Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Продаване на снимки в интернет.
#26

Одобриха ми две снимки на котки, и една с пеперуда, обаче не и 2 пейзажа.. ще ги мъча пак

Sent from my Honor 10
Цитирай
Аксесоари
#27

Поздравления за успешните качвания Smile

А какви са агрументите за отхвърляне на пейзажните снимки? Може би хоризонтът не е изправен? Шум?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

Явно някоя елементарна грешка съм допуснал.[Изображение: ca0977cad82065c54b05994123284526.jpg][Изображение: ee5662da79b39c13a102b75a8355d240.jpg]

Sent from my Honor 10
Цитирай
#29

Описанието на снимките трябва да е на английски Smile И да не съдържа специф. знаци. Или ако го напишеш на български, трябва да го преведеш и на английски.

Можеш да ги заредиш пак и огледай описанието Smile Гледай да е по-напоително Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

На английски е, просто може да съм сбъркал някоя буквичка в късния час.

Sent from my Honor 10
Цитирай
#31

Ахаааа, случвало ми се е веднъж - възможно е Smile Друг път и с грешки са ме пускали. След одобрение - можеш да редактираш, така, че за мен не е фатално. Но тук идва субективния фактор - завииси в какво настроение ще е преглеждащия ... и колко е педантичен.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#32
Photo 

Чудих се дали да повдигна темата, но след като получих второ сваляне в рамките на един ден, не мога да устоя Big Grin
Не качвам много снимки последно време, но качените вече много снимки си оказват влияние.
Последната снимка с котките (прикачвам скрийншот) ми донесе 1$. На Earning type ми се появи нова графа "Single & other" именно от тази свалена снимка. Даже не я направих аз, просто ми я пратиха Big Grin Правена е със Samsung S8, нито е обработвана.

Съветвам ви да качвате снимки, никога не можете да знаете, кой, какво търси Smile

Отделно имам качени вече два клипа - единият FHD, другият 4к.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#33

Честито! Аз още нямам продажби, но пък си качвам от време на време. Не мисля, че ще изкарам нещо, но така или иначе си снимам по разни места. Сега зимата нямаше много, но идват пак слънчеви сезони и възможност за повече снимки от различни места.
https://www.shutterstock.com/g/TihomirRadeff
Цитирай
#34

Снимките ти са добри. Пробвай да ги направиш 80 общо, примерно.

BTW имам също качени на Еменския Каньон, пещера и водопада, както и Хотнишкия водопад. Smile

https://www.shutterstock.com/g/Dido1994?language=en
Цитирай
#35

Цитирай
#36

Това е положението ми за месец март, 2019

[Изображение: b9b7847c0bfb357ff5bc487568bd7dcf.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

Какви са събитията от 19 и 21 март? Вижда се, че няам сваляне, пък нещо малко е платено?

П.П. сетих се Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#38

Това е от рефералите.
Цитирай
#39

Как се качват снимки с търговски марки?

Ако снимката е направена днес в Сливен, описва се следното в описанието:

"Sliven / Bulgaria, May 29, 2019: описвате самата снимка както всяка, която няма търговска марка"
Добавяте като таг задължително "illustrative editorial"
Натискате на Usage "ëditorial".

По този начин можете да качвате всякакви снимки с търговски марки - целенасочено или не.
Пример.
Цитирай
#40

Приканвам тези, които са ми станали реферали и имат качени снимки да проверят дали имат нещо свалено. Пo мои изчисления някой от вас има свалена снимка през месец март, но кой точно е..
Цитирай
#41

Аз вложих някой лев в камера и два обектива (три, с китовия) и през последните няколко месеца си градя портфолио в две масови платформи - Facebook и Instagram. Пробвах се и в Shutterstock и другите популярни GettyImages, но не съм успял да продам нищо, освен това голяма част от снимките ми бяха отхвърлени поради нарушения на авторски права и др. подобни глупости. Да не говорим, че самата процедура по качването ми се вижда адски дразнеща. Понякога искам да кача десетина снимки и трябва на всяка една да и отделям време да преценям заглавие, та описание, та хаштагове... Не че в Instagram-a и Facebook не го правя, но при Shutter и Getty e тъпо за едното несъвпадащо описание или заглавие да не ти одобрят снимката...

