Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7.1 - Лични впечатления и коментари
#26

(2018-12-09, 13:07:22)Moro написа:  На 100% съм сигурен и не ми допада оформлението... Не знам и как ще се имплементира пай при телефони с капацитивни бутони... Сигурно затова го бавят за 8.

Все пак ще задържим телефона, но свалих лаунчър на сони.

Аз си ползвам Microsoft  Launcher на всичките ми андроид телефони  Дори не знам как изглежда стандартния .
Цитирай
Аксесоари
#27

На мен ми харесва чистия андроид, но Пай нещо не ми допада. Ще видя ще мога ли да се преборя с него, ако не, ще ползвам друг лаунчър, както направихме с 7.1-цата на жена ми.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#28

Аз пък ползвам Nova launcher prime, дава доста възможности за персонализация а пък и има доста теми за него в магазина.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#29

Странно, при мен все още няма известие за актуализация до Пай.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#30

Андроид 9 Пай, днеска ми дойде ъпдейта при мен.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#31

Nokia 7.1 - Ревю

 
Цитирай
#32

Някой ъпдейтна ли вече до андроид пай? Да каже как се държи телефона и наложително ли е ресет да се прави след ъпдейта.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#33

При преминаване към по-горна версия на ОС се препоръчва за да тръгне системата "на чисто" и да няма евентуални бъгове при работа на устройството.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#34

Здравейте. Инсталирах новата версия и върнах фабричните настройки. Оказа се обаче, че телефона вече не се свързва към скрити WI-FI мрежи, както го правеше досега. Независимо, че въвеждам всичко правилно, ако не активирам видимостта на мрежата ми телефона не се връзва към нея...Преди беше много удобно да имам мрежа, която никой друг не вижда.
Също така ниско долу на началния екран се появи бара на GOOGLE, а в горния екран и фабричното приложение за датата и времето, които не могат да бъдат премахнати или преместени. Засега тези "проблеми" никак не ми харесват.

Nokia 7.1
[-] 2 потребители изказват благодарност на b.shterev за това мнение:
  • Enigma 23, Spown
Цитирай
#35

Това със скритите мрежи е доста кофти, предполагам е някакъв бъг който ще го фикснат по нататък.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#36

Проблема в Wi-Fi е всеобщ, не се притеснявай, не си единствен.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#37

Благодаря за инфото.
Освен "странните" изгледи и функционалности, за които споменах, са премахнали и повтарящото се на 2 мин. напомняне за пропуснати известия или обаждания. Но мисля, че по големия проблем е, че батерията осезаемо по бързо се изтощава.
Актуализирах телефона си, защото се надявах, че най-сетне ще стане активна опцията за включване на VOLTE в менюто, но тя все още си е неактивна. Смятам, че може би не бе много редно да избързвам и да актуализирам телефона си.

Nokia 7.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на b.shterev за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#38

Аз също актуализирах до андроид пай, но не направих нулиране на телефона, а изтрих само кеша. Без проблем се свързва със скритата ми мрежа, уайфито работи добре, засега всичко работи нормално. За батерията още не мога да кажа, но ми се струва, че е като преди.

Изпратено с Tapatalk

Намен лично ми харесва новият андроид, бързо работи, а и ме кефят нотификациите, анимациите също са добри. Харесват ми и новите бутони, батерията си е както преди при мен, с wifi никакви проблеми вече цял ден. За VoLTE изобщо него намирам в опциите, а на предишният ми телефон Galaxy S8 беше активно. Но доколкото си спомням ми го активираха от оператора, защото получих смс тогава, че е активно специално за модела. Тук може и оператора още да не го поддържа за този модел телефон.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай
#39

