Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здрав телефон
#1

Нещо ми тръгна на смяна на телефони?. 
Вчера се предаде работният ми телефон Galaxy Xcover 3, който много харесвах. 
Съответно ще купувам нов. Споделете мнения за подобни телефони които могат да се купят от България с ДДС фактура и официална гаранция. 
Изискванията ми към устройството са:
-екран повече от  5". 
-актуален хардуер за работен телефон, Xcover-a ми вършеше работа. 
-камера колкото или по-добра от Xcover-a. 
-батерията не е много важна, защото винаи имам ток около мен. 
-две карти са препоръчителни, но не задължителни, повече държа на карта памет. 
-силно фенерче. 
-цената да е не по-висока от около 600лв. без ДДС. 
Нямах много време да разглеждам, но видях CAT S 41 и ме грабна, с изключение на обърнатите функции според моето ползване натискащи се копчета под екрана, но предполагам се свиква. Разгледах и Hammer energy, но ми е груб. Xcover 4 не е моят телефон. 
Давайте предложения и споделяйте мнения. 
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо не си купиш един водоустойчив телефон и да му сложиш стъкло и як дебел кейс? Това което съм забелязал при тези "здрави" телефони е че самия им хардуер винаги е много зле.
Цитирай
#3

Защото е подобно на М пакет или AMG пакет и др. Прилича, но.......
Хардуер не ми е нужен много силен, 3/32 и среден процесор са достатъчни. По-важно е Ударо, влаго и топло/студо устойчивост, и всички други особенности на този тип телефони.
Цитирай
#4

Спрях се наCAT S41. Ще го разгледам и ще дам мнение.
Цитирай
#5

Навемето бях много впечатлен от CAT 60, но е доста по-скъп.
Цитирай
#6

Сред китайските марки има достатъчно избор на такъв тип телефони на разумни цени.Точно от cat моделите имам двама познати,които се оплакват,най-вече софтуерно.
https://www.toughgadget.com/best-rugged-...-unlocked/ -една бърза класация.
Цитирай
#7

(2018-11-02, 11:54:52)solo5 написа:  Навемето бях много впечатлен от CAT 60, но е доста по-скъп.

Не е много по-скъп, но е с по-малък екран, има флир камера която не ми е необходима и др.
За това купих S41.
Цитирай
#8

Бг оператор ли е.... Не ми го хвали!

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#9

Аз бих взел едно Шиаоми или някой друг евтин телефон.
Желязен кейс от Ебай, който е срещу прах, удари и дори за вода и работата заспива.
Ще е по-добър функционално от всичките тези Кетове и Метове.
ей това:
https://www.ebay.com/itm/Shockproof-Alum...HL4UVL4Tew

Виждал съм го на живо на Лг Г2 - можеш футбол да играеш с телефона в кал.
Нищо му няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

(2018-11-04, 09:22:53)Victormihov написа:  Аз бих взел едно Шиаоми или някой друг евтин телефон.
Желязен кейс от Ебай, който е срещу прах, удари и дори за вода и работата заспива.
Ще е по-добър функционално от всичките тези Кетове и Метове.
ей това:
https://www.ebay.com/itm/Shockproof-Alum...HL4UVL4Tew

Виждал съм го на живо на Лг Г2 - можеш футбол да играеш с телефона в кал.
Нищо му няма.
Възможно е да си прав за 5-доларовата защита. 
За футбола-играхте ли го в калта или така си мислиш защото си го видял на живо на LG G2? 
А и телефона трябва да изгле да добре.
Цитирай
#11

на този кейс няма ли да му е приглушен звука?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#12

Blackview е марката за корави телефони. Да китайска е и няма как да получиш офиц. гаранция в БГ. Но има някой сериозни БГ фирми, който ще ти дадат фактура и ще си поемат гаранцията. Водо-, ударо- , термо устойчиви. Имат доста модели , за всекки вкус. Аз ползвах BV6000 и останах изумен от здравина,батерия, скорост , стабилност, камера, абе всичко.
CAT са много скъпи , пък не дават нищо насреща.
Тия кейсове дето ги дават колегите по 5$, забрави. Истински такъв е над 30$ (LOVE MEI е марката) и пак не разчитай 100% водоустойчивост. Казвам го от опит.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

Един колега има такъв "актив" модел от Blackview. Доволен е и го купи на добра цена от Gearbest. Аз имах Xcover 2. Слаб хардуер, малко памет, само едно фенерче и най-вече определения бутон за него и силен говорител отзад. Даже не беше и влаго/капкоустойчив. Един ден инцидентно докато си миех колата се напръска, а той беше на метри от мивката на една пейка, и някакви капчици паднали на дисплея и вечерта забелязах влага. Позадържа се около 2-3 дена преди да изчезне напълно. Колегите добре са ти препоръчали да си вземеш телефон с добър хардуер и после можеш да му сложиш стабилен калъф, гледам има ги по за 50-60 лв., супер здрави, телефонът става като танк Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#14

Това с калъфа е вариант но подчертавам - водоустойчивостта е доста разтегливо понятие в устата на производителя. Аз съм пробвал няколко такива преди да пъхна телефона вътре и се напояват. Говоря за супер марки от сорта на Griffin, Otterbox, Love Mei... Хубаво че поне връщат парите за калъфа, ама ако телефона глътне вода....
А за Blackview мога да споря , но няма смисъл. Случва се и дефект, то щото при Самсунг сякаш няма.
А конкретно Xcover 4 смених 2 бройки във Виваком и 2 във Техномаркет. Проблем - тача почва да не работи коректно след 2, 3 дни ползване. Купих такъв от Германия и е ок. Силно го препоръчвам, но ако намериш читав.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

Колеги, аз вече си купих CAT S 41.
Написъл съм го по-нагоре в темата, но мненията ще са полезни на някой друг търсещ подобен телефон.
За това нека коментираме тук.
Цитирай
#16

За да има темата смисъл за други търсещи ще напиша малко за избраният от мен CAT S41.
Преди него за работен телефон ползвах Samsung xcover 2,после xcover3, за това ще сравнявам с тях. CAT-а го имам от около 20 дни, първите впечатления са че е малко по-дебел от xcover-ите, но също толкова удобен в ръката. Екрана е много хубав и четлив на слънце, батерията изкарва 4-5 дни с включени данни и блутут през деня. Споделянето на заряд е полезно и работи, но го ползвах само за проба, защото имам и Мейт 10 про който също е добра на батерия. А и около мен винаги има ток.
Работи с две сим карти и карта памет, като паметта може и да е обединена, въпреки че незнам каква е разликата. Камерата на дневна светлина е добра, на изкуствена и тъмно е трагедия.
На тема рам, процесор и др. не виждам проблеми. Ползвам го за ел. поща,снимки.,Вайбър, някой офис приложения и много разговори. Има много силно фенерче, което е много полезно за мен, въпреки че на xcover 3 може би беше по-добро. Андроида е 7 и за такъв тип телефон си е отличен.
Като цяло съм много доволен за сега, времето ще покаже за в бъдещето.
Цитирай
#17

От вчера притежавам блаквю 6800 про за 484 лв.
Все още го разучавам , но поне за първите 2 часа съм доволен.

Blackview bv6800 pro
Xiaomi Note 5
Xiaomi 10Т
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)