П.С. тъй като голяма част от проектите не се осъществиха продавам една екшън камера, чисто нова, неизползвана. При интерес - ЛС Wink
Цитирай
#42

Шътърсток е най-предпочитаната агенция, тъй като продажбите свалянията са най-много там. Примерно ако за един месец направиш 1 $ в шътърсток, то в getty images ще ти трябват поне 3 (образно казано). Това е мнението на повечето потребители.
Имам регистрация и в Eyeem, но там от 500 снимки за 3 години имам само 1 свалена за 1,20$. Което не си струва и съм го изоставил.

В Шътърсток можеш да маркираш (както аз правя) 15 снимки и им пишеш едно заглавие, едни и същи тагове (вече има улесняващ инструмент за таговете". С един клик се качват всичките 15. С този метод натрупах 885 снимки.
Отделно винаги може да напишеш няколко думи в търсачката на Shutterstock и да си открадвеш заглавие от някой друг.

Няма как да продадеш нещо, върху което нямаш авторско право съответно разрешение за изполване. Погледни пост #39.
Цитирай
#43

Хм, реших да се пробвам и аз за спорта, но уви.
Качих 8 снимки - 4 минати през Lightroom и 4 без обработка. Нито една не е одобрена, а като причина са ми лепнали някакви простотии като "Picture is too over/underexposed" и "Main object not in focus".
Като гледам какви снимки са одобрявали не мога да осмисля защо моите не ги приеха.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#44

Пробвай да зуумнеш снимките и виж дали наистина са нефокусирани. Ако всичко е наред, можеш отново да се пробваш да ги качиш (минава номера, зависи кой е проверяващият).
А на първото почти винаги са прави. Underexposed се оправя, но overexposed е ужас. Няма възстановяване на детайли. При такива снимки, ако са снимани в raw, на фотошоп натискам автоматично да се регулира снимката и леко подсилвам цветовете.
Цитирай
#45

(2019-08-05, 22:57:25)galaxyhopper написа:  Underexposed се оправя, но overexposed е ужас.
Обратното е, колега. При недоекспонирана (underexposed) снимка всичко е потъмнено и ако трябва да увеличиш експозицията на някой софтуер, тогава започва да се появява "шума" (grain), ето защо няма да намерите "preset" за underexposed, или ако има изобщо такъв, то той ще е правен от човек който не е наясно. Когато е overexposed (преекспонирана) тогава вече нещата са поправими в Lightroom или Photoshop, но при положение, че формата на снимката е RAW. Ако е компресирана трудно ще се постигне добър резултат.
Ето тук има подобен сценарии:
https://youtu.be/Fo_7-g_Hdvc
Цитирай
#46

16 мин са твърде много за да открия нещо конкретно.
Зависи от степента на overexposed. Мислих да я спомена в предния коментар.
Например бях снимал Деветашката пещера с телефона си (заради панорамния режим). Дупките, от които влизаше светлина ми развалиха снимките за шътърсток. Точно тези снимки визирах, докато пишех. Детайлите нямат възстановяване около отворите. За да се балансира до някъде снимката пък трябва много ръчкане и накрая пак няма да е задоволителен ефектът.
Днес ми одобриха 30 снимки btw. Отхвърлени имам около 5 заради мръсния обектив.
Цитирай
#47