Аз също успях да свържа Wi-Fi с моята скрита мрежа. Наложи ми се за първи път да преконфигурирам самата мрежа от телефона и се получи...
Относно VoLTE се избира *#*#4636#*#*. След като се избере комбинацията се влиза в информация за телефона. По долу се виждат техническите параметри на мрежата и няколко опции, сред които и активирането на VoLTE. Самите бутони обаче са неактивни и не може да активираш опциите.
Бях прочел в тема за друга марка телефони в този форум, че повечето колеги по подобен начин бяха успели да "залъжат" оператора си и да си активират VoLTE, независимо, че техните модели не фигурират в списъка на устройствата, които могат да получат тази функция. Надявах се и аз да успея с моя телефон, но уви.
Явно ще чакам моя оператор да ми го активира, защото вероятно е свързано с функциите на самата мрежа.

Nokia 7.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на b.shterev за това мнение:
  • Spown
Цитирай
#40

Nokia 7.1 - пълен обзор: http://4pda.ru/2018/12/27/355259/

 
Цитирай
#41

Някой има ли идея защо Tasker (v.5,6)постоянно ми се disable -ва сам? Аз го включа и след малко ,като го отворя то е на Disable iи така постоянно.С последният ъпдейт съм и съм му дал админски права.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#42

По грешка дублирах поста си ,а не мога да го изтрия.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#43

За много години, колеги! Интересува ме работата с две сим карти на апарата. Поддържа ли dual standby и има ли забавяне при даване на сигнал на търсещия, когато говориш по едната сим карта и те търсят на другата? Поддържа ли 4G/LTE и на двата сим слота, т.е. може ли да се ползва 4G свързаност за данни на произволна сим-карта?
Цитирай
#44

За много години! ДА-НЕ-ДА...  Smile

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай
#45

(2019-01-02, 10:52:47)borislav.mikov написа:  За много години! ДА-НЕ-ДА...  Smile
Благодаря за бързия отговор Smile
Цитирай
#46

(2018-12-19, 20:23:57)b.shterev написа:  Здравейте. Инсталирах новата версия и върнах фабричните настройки. Оказа се обаче, че телефона вече не се свързва към скрити WI-FI мрежи, както го правеше досега. Независимо, че въвеждам всичко правилно, ако не активирам видимостта на мрежата ми телефона не се връзва към нея...Преди беше много удобно да имам мрежа, която никой друг не вижда.
Също така ниско долу на началния екран се появи бара на GOOGLE, а в горния екран и фабричното приложение за датата и времето, които не могат да бъдат премахнати или преместени. Засега тези "проблеми" никак не ми харесват.

Здравей. И аз имах същия проблем с бара на Google. Инсталирах си Launcher Oreo 8.1 и така го премахнах .
Цитирай
#47

Здравейте, от днес съм с нокиа 7.1, но не откривам настройка за прехвърляне на разговори между двете сим карти, т.е. да се получава известие в слушалката по време на разговор с едната карта, ако те търсят по другата. Някой с решение?

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

(2019-01-09, 19:00:55)joro_kem написа:  Здравейте, от днес съм с нокиа 7.1, но не откривам настройка за прехвърляне на разговори между двете сим карти, т.е. да се получава известие в слушалката по време на разговор с едната карта, ако те търсят по другата. Някой с решение?

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
… изобщо не ти е нужно да активираш опция за това... те са по default активни... ако говориш по едната и те търсят на другата, получаваш индикация на екрана и в слушалката...

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай
#49

Такава настройка няма. Няма как и да има. И не получаваш индикация. Днешните телефони с 2 сим карти са само с един модем. Т.е. Докато говориш по едната, другата не е активна
Цитирай
#50

Опитах, наистина са активни прехвърлянията - явно са копирани настройките от старата слушалка, където такава настройка имаше. Има обаче чувствително забавяне на свързването, когато звъня на неактивната в момента на разговор карта. Ако звъня на активната, веднага дава индикация и сигнал.
п.п. ясно е, че модулът е един, но това не означава, че с настройки не може да се постигне желаното.

Изпратено от моят Nokia 7.1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)