Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Продаване на снимки в интернет.
#76

Реших да напиша последен пост във форума и затова сметнах за добре да го направя в една от моите написани теми.

С оглед на малко над 2-годишен опит със Шътърсток разбрах следните неща:

1. За да изкарвате пари от сайта ви е необходимо голямо портфолио. Няма значение от тематиката и устройството, с което са направени снимките (моите 2 най-доходоностни снимки са направени с телефон)

2. Трябва да се качва постоянно. Може да не е по много, но постоянно. Някак си ви засичат, че сте станали неактивни.

3. Повечето ми реферали имат едвам 10 снимки качени. Не спазват 1 и 2. Това е причината за да имат застой.
Имам един реферал с над 900 снимки, имаше повече продажби от мен, но след като спря да качва, аз го задминах. (Във връзка с 2.)

4. Колкото и жалко да плащат, с времето се събира една сума пари, която в крайна сметка си струва усилията. (Аз вече гоня общо 20$, като това е в резултат от последните месеци с увеличаването на портфолиото). А 20$ не са 20лв.

5. Снимките трябва да се обработват и да бъдат с дълги заглавия и много тагове (40+)

6. Има доста българи, които купуват нашите снимки.

7.Има доста българи с много качени снимки.

8. Купуват се и най-смотаните неща.

9. Графичните картинки се свалят доста (направени чрез фотошоп например).

10. Голяма играчка

11. На лаптоп е по-лесно всичко. Можеш да копираш заглавия от други фотографи, да си набавяш лесно тагове (дори да копираш от отхвърлени снимки)

12. Конкуренцията е голяма и това обяснява 1.

13. Обработката на снимки от телефона я забравете моментално. Скапва много качеството на снимките.

14. Научих са да боравя с фотошоп и започнах да разбирам от фотография (хаха, малко).

15. Хората се отказват, защото очакват да им дадат много пари без да правят нищо.

16. Има хора, които с това си изкарват хляба. Но последното е трудно и не за всеки.

17. Това е за хора, които харесват фотографията.

18. Старите снимки също ги свалят, стига да бъдат намерени.

19. Понякога минава месец и качените снимки се свалят. Понякога още на същия ден, в който са одобрени.

20. Качването на снимки с "editorial" лиценз дава една голяма свобода за вас. Така например на последните ми две свалени снимки е моят Samsung Galaxy S8 Plus с включен always on display.

Поставям си и резултатът от последните месеци. Когато не правя нищо и видя, че имам свалени снимки ми става много готино.
Дано на някой съм му помогнал. Все пак има хора, които не знам какъв прогрес имат, защото не са ми реферали и не са се свързали с мен. Единствената благодарност, която съм получил (в общи приказки за постовете няма оценки) е, че сте ми станали реферали.
[Изображение: bbe49a7bc09ae706057c05258e6a05dc.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

@Galaxyhopper Съжалявам, че ни напускаш, желая ти всичко хубаво.
Относно твоя пост: аз се отказах от подобни сайтове като Shutterstock-a, защото така и не успях да премина дългата и тромава процедура по данните за плащането. На "ТИ" съм с Английския, но просто изгубих търпение. Иначе обичам да снимам, интересувам се от Фотография, чета фотографска литература и щеше да е хубаво, ей така, от чисто любопитство, дали някой щеше да плаща за някоя от тези снимки в IG профила ми (примерно):
https://www.instagram.com/pixeldemic/
Не знам ти как си успял да я преминеш. А въпросната сума която се натрупва, пробвал ли си да я теглиш?
Цитирай
#78

@Galaxyhopper Съжалявам, че напускаш форума. Даваше много полезна информация на доста хора. Благодаря за споделения опит за продажбата на снимки в интернет. Желая ти успех.
@donscot аз си харесах няколко снимки. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#79

Ами... не можах да се сдържа да не пиша. Форумът не е лош. Smile
Могат в пейпал да ви преведат парите.
Цитирай
#80

Смятам малко по малко да навляза и с качването на видео. Ето един тест от мен:
https://www.shutterstock.com/video/clip-...rop-flower
Цитирай
#81

(2020-02-29, 14:25:22)galaxyhopper написа:  Ами... не можах да се сдържа да не пиша. Форумът не е лош. Smile
Могат  в пейпал да ви преведат парите.

Слабак! Tooth Аз изкарах година и половина някъде, ама викам и аз малко да се включа насреща, че Хуауей фенщината взе да става като епълската. Така де - има какво да прочетеш тук, ако решиш и да напишеш. Не е като зависимост да се притесняваш, че си се върнал, то ако изгубиш интерес към него от самосебе си ще спреш да влизаш.
Цитирай
#82

(2020-03-18, 17:56:16)fifth_root написа:  Слабак! Tooth Аз изкарах година и половина някъде, ама викам и аз малко да се включа насреща, че Хуауей фенщината взе да става като епълската. Така де - има какво да прочетеш тук, ако решиш и да напишеш. Не е като зависимост да се притесняваш, че си се върнал, то ако изгубиш интерес към него от самосебе си ще спреш да влизаш.
Lol Lol
(малко извън темата - така е. Всъщност и сега се чудя, защо влизам. Последните ми постове са като глас в пустиня. А иначе смисъл от опозиция срещу фенщина няма смисъл. Все пак е фенщина и хората си знаят тяхното.)

Въпреки това, все още тайно се надявам да намеря някой като мен, който да споделя опит с въпросния сайт. Имах си другарче, но то ме изостави. Беше ме минало по брой снимки и печалба, но загуби интерес.
И тайно се надявам да дойде по-скоро денят, в който ще грабна ноут 10+ да поснимам видео. Като гледам ултрата има проблеми с фокуса, та същия клип като този с калинката абсурд да се получи. Тя щъка напред назад. Да не говорим за някоя пчела Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)