За такива сценарии като с отворите в пещерата мисля че също имаше някакъв трик. Примерно, задържаш спусъка на затвора (за фотоапарат говорим тук) за да фокусира самата композиция, но още не щракваш снимката, а вместо това при задържан спусък сваляш експозициятя с един-два f-stop-a. Не съм го пробвал лично, но съм чел че се получава, особено при снимане на залез, когато слънцето блести право в апарата. И при това положение пак, по същият начин, задържаме на фокус без да снимаме още, и веднага след като апарата засече експозицията, сваляме с f-stop числото, след това "щрак", и накрая получаваме хубав залез с детайли и в небето и foreground-a. А това за съобщението което получаваме от Shutterstock, за нефокусирана снимка при мене се случи заради бавна скорост на затвора. След като се бях вгледал в снимката повече време забелязах това едва доловимо размазване (blur) което със сигурност при мен не идва от фокуса. Просто 1/10 не е достатъчно бърза скорост за кадъра който съм направил...
@Galaxyhopper с какъв обектив снимаш, колега?
Цитирай
#48

@donscot
В сайта предимно качвам снимки направени от телефона. Иначе забелязах, че снимките от фотоапарата са по-успешни.
Снимам с много лоша система. Много й се дразня понеже фокусът е много тромав, отделно уж фокусира, а пък... пак не е фокусирана снимката.
Снимам с китов обектив. Тяло EOS M. Мислих да си взимам друг обектив, но като се разрових и размислих- ще разкарам марката.

Ти с какво снимаш? Ако снимаш с фотоапарат не виждам смисъл да се отказваш от сайта.

Ето и 12 ценни съвета, които също споделям за полезни:

Иначе от Галаксито винаги взимат снимките направени през дена на авто.
Цитирай
#49

Аз снимам със Sony @5100, 3.5-5.6f 16-50 mm/ 4.5-6.3f 55-210 mm/ 1.8f - 50 mm. Общо три обектива. Всички са на производител Sony. От сайта съм се отказал най-вече заради дългия и тромав процес на качване, както споменах. Аз обичам да творя, а не да се занимавам часове с качване на снимки, подготвяне на описание, че пък нещо после нямало да покрива еди какви си изисквания и т.н., и т.н. Едни от най-добрите ми снимки (по мое мнение) не бяха одобрени заради "brand /copyright presence" в тях. Снимките с картите са такива. На тази с цитата от Б.Ф. също. На рисунката с Batman също, а пък на онази с маската дори не помня каква тъпа причина имаше. Нещо от сорта на "artistic look", еми да, добър ден, такава е композицията... В смисъл такъв ми е стила, аз не снимам пейзажи или рекички. За това се отказах. Просто не е място за моя стил, тъй като, ако снимката/композицията не изглежда натурална или пък се прекали с пресетите, или ако имаш някой бранд щракнат заедно със снимката, директно - reject. На снимката с прегърната двойка пък съм си играл да им трия името на Adidas, обаче разбираш ли, пак ми я отказаха, понеже забравих да изтрия и трите лентички, и пак попада в категория "copyrighted" или нещо подобно.[Изображение: 67b8166249e3a9362a49827b756b71d3.jpg][Изображение: 8af8b204759b552e3cfa573fb94274e0.jpg][Изображение: bba7332a0e7ef8b48021603cbb287e1d.jpg][Изображение: 0bf400446bb1ef3009eaefed59d67da1.jpg][Изображение: 849c1e9ff16c13571499808ee049c3a1.jpg][Изображение: a3eca5c729ae0acbdc1c7c08de94f1cc.jpg][Изображение: 934eee4d67eed76c0247dc9be49d0d0c.jpg]
Цитирай
#50

@donscot Много красиви изглеждат, поздравления. Точно на Сони мисля да мина, но на а6000 или следващия модел от този.
На тази с Адидас слагаш "illustrative editorial" таг и на usage "editorial" и се решаваш проблема с лентите и марката.
Има си логика, замисли се. Рисуваш любителски графит например, автор си на нарисуваното и минава някакъв любител фотограф. Заснема и решава да продава комерсиално. Затова следва по по-специфичен начин да се добавят такъв вид снимки -дали с удостоверяване, че ти си автора на графита, дали ти имаш разрешение и съответно да го предоставиш или врътките с editorial/illustrative editorial (описани в темата тук назад).
На мен ми отне време да науча за тези неща и да ги разбера.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)