD формат и изведнъж снимки нащракани за 10мин. 100 снимки .
Просто ми бе забавно да са занимавам малко през свободното ми време .
А щом одобриха и 16 снимки съм удовлетворен бих казал Big Grin

Определено за предпочитане  е да се занимава човек с качване на снимки от колкото да прави белички .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Относно лого и търговски марки - примерно, ако си снимал храна и напитки, и чашата е брандирана, например пише "Кока кола" - ще ти откажат. Ако е проста стъклена чаша без надпис - може Smile Ако сте на разходка в парка с колелета и се вижда марката им - или изобщо някакъв надпис, или с кола и се вижда, че е Хонда - не става. Всичко, което ги идентифицира - трябва да е заличено. Или да си получил разрешение от компанията.  Big Grin

Ако снимката е в разпознаваем парк - не може. Да е в парк е едно, но да е в Парк Х и това да личи - не. Може да има някакъв надпис на якето ти, който дори нищо да не значи - те от къде да знаят, че няма такава регистрирана търговска марка. Ето например - на тази снимка на потника има малки буквички, които не ми е ясно какво символизират, обаче отказаха снимката. Заличих ги и снимката мина ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#22

Имаш нов реферал - аз, качих 7-8 снимки, надявам се поне 3-4 да се одобрят. Smile

П.П: Само да попитам нещо, трябва ли паспорта на котката? (Шегувам се)[Изображение: b4d37b712169baa29453ac24ba04420c.jpg]

Sent from my Honor 10
Цитирай
#23

Паспорт и родословно дърво до девета лапа Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

Котето ако няма чип идвам да го вземам Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

Аз снимки с животни не съм качвала и нямам представа дали има нещо специфично, но предполахам, че не - ще кажеш Smile

В customer support-a на сайта за контробутори има доста детайлни указания - как да се качват снимки, какво да се качва, как се попълват рилийзите.

Тук са причините за отхвърляне. Може да се зададе въпрос на съпорта, но има първа цедка - на въпроса се отговаря от напреднали контрибутори, оторизирани да го правят. Ако питащият не е удовлетворен от отговора - може да изиска ескалиране до поддръжката на сайта. Понякога и самият напреднал контробутор го прави (ескалира питането), като е преценил, че няма компетенции да отговори.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)